06.11.2019 17:56

Vārtiem bagātā spēlē Tenax Dobele gūst uzvaru pār Celtnieks Rīga

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>

Trešdien, 6. novembrī, Dobeles sporta centrā notika divu Latvijas spēcīgāko handbola komandu cīņa, kur ZRHK Tenax Dobele savā laukumā uzņēma Celtnieks Rīga handbolistus. Šajā spēlē pārāki izrādījās Tenax Dobele komanda, kura ar 43:38 (25:20) pieveica Celtnieks Rīga.

Pirmā puslaika sākumā veiksmīgāki bija dobelnieki un jau spēles 8. minūtē bija izvirzījušies vadībā ar 5 vārtu pārsvaru – 9:4. Lai gan abas komandas apmainījās ar vairākiem vārtu guvumiem, tomēr arī puslaika turpinājumā saglabājās 5 vārtu pārsvars mājiniekiem. Tomēr, spēles 14. minūtē Tenax Dobele treneris Sandris Veršakovs izlēma pieprasīt minūtes pārtraukumu, lai dotu norādījumus turpmākajai spēlei.

Puslaika nākamajās 10 minūtēs Celtnieks Rīga nedaudz izdevās atgūties un samazināt vārtu starpību līdz 1 vārtam – 17:16. Tomēr puslaika izskaņā nedaudz veiksmīgāki atkal izrādījās mājinieki un atkal izvirzījās vadībā ar 5 vārtu pārsvaru,  un tādējādi puslaiku noslēdza ar 25:20 vadībā noslēdza pirmo puslaiku.

Otrais puslaiks iesākās ar viesu – Celtnieks Rīga gūtiem vārtiem, tomēr drīz vien Tenax Dobele raidīja atbildes vārtus un pēc aizvadītām 5 minūtēm puslaikā vārtu starpība vēl aiz vien bija nemainīga 28:23. Lai gan abas komandas bija ļoti rezultatīvas arī otrajā puslaikā, tomēr Tenax Dobele iegūtais pārsvars neļāva viesiem pietuvoties līdz pat puslaika beigām vārtu starpība krasi nemainījās un spēle noslēdzās ar rezultātu 43:38 (25:20) mājinieku labā.

Rezultatīvākais spēlētājs Tenax Dobele rindās bija Māris Veršakovs ar 8 vārtiem, Egīlam Politeram un Nilam Miķelsonam pa 7 vārtiem, Oskars Arājs un Andis Ērmanis guva 6 vārtus, Antonam Šuleiko un Aivim Jurdžam 4 vārti un visbeidzot Elvijs Lazda guva 1 vārtu.

Pēc šīs spēles ZRHK Tenax Dobele nonāk SynotTip handbola līgas kopvērtējuma 3. vietā ar 10 punktiem un 5 aizvadītām spēlēm. Tomēr jāpiemitina, ka HK Ogre un Celtnieks Rīga ir aizvadījuši vairāk spēles regulārajā čempionātā tādējādi Tenax Dobele potenciāli var nonākt turināra tabulas 1. vietā.

Nedēļas nogalē dobelniekie dosies uz Ludzu un Rīgu, lai Ludzā mērotos spēkiem ar SK Latgols komandu un Rīgā ar ASK/LSPA.

Bet jau nākamnedēļ ZRHK Tenax Dobele handbolisti aizvadīs EHF izaicinājuma kausa 3. kārtas spēli, kur savā laukumā, 16. novembrī pulksten 17:00, uzņems Rumānijas handbola klubu AHC Potaissa Turda.