06.12.2013 07:21

TURPINĀS LATVIJAS ČEMPIONĀTS HANDBOLĀ

Pēc pārtraukuma, ,,TENAX,, handbola komanda atsāka spēles Latvijas Čempionātā, kur izbraukuma spēlē, 06.11.2013., tikās ar HK OGRE komandu. Ogres komanda, pēc ļoti slikta sākuma Latvijas čempionātā ( zaudējumi ,,JŪRMALAS SPORTS,, un RTU (RĪGA) ) , pārliecinoši uzvarēja ,,LATGOLS,, un arī ,,CELTNIEKS / LSPA,, komandas.

Dobelnieku komandai ļoti trūkst spēļu pieredzes, jo līdz šim brīdim bija aizvadītas 3. spēles , pārspētas ,,LATGOLS,, un “LAT-96” komandas ,un sīvā cīņā neizšķirts pret “CELTNIEKS/LSPA” komandu. Joprojām komandai traumas dēļ nevar palīdzēt Ēriks Blūms, kā arī kājas traumas dēļ tika taupīts Egils Politers. Jau spēles sākums liecināja par ogrēniešu cīņu tikai par uzvaru. Dobelnieki jau spēles sākumā ,nonāca iedzinējos, jo nevarēja aizsardzībā tikt galā ar mājinieku uzbrukumu, kuri spēlēja ātru ,ar kombinācijām veidotu uzbrukumu, kuru parasti noslēdza tās līderi Arnolds Straume un Arvis Laganovskis. Nespējot labi nospēlēt aizsardzībā, glābēji arī šoreiz nebija vārtu sargi Ivars Lācis un Jānis Piņķis. Arī dobelnieku uzbrukums, bieži netika realizēts, jo ogreniešu vārtu sargs Lauris Ozoliņš (1996g) , visus taisnos un nesagatavotos metienus atvairīja. Tā pirmais puslaiks tika zaudēts pārliecinoši – 12:16. Arī otrā puslaika sākums neko nemainīja ,un mājinieki 40. minūtes bija vadībā 22:17. Tad dobelnieki pielietoja citu taktiku, sākot segt indviduāli ogrēniešu uzbrukuma līderus. Tas radīja pretinieku rindās mazu apjukumu un dobelnieki ar Anda Ermaņa 2. vārtiem sāka pievilkt. Tad Ermanis nerealizēja 7. metru soda metienu. Dobelnieki paņēma 1.min pārtraukumu, pēc kura Arājs un Bilkštis rezultātu izlīdzināja 22:22. Tomēr atkal nospēlējot pasīvi aizsardzībā, atļāva ogreniešiem gūt divus vārtus. 54. minūtē pie rezultāta 24:22, mājinieku labā, diskvalifikāciju saņēma tās līderis Arvis Laganovskis. 56. minūtē Arājs izlīdzina rezultātu, bet Grandbergs jau atkal izvirza vadībā ar 26:25. Tad diskvalifikāciju saņem otrs ogreniešu līderis Arnolds Straume. 58. minūtē Ermanis izvirza dobelniekus vadībā ar 27:25, kad tiek ļoti rupji kavēts metiena brīdī, un gūst smagu traumu. Pēc tiesnešu lēmuma vainīgais saņem tikai divas soda minūtes. Pēdējās 2.20 spēles minūtes laikam ir pašas melnākās dobelnieku spēlēs šogad. Spēlējot pret četriem mājinieku spēlētājiem, laikam jau baudot uzvaru, nespēlējot aizsardzībā ,atļāva pretiniekiem no āra izmest un gūt divus vārtus, tā panākot 27:27. Vēl pie labas vārtu gūšanas iespējas, pēdējā minūtē tika Grandbergs, kas trāpīja vārtu sargam pa kāju, līdz ar to arī izšķirot spēles rezultātu. Un tā pie ļoti asas, rupjas spēles, ko arī zemā līmenī novadīja spēļu tiesneši, šī beidzās 27:27(12:16).Vēl tikai jābrīnās, kā šādā spēlē dobelnieki nenopelnīja nevienu divu minūšu noraidījumu.(viela pārdomām spēlētājiem un treneriem)

Vārti:

Arājs, Ermanis-5, Krastiņš, Straume- 4, Bilkštis, Grandbergs, Krivmanis, Juzups-2, Kreicbergs-1.

Pretinieku līderi Laganovskis un Straume -8.

09.11.2013, Dobeles Sporta hallē, pretinieks bija HK VAINODE komanda, kas bija bez sava uzbrukuma līdera Anda Grundmaņa. Arī dobelniekiem nebija vairāki spēlētāji gan traumu, gan mācību dēļ. Spēles sākumā vadību pārņēma dobelnieki, tomēr kaut gan visu puslaiku vadībā bija mājinieki, viesi neatpalika 3-4 vārti. Puslaiks noslēdzās ar 17:15. Otrajā puslaikā nekas nemainījās, tomēr 40. minūtē viesi jau pietuvojās minimāli 21:20. Tad dobelnieku vārtos stājās pieredzējušais Jānis Piņķis, kurš 10 minūtes turēja vārtus aizslēgtus ciet pretiniekam. Dobelnieki panāca sev jau labu pārsvaru, 51. minūtē- 30:20. Aizvadot mierīgi spēles pēdējās minūtes , tika gūta stabila uzvara 33:25(17:15)

Vārti: Krastiņš,Juzups,Kreicbergs,

Politers, Arājs-6, Plonis, Bilkštis, Krivmanis -1.

Šobrīd , aizvadot vienu spēli mazāk , dobelnieki ieņem 3.pozīciju, 5 spēlēs izcīnot 3 uzvaras un 2 neizšķirtus.

Nākošā spēle dobelniekiem būs Rīgā, ASK zālē, 17.11. plkst. 18.30. ar ASK/LU komandu.

Dobelē spēles būs 20.11. plkst. 19.00, ar HK STOPIŅI, un 23.11. plkst.17,00, ar RTU(Rīga) komandām

Paldies līdzjutējiem un bundziniekiem no Auces, kas dot papildus stimulu spēlei.