05.12.2013 13:46

“TENAX” zaudē “zelta” spēlē

Trešdien,02.03. Dobeles Sporta hallē, ,,Tenax,, vīriešu rokasbumbas komanda , ļoti svarīgā spēlē, kas praktiski izšķīra Latvijas čempiona titulu, tikās ar Rīgas LSPA.

Šo spēli klātienē noskatīties un atbalstīt dobelniekus, bija ieradušies ap 400 skatītāju. LSPA komanda uz šo spēli ieradās  savā labākajā sastāvā. Dobelnieku rindas bija ļoti pavājinātas, Vācijā spēlē Mārtiņš Lībergs, traumu dēļ nespēlē Kaspars Straume, Sergejs Kalniņš, kurus pagaidām līdzvērtīgi neviens nevar aizvietot.
Spēles sākumā vadībā izvirzījās LSPA 5:1, kad 4. vārtus guva Oskars Arājs (LSPA), bet dobelnieki nespēja pārspēt ļoti labi šajā spēlē spēlējošo Helmutu Tihonovu. Tomēr, kaut gan Kaspars Bilkštis nerealizēja 7.m. soda metienu, 20. min. pēc labi nospēlētas aizsardzības un uzbrukumiem, spēle izlīdzinājas 7:7. Puslaika turpinājumā atkal rezultatīvāk  spēlēja LSPA, uzvarot puslaikā. Šajā puslaikā dobelnieki nespēja realizēt  14. brīvus metienus uz vārtiem, kur liels nopelns bija arī LSPA vārtu sargam, kurš  atvairīja visus uzbrukumus no abām malām. Jau puslaika vidū kārtējo traumu guva dobelnieku aizsardzības balsti Kristaps Pintāns (vairs neizgāja laukumā) un Aigars Bisenieks (spēlēja pēc ārsta sniegtās palīdzības).
Otro puslaiku dobelnieki sāka ļoti apņēmīgi, un pēc vairākiem labiem uzbrukumiem, piepalīdzot vārtu sargam Arturam Kuģim, 40. min. pēc Artura Meluškāna un Kaspara Bilkšta metieniem panāca +1. 16:15. Tad dobelnieku komandu piemeklēja kārtējais zaudējums, kad kājas muskuli savilka Kasparam Bilkštim, kurš līdz spēles beigām vairs nevarēja līdzvērtīgi palīdzēt komandai. Izdarot vairākas piespiedu maiņas, dobelnieki 10. min. laikā zaudēja 7. vārtus, jo nespēja gūt atkal vārtus, uz ko ar ātrajiem uzbrukumiem atbildēja LSPA, 55.min. panākot 21:16. Tas praktiski arī izšķīra spēles likteni, jo pat cīnoties labi aizsardzībā, dobelnieki joprojām nespēja  pārspēt  LSPA vārtu vīru Helmutu Tihonovu, kam arī palīdzēja uz 2. min robežas spēlējošie aizsargi. Un tā arī šogad ,,Tenax,, komanda, kura šajā sezonā traumu dēļ zaudējusi tik daudz spēlētāju, nespēja uzvarēt šajā spēle, līdz ar to paliekot otrie Latvijas čempionātā. Tomēr līdz čempionāta beigām, ,,Tenax,, priekšā vēl ir divas spēles, kuras arī jāuzvar. Jau šo svētdien, 06.03. plkst. 14.00, Dobelē tiks uzņemta Rīgas RTU komanda , kurā arī spēlē divi dobelnieki Ansis Bilkštis un Roberts Freibergs. Bet pēdējo spēli dobelnieki aizvadīs pret Jūrmalas Sports komandu 19.03. Jūrmalā.