16.02.2015 08:46

Tenax uzvaras Baltijas kausā un Latvijas čempionātā

"/>

13. februārī, Dobeles Sporta hallē, notika Baltijas līgas kausa spēle handbolā starp Latvijas klubiem. Šī spēle bija paredzēta Rīgā, bet pārcelta uz Dobeli, jo Rīgā tika atteikta sporta zāle. Spēle bija svarīga abām komandām, jo lai iekļūtu Baltijas līgas kausa FINAL- 4, nepieciešamas uzvaras. Celtnieks/LSPA komanda uz šo brīdi atradās 4. vietā, atpaliekot tikai vienu punktu un spēli mazāk kā Kauņas Granitas komandai. Dobelnieki ieņēma 3. pozīciju, jo pēdējā izbraukumā līdzīgā cīņā zaudēja Igaunijas HC Viljandi komandai. Dobelniekiem, pēc traumas un pleca muskuļa operācijas, šo sezonu vairs nevarēs palīdzēt viens no līderiem Egils Politers. Nespēlēja pēc slimības Ansis Bilkštis un mikrotraumu guvušais Arvis Juzups. Komandā tika piesaistīti Renārs Kozlovskis un Aigars Bisenieks. Spēles sākumā vadībā izvirzījās viesi ar rezultātu 5:2. Dobelnieki 16. minūtē izlīdzināja rezultātu 9:9, un iemetot 7 vārtus, labi nospēlējot aizsardzībā, pārņēma vadību ar 15:11. Tomēr rīdzinieki puslaika beigās starpību samazināja un puslaiks noslēdza ar 15:14. Otrais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņa, nevienai no komandām negūstot pārsvaru. 52. minūtē, pēc viesu līdera Artūra Lazdiņa (14. vārti) uzbrukuma, vadībā bija rīdzinieki ar 26:25. Labi sargāt vārtus un atvairīt vairākus bīstamus metienus palīdzēja Dainis Putra, un dobelnieku ātrākais spēlētājs Andis Ērmanis, sametot 4 vārtus, panāca uzvaru ar 30:28(15:14). Ar šo panākumu dobelnieki ir faktiski nodrošinājuši sev vietu BC L FINAL- 4, kuru ļoti ceram redzēt 28.-29. martā Dobelē. Rīdziniekiem spēle Baltijas kausā vēlreiz ar dobelniekiem Rīgā, 7. martā, un teorētiska iespēja arī tikt četriniekā. Šī spēle, ar savu atbildīgumu uzlika abām komandām papildus slogu, bet tomēr sagādāja gandarījumu skatītājiem.

Vārti: Ērmanis- 8(1), Kreicbergs- 6, Arājs- 5, Straume- 4, Krastiņš- 3, Blūms- 2, Krivmanis- 1. Vēl spēlēja Lazda, Lielais, Bisenieks, Kozlovskis, Kurzemnieks, Juzups, vārtsargi Ivars Lācis un Dainis Putra.14. februārī, Latvijas čempionāta spēlē Dobelē, pretinieki atkal bija Celtnieks/LSPA komanda, kas ieņem otro vietu čempionātā. Spēles iznākums nevarēja ietekmēt vietu sadalījumu, bet abām komandām tā bija prestiža lieta. Viesiem,- lai pārtrauktu dobelnieku uzvaras (41 spēle Latvijas čempionātā bez zaudējumiem), mājiniekiem- goda lieta. Šajā spēlē sākumā vadību pārņēma dobelnieki ar 6:2. Tomēr viesi nedomāja padoties un 21. minūtē panāca 10:12. Bet puslaika beigas atkal piederēja mājiniekiem (17:12). Otrajā puslaikā, dobelnieki sāka kļūdīties aizsardzībā un pieļaujot daudz tehnisku kļūdu uzbrukumā, 45. minūtē ļāva pretiniekiem izvirzīties vadībā ar 23:22. Tomēr spēles beigas piederēja dobelniekiem. Vārtos Dainis Putra atvairīja 3 soda metienus un vairākas vārtu guvuma iespējas, kas ļāva dobelniekiem uzvarēt ar rezultātu 30:26(17:12).

Vārti: Ērmanis- 8(1), Straume- 6, Arājs- 5,Kreicbergs- 4, Krivmanis, Krastiņš-3 ,Lazda- 1.

Tenax komandai nākošā spēle izbraukumā, sestdien, 21. februārī plkst. 13:00, Spuņciemā, ar Jūrmalas Sports komandu. Dobelē spēle 01. martā plkst. 14:00, ar HK Vaiņode komandu.