07.03.2016 07:54

Tenax uzvara pār SK Latgols

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>

Sestdien, 05. martā, Tenax Dobele uzņēma SK Latgols (Ludza) komandu. Ludzānieši uz šo brīdi ir 7. vietā, bet atgriežoties atpakaļ komandā tās līderim Austrim Tuminskim (sezonas sākumā spēlēja ASK/LSPA Rīga komandā), tā demonstrē jau daudz labāku sniegumu.

Spēles sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki ar 3:1, bet turpinājumā mājinieki demonstrēja ļoti sliktu spēli, ko izmantoja viesi un pārņēma iniciatīvu savās rokās. Viesu līderis Austris Tuminskis pirmajā puslaikā guva 7 vārtus un dobelnieki puslaiku zaudēja ar 13:16. Arī otrā puslaika sākumā viesi turējās priekšā, 35. minūtē panākot 18:13. Tad dobelnieki sāka atspēlēties, kāpinot spēles tempu un izmantojot pretuzbrukumus, kas deva rezultātu un 48. minūtē mājinieki panāca 23:23. Līdzīgs rezultāts vēl bija 50. minūtē un tad mājinieki sāka pārņemt spēli savās rokās, 55. minūtē 29:24. Spēles gala rezultāts 33:27(13:16).

Vārti: Toms Lielais, Nils Kreicbergs, Renāts Hovratovičs- 7, Andis Ērmanis- 6, Kaspars Straume- 4, Ansis Bilkštis, Egils Politers- 1. Elvijs Lazda, Nils Miķelsons, Intars Jomants, Kristaps Krivmanis, Jānis Zvejnieks. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons. Pēc šīs uzvaras Tenax Synottip virslīgā joprojām ieņem stabilu pirmo vietu ar 19 uzvarām un 1 zaudējumu 20 spēlēs. Vēl trešdien, 09. martā. plkst. 20:30, Rīgā, ASK zālē, pēdējo spēli pirms izslēgšanas spēlēm, dobelnieki izbraukumā tiksies ar ASK/LSPA (Rīga) komandu. Tad tenaxieši nākošo kārtu izlaidīs un pusfinālā gaidīs pretiniekos 4. un 5. vietas ieguvējus, lai cīnītos par finālu Latvijas čempionātā.

Šajā spēlē pēc ilgāka pārtraukuma atkal redzējām Ansi Bilkšti, kurš atsācis treniņus un cenšas atgūt savu sportisko formu. Dobelnieki pēc vairāku līderu zaudējumiem nekādi nevar atrast savu stabilo spēli, kāda tā bija sezonas sākumā. Pamata sastāva spēlētājiem nav līdzvērtīgu maiņu, kas iespaido spēles gaitu, tāpēc jaunajiem spēlētājiem daudz vairāk vajadzētu piestrādāt, lai sasniegtu vajadzīgo līmeni.

Jau šo sestdien un svētdien tenaxiešus gaida ļoti smags pārbaudījums, kad Baltijas līgas ceturtdaļfināla spēlēs uzņemsim slaveno SKA Minska (BLR) komandu, kurā spēlē 7 Baltkrievijas izlases dalībnieki. Ar Baltkrievijas izlasi jūnijā spēlēs arī Latvijas izlase par ceļazīmi uz Pasaules čempionāta finālu.