06.12.2013 07:00

”Tenax” uzvar abās mājas spēlēs un sērijā panāk neizšķirtu

Lai arī pēc Latvijas handbola Virslīgas čempionāta finālsērijas pirmajām divām spēlēm, kas norisinājās Ludzā, Dobeles ”Tenax” sērijā līdz trim panākumiem atradās iedzinējos ar 0-2, pēc abiem mačiem Dobeles hallē skats ir kļuvis daudz pozitīvāks – uzvarētas abas mājas spēles, kas nozīmē, ka Latvijas zelts tiks izspēlēts piektajā mačā.

Lai arī ”Tenax” diez gan pārliecinoši triumfēja regulārajā sezonā, jau pusfinālā radās pirmie sarežģījumi, taču saspringtās divās spēlēs tika uzveikts ”Jūrmalas Sports”. Finālā dobelniekiem pretinieks ļoti sīksts – Ludzas ”Latgols”, kas pusfinālā pieveica pērnās sezonas čempioni LSPA. To, ka arī mūsējiem viegli neklāsies cīņā pret ludzāniešiem, Latgales komanda pierādīja, uzvarot pirmajās divās fināla spēles un nonākot soļa attālumā no Latvijas čempionāta zelta.

Finālsērijas trešā spēle

Dobelniekiem vairs nebija, kur likties – vēl viens zaudējums pārvilktu treknu svītru sezonai un sapnim par čempiontitulu. Papildus grūtības mūsējiem, neskaitot ”Latgola” lielo apņēmību pēc uzvaras, sagādāja arī viesu komandas iespaidīgais atbalsts – no Ludzas ar vairākiem autobusiem bija ieradies kupls fanu pulks, kas Dobeles hallē sacēla pamatīgu troksni.

Sērijas trešās spēles sākums bija ļoti nervozs, abu komandu kļūdas uzbrukumā mijās ar teicamu spēli aizsardzībā un vārtsargu darbību vārtos. Lai vai kā, ”Latgols” pirmie ”iekaroja” pretinieku ”cietoksni” un ātri vien ieguva divu vārtu pārsvaru, taču ”Tenax”, savu fanu mudināti, atspēlējās un 22. minūtē mūsējie jau vadībā ar 8:4. Tiesa, pēc viesu pieprasītā minūtes pārtraukuma ”Latgols” samazināja rezultāta starpību un pēc nospēlētām 30 minūtēm dobelnieki atradās vadībā ar 9:7.

Otrais puslaiks iesākās viesu zīmē. Kamēr dobelniekiem ne tik labi klājās uzbrukumā, ludzānieši meistarīgi izmantoja savas izdevības, un 36. minūtē jau 12:11 par labu ”Latgolam”. Tiesa, dobelnieki prata noturēt pretiniekus grožos un cīņa turpinājās punkts punkts. Ja mūsējiem uzbrukumā ”spīdēja” Arvis Juzups un Gints Grandbergs, tad viesiem iespaidīgu artavu deva Vitālijs Borisenko. Tāpat Dobeles vārtos lielisku sniegumu demonstrēja Dainis Putra un ne par santīmu sliktāks bija kolēģis otros vārtos – Gatis Kozlovs. Sākoties mača pēdējai minūtei – 21:21. Bumba ”Tenax” rīcībā, taču brīvu metienu izspēlēt tā arī neizdevās, turklāt, lai glābtu savu komandu no pretuzbrukuma sekām, pretinieku gar zemi nogāza Grandbergs, par to saņemot sarkano kartīti. Atlikušajās desmit sekundēs ”Latgols” vārtus neguva, un tas nozīmēja, ka sekos pēcspēles metieni.

Pēcspēles metienu likme – ļoti augsta. Ja uzvar ”Latgols”, tad viņi ir čempioni, ja pārāki izrādās ”Tenax”, tad sērija turpinās svētdien. Abu komandu treneriem bija jāizvēlas tie pieci spēlētāji, kas izpildīs metienus no septiņu metru atzīmes. Pirmajos četros piegājienos abu komandu pārstāvji savas izdevības izmantoja. Piektajā metienu sērijā bumbu garām vārtiem raidīja ludzānietis Ēriks Drobots, un no mūsējiem uz pēdējo piegājienu devās Aleksandrs Krastiņš, kurš ar viltīgu metienu pārspēja Ludzas vārtu vīru, tādējādi liekot ”Tenax” spēlētājiem priecāties, līdzjutējiem gavilēt, nodrošinot ceturto finālspēli.

Finālsērijas ceturtā spēle

Svētdienas mačā Ludzas komandas atbalstītāju pulks bija ievērojami mazāks, jo lielākā daļa viesu fanu pēc sestdienas spēles devās mājup. Abas komandas jau bija aizmirsušas iepriekšējo spēli, priekšā jauna cīņa, vienīgi dobelnieku rindās nedrīkstēja spēlēt Gints Grandbergs, kurš, kā jau minēts, nopelnīja sarkano kartīti, kas nozīmē vienas spēles diskvalifikāciju.

Arī finālsērijas ceturtais mačs iesākās līdzīgā cīņā. ”Tenax” labā vairākkārt vārtus guva Aigars Bisenieks un Aigars Vilciņš, bet puslaika vidū pēc viesu spēlētāju Vitālija Borisenko un Gunara Dalibo precīzajiem metieniem ”Latgols” ieguva trīs vārtu pārsvaru. Šāds atstatums lielākoties arī šķīra abas komandas, pēc pirmā puslaika dobelniekiem -3, rezultāts 8:11.

Otrā puslaika sākumā ”Tenax” spēlētāji laukumā nodemonstrēja to, ko visvairāk no viņiem gaida līdzjutēji – Daiņa Putras lieliskā darbība vārtos, spēlētāju pašaizliedzība aizsardzībā un skaisti vārtu guvumi uzbrukumā (vairākas reizes rezultatīvi nospēlēja Aigars Vilciņš un Nils Kreicbergs). Rezultāta starpība tika iznīcināta un ”Tenax” pārsvars tikai palielinājās. Dobeles Sporta centram burtiski tika ”norauts jumts” – fani kliedza, karsējmeitenes atbalstīja un spēlētāji viens otru uzmundrināja. Var teikt, ka dobelnieku vienotība salauza Ludzas komandas ticību uzvarai šajā mačā. Kad līdz mača beigām atlikušas bija desmit minūtes, dobelnieki atradās vadībā ar +6. Atlikušajā laikā nospēlējot prātīgi, ”Tenax” nosargāja uzvaru, izcīnot panākumu ar 24:20. Līdz ar to sērijā izdevies atspēlēties no 0-2.

Vienīgā rūgtā ziņa šajā pozitīvo notikumu virpulī ir komandas vārtsarga Daiņa Putras gūta ceļgala trauma pāris sekundes pāris sekundes pirms mača beigām. Taču novēlēsim visu to labāko vienam no spēles galvenajiem varoņiem.

Sērijas piektā spēle, kad tiks noskaidrots Latvijas čempions, tiks aizvadīta svētdien, plkst. 13:00, Ludzā. Jāpiemin, ka īsi pēc svētdienas mača uzrunu hallē teica Dobeles domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, sakot, ka būs nodrošināts transports un dobelniekiem būs iespēja pa velti doties sestdien Ludzu, lai atbalstītu ”Tenax” cīņā par Latvijas Virslīgas zeltu!