06.12.2013 06:38

”Tenax” savā laukumā uzveic RTU handbolistus

"/>

Sestdien, 3. decembrī, Dobeles ”Tenax” aizvadīja kārtējo spēli Latvijas handbola Virslīgas čempionāta ietvaros, savā laukumā uzņemot RTU vienību. Spēlei ritot kā pa viļņiem, dobelnieki izcīnīja uzvaru ar rezultātu 33:22.

Spēles rezultātu mača otrajā minūtē atklāja viesi, kad no septiņu metru soda metiena atzīmes precīzs bija Ansis Bilkštis. Tiesa, ilgi nebija jāgaida, līdz Gints Grandbergs rezultātu līdzsvaroja. Bija skaidri redzams, ka RTU uz Dobeli nebija atbraukuši tikai tādēļ, ka sacensību kalendārs to paredzēja, studenti cīnījās par bumbu katrā izspēlē un vēlējās tikai vienu – uzvaru. Spēle ritēja punkts punktā, vienubrīd vadību ieguva mājinieki, pēc neilga brīža vadībā jau viesi. Tāda tendence bija vērojama līdz pat pirmā puslaika beigu daļai, taču, pateicoties Grandberga rezultatīvajam sniegumam uzbrukumā un komandas saliedētajai darbībai aizsardzībā, mājinieki atpūtā varēja doties ar četru vārtu pārsvaru, rezultāts – 16:12.

Pēc puslaiku pārtraukuma emocijas nebija zudušas. Notikumi otrā puslaika sākumā Dobeles Sporta centrā sanākušos skatītājus lutināja – pirmo desmit minūšu laikā abas komandas kopumā guva 14 vārtus, bet mača 39. minūtē ”Tenax” spēlētājs Aigars Vilciņš, kurš līdz tam pretinieku vārtsargu bija pārspējis četras reizes, par neadekvātu rīcību nopelnīja sarkano kartīti. Pēc vārtu gūšanas buma abas komandas nomierinājās, vārti tika gūti, bet vairs ne tik bieži. RTU komandai aizvien lielākas grūtības sagādāja Artūra Kuģa sargāto vārtu uzlaušana, bet ”Tenax” vienības uzbrukumā turpināja spīdēt Grandbergs. Bez viņa RTU cietoksni vairākas reizes iekaroja arī Niks Sproģis, Aleksandrs Krastiņš un Arvis Juzups. Līdz spēles beigu signālam ”Tenax” iekrāja 11 vārtu pārsvaru un izcīnīja panākumu mačā ar rezultātu 33:22.

Neapšaubāmi rezultatīvākais spēlētājs dobelnieku sastāvā bija Gints Grandbergs, kura kontā desmit vārtu guvumi (no tiem četri soda metieni). Tikmēr pretinieku komandā lielākās galvassāpes sagādāja Ansis Bilkštis, kurš ”Tenax” vārtos bumbu raidīja astoņas reizes.

Vārtu guvēji ”Tenax” sastāvā: Grandbergs 10/4, Krastiņš 6, Sproģis 5, Juzups 4, Vilciņš 4, Politers 2, Bisenieks 1, Miķelsons 1.

Aizvadītajās astoņās spēlēs ”Tenax” handbolisti izcīnījuši septiņas uzvaras, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret LSPA handbolistiem.