06.12.2013 06:39

”Tenax” salauž RVR pretestību un noslēdz sezonas pirmo posmu

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>

Svētdien, 11. decembrī, Dobeles Sporta centrā ar spēli pret RVR komandu Latvijas čempionāta pirmo posmu noslēdza ”Tenax” handbolisti. Pirmais posms pabeigts ar uzvaru (33:26), taču panākums šajā mačā dobelniekiem nāca ne bez grūtībām.

Dobelniekiem pirms šīs spēles sirds varēja būt mierīga, komanda atradās turnīra tabulas otrajā vietā, kas nozīmēja, ka ”Tenax” jau ir sasnieguši Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīru, jo pēc pirmā posma play-off kvalificējas piecas labākās komandas. RVR komandai situācija bija pretēja – tikai uzvara garantēja turnīra tabulas piekto pozīciju, kas bija gana liela motivācija svētdienas spēlei.

Tiesa, RVR handbolisti uz spēli ieradās ar nelielu nokavēšanos, tādēļ mača sākums iekavējās par pāris minūtēm. Jau mača 20. sekundē rezultātu atklāja mājinieks Aigars Vilciņš, taču minūti vēlāk iekaroti tika arī Daiņa Putras sargātie vārti (Artūrs Kuģis šajā spēlē nepiedalījās, jāpiemin, ka ”Tenax” uz šo spēli dažādu iemeslu dēļ pieteica vien 11 spēlētājus, kaut gan parasti mājas spēles tiek aizvadītas pilnā (16 vīru) sastāvā). Pēc abu komandu apmainīšanās ar vārtu guvumiem, laukumā turpinājās līdzīga aina, spēle ritēja punkts punktā. Ievērības cienīgs moments notika spēles astotajā minūtē, kad RVR vārtu vīru no saviem vārtiem ar tālu metienu pārspēja ”Tenax” galvenais treneris un vārtsargs Dainis Putra. Vien mača 22. minūtē ”Tenax” panāca trīs vārtu pārsvaru, kas tobrīd bija lielākais šajā spēlē. Līdz pirmā puslaika beigām trīs precīzu metienu atstatums tika nosargāts, un pirms izšķirošajām 30 minūtēm ar rezultātu 13:10 vadībā atradās ”Tenax”.

Otro puslaiku ar diviem precīziem metieniem atklāja viesu komandas līderis un Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Pēteris Trojanovskis, tobrīd samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Tiesa, tik tuvu rezultāta izlīdzināšanai kā tobrīd RVR handbolisti vairs neatradās, mājinieki pakāpeniski palielināja rezultāta pārsvaru un aizvien vairāk samazināja viesu sapņus par uzvaru un iekļūšanu turnīra piecu labāko komandu skaitā. Šāda spēles pavērsiena ietekmē nervi neizturēja pieredzējušajam RVR komandas spēlētājam Armandam Melderim, kurš pateica visu, ko domā par mača tiesnešiem, par to nopelnot trešo divu minūšu noraidījumu, kas pārvērtās sarkanajā kartītē. Pirms došanās uz komandas ģērbtuvi Melderis vēl uzturējās aiz spēlētāju soliņa un skaļā balsī spēles arbitriem veltīja vārdus, ko televīzijas pārraidēs aizstātu ar pīkstošu signālu. Domājams, ka spēlētājs ar savu rīcību publiski pazemoja nevis tiesnešus, bet gan pats sevi. Lai vai kā, pēc šī incidenta laukumā notikumi virzījās tajā pašā gultnē kā pirms tam, un, atskanot spēles beigu signālam, tablo vēstīja rezultātu 33:26 par labu mājiniekiem.

Visvairāk vārtus Dobeles komandas sastāvā guva Gints Grandbergs un Niks Sproģis, katram pa septiņiem precīziem metieniem. Tikmēr viesu rindās neapturams bija Pēteris Trojanovskis, kuram 14 vārtu guvumi.

Vārtu guvēji ”Tenax” komandā: Grandbergs 7, Sproģis 7, Politers 6, Vilciņš 4, Krastiņš 3, Īle 2, Juzups 2, Putra 1, Štelfs 1.

Pēc izcīnītās uzvaras Dobeles ”Tenax” Latvijas čempionāta pirmo posmu noslēguši otrajā vietā, un turnīra otrajā kārtā tiks aizvadītas divas spēles ar katru no vienībām, kas pēc pirmā etapa finišējušas piecu labāko komandu skaitā. Čempionāta otrajā posmā tiks noskaidrota komandu secība izslēgšanas turnīram. Bez dobelniekiem play-off kārtai vietu garantējušas un otrajā posmā ar ”Tenax” vienību spēles aizvadīs LSPA, ”Latgola”, ”Vaiņodes” un ”Jūrmalas Sporta” komandas.