21.10.2015 13:17

Tenax patur līderpozīciju

"/>

17. un 18. oktobrī, Tenax(Dobele) vīriešu handbola komanda aizvadīja Latvijas čempionāta divas spēles izbraukumā. Sestdien, 17. oktobrī, spēlēja Vaiņodē ar HK Vaiņode komandu. Kurzemnieki četrās spēlēs bija guvuši divas uzvaras pret LAT- 98 (32:30) un HK Latgols (24:22) un divas reizes zaudējuši HK Ogre/Miandum (30:36) un ASK/LSPA (25:31). Dobelnieki bija guvuši četras pārliecinošas uzvaras pret LAT -98 (39:19), Celtnieks Rīga (29:21), HK Ogre/Miandum (35:21) un HK Latgols (32:19).

Jau spēles sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki, kad pēc Kaspara Straumes metiena 10. minūtē panāca 8:1. Mājiniekiem vienīgos vārtus 5. minūtē guva viņu līderis Ainārs Pāvils. Jau ar 10. minūti dobelnieku treneris Sandris Veršakovs sāka spēlētāju maiņu, kas ļāva mājiniekiem izlīdzināt spēli, bet ne pārņemt vadību. Puslaiku ar 17:8 uzvarēja dobelnieki. Arī otrajā puslaikā laukumā turpinājās tenaxiešu pārākums un gūta pārliecinoša uzvara 37:19 (17:8). Vārti: Lielais- 6, Krastiņš, Arājs, Straume- 5, Ērmanis, Kurzemnieks- 4, Kreicbergs- 3, Krivmanis, Hovratovičs- 2, Lazda- 1, Politers. Vārtos- Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Svētdien, 18.oktobrī, spēle notika Spuņciemā ar HK Jūrmalas Sports komandu. Arī jūrmalniekiem bija divas uzvaras ar LAT- 98 (28:21) un HK Latgols (32:13) un divi zaudējumi ar Celtnieks Rīga (22:24) un ASK/LSPA (20:25). Spēle sākās ar abu komandu pilnu apņēmību cīnīties par uzvaru. 6. minūtē pie rezultāta 3:1, dobelnieki nerealizēja divus soda metienus uz Viktora Turkupola vārtiem (Krastiņš un Lielais), kas ļāva jūrmalniekiem pietuvoties līdz rezultātam 3:4. Līdz 20. minūtei 2-3 vārtus priekša turējās dobelnieki, nekādi nespējot atrauties, pieļaujot kļūdas uzbrukumos un aizsardzībā. Tomēr 20. minūtē , no rezultāta 9:6, dobelnieki līdz puslaika beigām guva 7 vārtus un puslaiku jau noslēdza ar 16:9 savā labā. Otrajā puslaikā spēli savās rokās stabili turēja tenaxieši, gūstot atkal pārliecinošu uzvaru Latvijas čempionātā 35:18(16:9). Vārti: Krastiņš, Kreicbergs- 6, Lielais, Ērmanis, Politers- 5, Arājs- 4(2), Straume, Kurzemnieks- 2. Lazda, Krivmanis, Zvejnieks, Hovratovičs. Vārtos- Lācis un Jansons.

Latvijas čempionātā Tenax(Dobele) ir līderos bez zaudējumiem. ASK/LSPA komanda arī ir bez zaudējumiem, bet viņiem ir par vienu spēli mazāk . Kas būs līderos, izšķirsies 01. novembrī, kad plkst. 18:30, ASK zālē tiksies abas komandas.