06.12.2013 06:44

”Tenax” pārliecinoši uzvar LSPA

"/>

Svēdien Rīgā tika aizvadīts Latvijas handbola Virslīgas čempionāta ”saldais ēdiens” jeb spēle, kurā spēkiem mērojās Dobeles ”Tenax” un LSPA handbolisti. Spēlējot teicami, dobelnieki izcīnīja pārliecinošu un svarīgu uzvaru pār pērnās sezonas čempioniem, rezultāts – 32:25.

Dobeles komandai šī bija jau trešā spēle Latvijas čempionāta otrajā posmā. Pirms nedēļas savā laukumā tika pārspēts ”Jūrmalas Sports”, ceturtdien sekoja uzvara izbraukumā pār ”Vaiņodes” spēlētājiem, bet šoreiz pretī stājās LSPA handbolisti – vistiešākie ”Tenax” konkurenti par augstāko vietu Latvijas čempionātā. Pēdējā abu komandu tikšanās reizē dobelnieki pārspēja rīdziniekus visai pārliecinoši, tādējādi uz panākumu pamatotas cerības tika liktas arī šoreiz.

Viss iecerētais tika arī realizēts, spēles sākums ”Tenax” spēlētājiem padevās teicams. Lai arī pirmajās minūtēs atradāmies zaudētājos ar 1:2, turpinājumā vārtos lieliski darbojās Dainis Putra, uzbrukumi bieži tika noslēgti ar gūtiem vārtiem, tādējādi jau 16. minūtē dobelnieki vadībā ar 9:3. Līdz pārtraukumam rezultāta pārsvars tika palielināts un, ejot atpūtā, jau +8 (17:9).

Otrajā puslaikā mūsējie ”apslāpēja” mājinieku centienus glābt spēles rezultātu. Dobeles vienības vārtsargs, aizsardzība un uzbrukums turpināja būt uzdevumu augstumos, kas vienu brīdi vainagojās ar iegūtu 11 vārtu pārsvaru. Spēles pēdējās minūtēs LSPA pāris vārtus atguva, taču ar to bija par maz, ”Tenax” izcīnīja svarīgu panākumu, tādējādi Latvijas čempionāta otro posmu turpinot bez zaudējumiem, kas turnīra tabulā garantē pirmo pozīciju. Ja vērā ņem arī pirmā posma spēles, dobelnieki zaudējuma rūgtuma garšu nav izjutuši jau desmit spēles pēc kārtas.

Mačā pret LSPA lielisku spēli uzbrukumā aizvadīja Aleksandrs Krastiņš, kurš pretinieku vārtos bumbu raidīja deviņas reizes. Tāpat jāuzteic Arvis Juzups, kuram septiņi vārtu guvumi.

Vārtu guvēji ”Tenax” komandā: Krastiņš 9/4, Juzups 7/1, Grandbergs 3, Miķelsons 3, Pintāns 2, Sproģis 2, Vilciņš 2, Kreicbergs 2, Meluškāns 1, Bisenieks 1.

Jau šajā nedēļas nogalē, 4. un 5. februārī, ”Tenax” savā laukumā aizvadīs Baltijas handbola līgas spēles, kad pretī stāsies divas Igaunijas komandas – ”Polva Serviti” un ”HC Kehra”.