25.05.2015 08:46

Tenax- otrie Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņā

"/>

23- 24. maijā, Dobeles Sporta hallē notika LHF Kausa izcīņa handbolā. Kausa izcīņā piedalījās Latvijas četras spēcīgākās vīriešu komandas. Sestdien notika pusfināli starp Celtnieks/LSPA – Jūrmalas Sports un Tenax (Dobele) – Ogre/Miandum. Pirmo ceļazīmi uz finālu saņēma Celtnieks/LSPA, uzvarot Jūrmalas Sports komandu ar 33:27(16:13). Otrajā spēlē dobelnieki jau no spēles sākuma nedeva nekādas cerības ogrēniešiem, uzvarot ar 40:24(17:14).

Vārti: Oskars Arājs- 8, Toms Lielais- 4, Nils Kreicbergs- 5, Ansis Bilkštis- 5, Kristaps Krivmanis- 4, Renārs Kozlovskis- 3, Kaspars Straume- 3, Edgars Štelfs- 2, Arvis Juzups- 2, Emīls Kurzemnieks- 2 Elvijs Lazda- 1, Andis Ērmanis- 1, Aleksandrs Krastiņš, Ēriks Blūms- 0. Vārtsargi Ivars Lācis un Uldis Jansons. Spēlē par 3. vietu Ogre /Miandum uzvarēja Jūrmalas Sports komandu ar 31:24(14:15).

Fināla spēlē sākumā astotajā minūtē vadībā bija dobelnieki 6:2. Bet jau 20. minūtē rīdzinieki panāca 10:10. Puslaiks beidzās ar rezultātu 12:12. Otrā puslaika sākumā ar 18:15 vadību pārņēma rīdzinieki. Dobelnieki vāji spēlēja aizsardzībā un uzbrukumā nespēja gūt vārtus, kurus teicami sargāja Raitis Puriņš. 50. minūtē dobelnieki izlīdzināja rezultātu 22:22. Tomēr, neuzlabojot savu spēli, 55. minūtē atkal nokļuva zaudētājos 23:26. Spēles beigu daļā dobelnieki atguva divus vārtus tomēr nespēja izcīnīt uzvaru, jo pieļāva kļūdas uzbrukumā ar piespēlēm zaudējot bumbu, un nevarēja pārspēt rīdzinieku vārtsargu Raiti Puriņu, kurš godam nopelnīja vērtīgākā spēlētāja balvu. Nepatīkams zaudējums sezonas beigās 25:26(12:12). Un tā LHF kausu izcīnīja Celtnieks/LSPA(Rīga) komanda.

Vārti: Oskars Arājs- 10, Nils Kreicbergs- 4, Andis Ērmanis- 4,Aleksandrs Krastiņš- 3, Ansis Bilkštis- 2, Kristaps Krivmanis- 1, Ēriks Blūms-1.

Dobeles Tenax nebija zaudējusi 52 spēles pēc kārtas Latvijas čempionātā. Ar šo zaudējumu pārtrūka uzvaru sērija, pie kā vainīga ir pati komanda, kura vāji nospēlēja šajā spēlē un neizcīnīja šīs sezonas pēdējo balvu. Šajā gadā Tenax komanda izcīnīja Latvijas čempiona titulu (otro gadu pēc kārtas), K.Vītola piemiņas kausu(starptautisks turnīrs), Rīgas čempiona godu, Baltijas līgas Izaicinājuma kausā 2.vieta, LHF kausā 2. vieta. Neskatoties uz šo rūgto pilienu, Zemgales reģionālā handbola kluba vadība izsaka lielu pateicību visiem spēlētājiem, kuri šajā sezonā atdeva sevi handbolam, un neskatoties uz grūtībām sasniedza teicamus rezultātus. Cieņa visiem spēlētāju tuviniekiem, kuri to saprata un atbalstīja. Novēlam ātrāku izveseļošanos pēc operācijām Dainim Putram, Jānim Glušakam un Egilam Politeram. Paldies komandas lielākajiem atbalstītājiem SIA Tenax (N.Kurma), Dobeles Novada dome(A.Spridzāns), GPU Nākotne SIA, Dobeles Sporta halles kafejnīcas kolektīvam. Un vislielākais paldies visiem atbalstītājiem, līdzjutējiem un faniem, kuri katrā spēlē ar savu atbalstu veicināja komandas uzvaras.

Tagad komandai ir atvaļinājums līdz 01. jūlijam. Tad atkal sāksies treniņi un komandas komplektācija jaunajai sezonai, jo noteikti izmaiņas būs, jo vairāki spēlētāji brauc uz ārzemju klubiem atrādīties, nāks klāt jaunie un būs arī tādi, kuri beigs sporta gaitas komandā. Uz tikšanos jaunajā sezonā.