31.03.2015 07:18

Tenax- otrie Baltijas līgas Izaicinājuma kausā

"/>

No 28. līdz 29. martam Klaipēdā notika BCL FINAL- 4 spēles. Dobelniekiem pirmajā spēlē pretinieki bija Igaunijas HC Viljandi komanda. Dobelnieki uz turnīru bija gandrīz savā optimālajā sastāvā. Pietrūka Egila Politera un traumas dēļ nespēlēja Kaspars Straume. Igauņu komandu atbalstīt bija ieradies lielais autobuss ar faniem . Arī Tenax komandu atbalstīt kā vienmēr bija ieradušies Auces bundzinieku un fanu grupa Edgara Pavlovska vadībā. Tikai uzvara abām komandām deva iespēju otrajā dienā spēlēt finālā par pirmo vietu. Spēle risinājās ļoti spraigi, kur katrai komandai kļūdas maksāja vārtu zaudējumu. Tomēr dobelnieki jau spēles sākumā panāca mazu pārsvaru un spēja to noturēt šajā saspringtajā spēlē līdz beigām, uzvarot ar rezultātu 32:28(17:13). Vārti: Ansis Bilkštis- 10(6), Oskars Arājs- 8, Andis Ērmanis, Ēriks Blūms- 4, Nils Kreicbergs- 3, Kristaps Krivmanis- 2, Aleksandrs Krastiņš-1. Spēlēja arī Elvijs Lazda, Toms Lielais, Gints Grandbergs, Renārs Kozlovskis, Emīls Kurzemnieks, Arvis Juzups, Edgars Štelfs un vārtos- Ivars Lācis.

Klaipēdas Dragunas arī saspringtā spēlē uzvarēja Kaunas Granitas/Gaja-Karys komandu- 32:26. Otrajā dienā finālā tikās Dragunas un Tenax komandas. Dobelniekiem šajā spēlē bez jau minētajiem spēlētājiem, rokas traumas dēļ vairs nevarēja palīdzēt pieredzējušais Ēriks Blūms, kurš tomēr ir pamata spēlētājs labajā insaidā. Spēle sākās ar dobelnieku spēlētāju nespēju gūt vārtus no labām pozīcijām, kas deva iespēju lietuviešiem izvirzīties vadībā. Klaipēdas komandā vārtus droši sargāja izlases vārtsargs Aistis Pazemeckas. Dobelnieki nekādi nevarēja sakārtot savu spēli uzbrukumā un aizsardzībā. Glābējs nebija arī Ivars Lācis. 20. minūtē rezultāts jau kļuva graujošs -13 par labu lietuviešiem. Puslaiku dobelnieki zaudēja graujoši ar 16:8. Otrajā puslaikā Tenax spēja parādīt cīņas sparu un 42. minūtē jau panāca 17:19. Tomēr, lai panāktu lūzumu spēlē un izcīnītu uzvaru, šoreiz spēka pietrūka. Pārāk daudz jau bija pazaudēts pirmajā puslaikā. Un tā lietuvieši labi nospēlējot spēles beigu daļu, uzvarēja ar 28:22(16:8), izcīnot Baltijas līgas Izaicinājuma kausu, atstājot dobelniekus otrajā vietā. Vārti: Oskars Arājs- 6, Aleksandrs Krastiņš- 4, Gints Grandbergs- 3, Nils Kreicbergs- 3, Ansis Bilkštis- 3(1), Andis Ērmanis- 2, Kristaps Krivmanis- 1. Spēlēja arī Elvijs Lazda, Toms Lielais, Renārs Kozlovskis, Emīls Kurzemnieks, Arvis Juzups, Edgars Štelfs un vārtus sargāja Ivars Lācis.

Tagad Tenax komanda gatavosies Latvijas čempionāta pusfināliem, kā vienmēr pēc šādām spēlēm ārstējot mikrotraumas, kur pretinieks būs HK Ogre/Miandum komanda.