24.01.2017 05:22

Tenax nodrošina Baltijas līgas cturtdaļfinālu

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>

21. un 22. janvārī, Tenax Dobele handbola komanda Baltijas līgas spēlēs uzņēma Lietuvas klubus . Sestdien viesos bija Viļņas VHC Sviesa komanda. Pirmajā spēlē Viļņā, dobelnieki tikai spēles pēdējās sekundēs panāca uzvaru 29:28(11:12). Spēles sākumā vadībā izvirzījās mājinieki ar 4:1. Tomēr viesi rezultātu izlīdzināja un puslaiku komandas pabeidza ar 13:13. Otrajā puslaikā līdz 40. minūtei bija līdzīga cīņa- 18:18. Tad dobelnieki ieguva 2- 3 vārtu pārsvaru, ko noturēja līdz 55. minūtei. Spēles pēdējās minūtes labāk spēja nospēlēt mājinieki, uzvarot pārliecinoši ar 31:25(13:13). Vārti: Emīls Kurzemnieks- 7, Nils Miķelsons- 6, Andis Ērmanis- 6, Kaspars Straume- 4, Ņikita Pančenko- 3, Kristers- Rihards Ozols- 3, Kristaps Krivmanis- 2. Vēl spēlēja Elvijs Lazda, Jānis Zvejnieks, Renāts Hovratovičs, Aleksandrs Krastiņš, Intars Jomants, Egils Politers. Vārtos- Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Svētdien pretiniekos bija Granitas Kaunas komanda, kurai pirmajā spēlē Kauņā dobelnieki zaudēja ar 22:28(10:18). Spēle no paša sākuma pagāja līdzīgi un tikai 20. minūtē dobelnieki spēja atrauties 11:8. Arī puslaiku mājinieki uzvarēja ar 14:12. Otrā puslaika sākums bija pagalam neveiksmīgs  mājiniekiem, kas pirmajās 10. minūtēs nerealizēja 2 soda metienus un neguva nevienus vārtus, ļaujot viesiem izvirzīties vadībā ar 16:14. Mājinieki 45. minūtē atkal atguva vadību 20:18. Tomēr viesi 52. minūtē kārtējo reizi izlīdzināja rezultātu – 21:21. Spēles 59. minūtē viesi ar 7. metru soda metienu panāca 25:24. Tad spēles 60. minūtē Andis Ērmanis nopelnīja 7 metru soda metienu, kuru aukstasinīgi realizēja Aleksandrs Krastiņš. Pēdējās sekundes viesi vēl centās gūt vārtus, kas nevainagojās ar panākumiem un spēle beidzās neizšķirti 25:25(14:12). Vārti: Nils Miķelsons- 5, Renāts Hovratovičs- 4, Kaspars Straume- 3, Andis Ērmanis- 3, Kristaps Krivmanis- 3, Emīls Kurzemnieks- 3, Ņikita Pančenko- 2, Kristers-Rihards Ozols- 1, Aleksandrs Krastiņš- 1(1), Elvijs Lazda, Jānis Zvejnieks, Intars Jomants, Egils Politers. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons .

Šīs spēles bija ļoti svarīgas, lai tenaxieši izcīnītu vietu ceturtdaļfinālā, un kaut gan dobelnieki spēlēja bez pamata uzbrucējiem Oskara Arāja un Anša Bilkšta (veselības problēmas), kā arī tika taupīts Egils Politers un Aleksandrs Krastiņš, savu uzdevumu komanda izpildīja un iekļuva Baltijas līgas tālākajās spēlēs. Vēl gan ir spēles Somijā (05.02.2017.) ar Riihimaen Cocks ( mājās pirmajā spēlē zaudējums ar 23:33(8:17) un Igaunijā (04.03.2017) ar Polva Serviti (mājās pirmajā spēlē 26:26 (14:14), tomēr vieta ceturtdaļfinālā ir jau nodrošināta .

Jau šo sestdien, 28.01.2017, Tenax Dobele dosies uz Ludzu, kur LHF Kausa spēles pusfinālā tiksies ar SK Latgols komandu. Otrajā pusfinālā tiksies Celtnieks Rīga un HK Ogre/Miandum komandas. Svētdien abu pāru uzvarētāji spēlēs finālā par LHF Kausu.