06.12.2013 06:53

”Tenax” no Ludzas pārved divus zaudējumus

"/>

Latvijas handbola Virslīgas čempionāta finālsērijā, kurā spēkojas Dobeles ”Tenax” un Ludzas ”Latgols” komandas, aizvadītas divas spēles. Diemžēl abās cīņās mūsējie piedzīvoja zaudējumus.

Regulāro sezonu ”Tenax” aizvadīja ļoti veiksmīgi, kopvērtējuma tabulā ieņemot pirmo vietu. Tad sekoja pusfināls, kurā dobelniekiem pretī stājās ”Jūrmalas Sports”. Sērijā līdz divām uzvarām mūsējie izcīnīja smagu panākumu Spuņciemā (26:24) un izcīnīja dramatisku uzvaru Dobelē (26:25). Finālā dobelniekiem jāspēlē ar Ludzas komandu ”Latgols”, kas pusfinālā visai sensacionāli pārspēja pērnās sezonas čempioni LSPA.

Kā nolēma Latvijas Handbola federācija, finālsērija, kura ilgs līdz kādas komandas trijām uzvarām, ar divām spēlēm aizsāksies Ludzā. Pirmais mačs tika jau aizvadīts sestdien. Lai arī spēle iesākās punkts punktā, mājinieki ātri vien ieguva četru vārtu pārsvaru. Dobelnieki vairākkārt centās rezultāta starpību sadeldēt, taču tuvāk par divu vārtu atstatumu ”Tenax” piekļūt neizdevās. Puslaika izskaņā meistarīgāk nospēlēja ludzānieši, un pārtraukumā ”Tenax” devās ar -5, rezultāts 11:16.

Otro puslaiku mūsējie uzsāka sparīgi un apņēmīgi, kas vainagojās ar rezultāta samazināšanu līdz minimumam (16:17), taču līdz galam Ludzas komandas pretestību dobelniekiem salauzt neizdevās. Mājinieki atjaunoja komfortablu rezultāta pārsvaru un izcīnīja uzvaru pirmajā fināla mačā ar 26:22.

Finālsērijas otrais mačs tika aizvadīts dienu vēlāk. Izcīnītās uzvaras iedvesmoti, spēli veiksmīgāk uzsāka ”Latgols” (4:1), taču drīz vien ”Tenax” rezultātu izlīdzināja un pakāpeniski pārņēma spēles vadības grožus. Tiesa, vairāk kā par trīs vārtu pārsvaru mūsējiem iegūt neizdevās, turklāt ”Latgols” līdz pārtraukumam rezultāta starpību samazināja – 11:10 Dobeles komandas labā.

Katastrofa. Tā varētu raksturot otro puslaiku ”Tenax” komandas skatījumā. Dobelnieki nekādīgi nespēja iekarot Ludzas vārtus, kamēr mājinieki veiksmīgi izmantoja savas izdevības, iegūstot jau vairāku vārtu pārsvaru. Lai arī kā dobelnieki centās, pārspēt ludzāniešus tā arī neizdevās. Otrajā mačā piedzīvots zaudējums ar 17:23 un no Ludzas mājās jāved divi nepatīkami ”zāģi”.

Finālsērijas trešā spēlē tiks aizvadīta 12. maijā, Dobelē. Lai šis mačs sērijā neizrādītos pēdējais, ”Tenax” vairs nedrīkst atļauties zaudēt. Tāpēc sestdien visi interesenti laipni aicināti uz Dobeles Sporta centru, kur atbalstīsim savējos. Par ”Tenax” uzvaru!