06.12.2013 06:44

”Tenax” neizdodas uzveikt igauņu komandas

"/>

Šajā nedēļas nogalē Dobeles Sporta centrā viesojās divas Igaunijas komandas – ”Polva Serviti” un ”HC Kehra”, lai aizvadītu Baltijas handbola līgas spēles ar Dobeles ”Tenax”. Pret abām kaimiņzemes vienībām, lai arī izrādīta cienīga pretestība, piedzīvoti zaudējumi.

Baltijas handbola līgas regulārā sezona pamazām tuvojas noslēgumam, un šajā nedēļas nogalē tika aizvadītas pēdējās mājas spēles čempionāta ietvaros, tiekoties ar ”Polva Serviti” un ”HC Kehra” komandām. Dobelnieki Baltijas čempionāta sezonu nevar uzskatīt par veiksmīgu, izcīnīta tikai viena uzvara, tabulā sestā vieta, un iekļūšana labāko četru komandu turnīrā pirms spēlēm ar igauņiem vairs nebija iespējama. Taču tas nenozīmēja, ka spēlēm nav sava vērtība, proti, ir pašsaprotama vēlme būt augstāk turnīra tabulā par LSPA, kas pagaidām ierindojas pēdējā, septītajā vietā.

Sestdienas mačā pret ”Polva Serviti” handbolistiem, kas ir pašreizējie Igaunijas čempioni, pirmie vadībā izvirzījās dobelnieki, taču viesi uzreiz atguvās un pakāpeniski palielināja apgriezienus. Līdz puslaiku pārtraukumam igauņi vadībā jau ar 20:12. Otrajā puslaikā aina laukumā nemainījās. ”Tenax” vairākkārt samazināja rezultāta starpību, taču igauņi bija nesatricināmi. Piedzīvots zaudējums – 21:34.

Nākamajā dienā spēle jau pret ”HC Kehra”, kas iepriekšējā vakarā Rīgā ar 36:28 apspēlēja LSPA vienību. Mača sākums mūsējiem padevās lielisks. Spēlei ilgi ritot punkts punktā, 11. minūtē dobelnieki panāca trīs vārtu pārsvaru, uzbrukumā ”mirdzēja” Gints Grandbergs. Pēc Igaunijas komandas paņemtā minūtes pārtraukuma dobelniekiem spēle vairs tik labi nepadevās, pārsvars zaudēts un, noslēdzoties pirmajam puslaikam, jau esam zaudētājos ar -2, rezultāts – 18:20. Otrajā puslaikā vadību atgūt tā arī vairs neizdevās, ”HC Kehra” pamazām attālinājās, iekrājot solīdu rezultāta pārsvaru. Par spīti cerīgajam mača sākumam ”Tenax” piedzīvo zaudējumu arī pret ”HC Kehra” – 29:39.

Spēlē pret ”Polva Serviti” rezultatīvākais spēlētājs bija Aleksandrs Krastiņš, kurš igauņu vārtos bumbu raidīja astoņas reizes, savukārt mačā pret otru Igaunijas komandu lielisku meistarību uzbrukumā nodemonstrēja Gints Grandbergs, kurš pretinieku vārtsargu sarūgtināja desmit reizes.

Nākamo spēli ”Tenax” aizvadīs Spuņciemā, 16. februārī, kad Latvijas Virslīgas ietvaros norisināsies mačs ar ”Jūrmalas Sportu”, savukārt klātienē Dobeles komandu būs iespējams redzēt 18. februārī, kad pretī stāsies Ludzas komanda ”Latgols”.