13.05.2019 11:12

TENAX – LATVIJAS ČEMPIONI

"/>

Sestdien,11.05.2019.g., Dobeles Sporta hallē trešo finālspēli par Latvijas Synottip virslīgas zeltu aizvadīja Tenax Dobele komanda pret Celtnieks Rīga. Pirmajās divās spēlēs uzvaras izcīnīja tenaxsieši. Dobelē 34:31(20:15) un Rīgā sīvā cīņā tikai pēcspēles soda metienos 25:24 (11:10). Rīdzinieki Dobelē bija ieradušies savā labākajā sastāvā, jo viņiem vairs nebija,kur atkāpties. Šajā spēlē pēc ilgāka pārtraukuma dobelniekiem atkal spēlēja Ansis Bilkštis.

Spēles sākumā uzreiz vadībā izvirzījās viesi – 4:1. Dobelnieki spēja sakārtot savu spēli aizsardzībā un arī gūt vārtus – 10.minūtē pēc Elvija Lazdas metiena panākot 6:6. Tad turpinājās ļoti līdzīga cīņa un tikai 17.minūtē pirmo reizi tenaxsieši pēc Kristapa Krivmaņa metiena izvirzījās vadībā – 10:9. Vairs neatdodot vadību, puslaiku tenaxsieši pabeidza savā labā 16:14.
Otrajā puslaikā sākumā sev labvēlīgu 20:15 panāca dobelnieki un 36.minūtē Ņikita Pančenko jau 22:16. Tomēr rīdzinieki turpināja cīņu un 44. minūtē Artis Kurmēns panāca – 20:24. Tomēr salauzt dobelniekus vairs nevarēja, kuri jau 51. minūtē rezultātu savā labā panāca – 30:22. Arī spēles gala iznākums šaubas neradīja – 35:27(16:14), un Tenax Dobele komanda kļuva par Latvijas seškārtējiem čempioniem. Vārti: Oskars Arājs – 12(4), Andis Ērmanis – 5, Kristaps Krivmanis – 4, Elvijs Lazda, Nikita Pančenko, Egils Politers – 3. Aleksandrs Krastiņš – 2, Ansis Bilkštis, Antons Šuleiko, Kristians Pavļenko -1.

Sezonas sākumā dobelnieki tieši Celtniekam zaudēja Rīgas čempiona godu ,un tomēr, neskatoties uz dažādiem zaudējumiem komandas sastāvā, spēja izcīnīt galveno trofeju – Latvijas čempiona godu. Sezonas vidū uz Somijas klubu, turpinot profesionāla spēlētāja gaitas, aizgāja komandas kapteinis un līderis Nils Kreicbergs. Pašā finiša taisnē traumās un operācijās iedzīvojās komandas pamatsastāva spēlētāji: Nils-Aivis Miķelsons un Armands Usāns, kuri nevarēja komandai palīdzēt. Tomēr ir jāuzslavē visi komandas spēlētāji, kuri parādīja raksturu un cīņas garu šajās finālspēlēs, atdodot visus spēkus uzvarām, neskatoties uz savām mikrotraumām. Šis čempiona tituls tika izcīnīts tikai ar komandas spēku un garu, kā arī komandas trenera Sandra Veršakova profesionālu komandas trenēšanas un vadīšanas darbu.

Liels nopelns, lai komanda un klubs varētu spēlēt Baltijas līgā, Latvijas čempionātā un citos starptautiskos turnīros, kas Dobeles komandu padara atpazīstamu arī Eiropā, ir sponsoriem: Dobeles Novada pašvaldībai ( A.Spridzāns), SIA  Tenax (N.Kurma), kā arī atbalstītājiem:GPU Nākotne, SIA  Miltiņkrogs, SIA  Sigma Dobele, SIA Bēnes maizes ceptuve, SIA Latvia Packing, SIA Re Holding, SIA Sangle.
Lielu atbalstu komandai deva visi fani un līdzjutēji, kuri atbalstīt komandu devās arī izbraukumu spēlēs.

Latvijas čempionu – Tenax Dobele komanda: Ivars Lācis, Uldis Jansons, Elvijs Lazda, Ņikita Pančenko, Kristians Pavlenko, Ingus-Kristians Jonuška, Ansis Bilkštis, Nils-Aivis  Miķelsons, Renāts Hovratovičs, Aleksandrs Krastiņš, Antons Šuleiko, Andris Domanskis, Andis Ērmanis, Kristaps Krivmanis, Armands Usāns, Egils Politers, Oskars Arājs, Vladislavs Fots. Komandas vecākais treneris – Sandris Veršakovs.
Fizioterapeite – Agate Ādiņa. Fiziskās sagatavotības treneris – Jānis Zāgmanis, vārtsargu treneris – Dmitrijs Bražņikovs. Komandas tehniskais direktors – Eduards Veršakovs. Komandas tehniskais darbinieks – Aigars Zubins. Komandas priekšnieks – Ivars Zariņš.

Vēl 25-26.05.2019,  Salaspilī būs LHF Prezidenta Kausa izcīņas spēles.