14.03.2016 10:14

Tenax komandai noslēdzas Baltijas līga

"/>

12.-13. martā, Dobeles Sporta hallē, Tenax Dobele vīriešu handbola komanda aizvadīja Baltijas līgas ceturtdaļfināla spēles pret spēcīgo SKA Minsk (BLR) komandu, kas ir arī pašreizējie Baltijas līgas čempioni. Baltkrievi ieradās bez junioru izlases spēlētājiem (Koroļoka, Kuleša, Jurinoka, Podšivalova), kuri spēlē arī pieaugušo izlasē ar visiem citiem pieredzējušajiem izlases spēlētājiem. Dobelnieki spēlēja savā optimālajā sastāvā kāds uz šo brīdi ir pēc vairāku vadošo spēlētāju izkrišanas traumu dēļ. Lai tiktu uz Baltijas līgas FINAL 4, vienai no komandām bija jāuzvar divu spēļu summā.

Pirmās spēles sākumā vadībā ar 3:1 izvirzījās viesi, bet 11. minūtē dobelnieki panāca 4:3. Tad baltkrievi palielināja spēles tempu, izmantojot dobelnieku kļūdas, realizēja ātros uzbrukumus un 26. minūtē panāca graujošu pārsvaru 15:7. Tomēr puslaika pēdējās minūtēs mājinieki spēja pietuvoties, puslaiku zaudējot ar 12:17. Otrā puslaika sākumā viesi atkal panāca 8 vārtu pārsvaru (23:15). Tad dobelnieki spēja spēli izlīdzināt. 50. minūtē vēl vadībā ar 30:24 bija viesi, bet dobelnieki nedomāja padoties un labi sākot cīnīties, 58. minūtē panāca 30:31, liekot pretiniekam jau panervozēt. Spēles pēdējā minūtē rezultāts bija jau 32:32. Tomēr pēdējās sekundēs mājinieku aizsardzība nespēja nosegt Minskas spēlētāju Denisu Kricki, kurš dažas sekundes pirms beigu signāla guva viesiem uzvaras vārtus 33:32 (17:12). Vārti: Nils Kreicbergs- 10(1), Toms Lielais- 8, Kaspars Straume, Egils Politers- 3, Ansis Bilkštis, Andis Ērmanis, Ēriks Blūms, Renāts Hovratovičs- 2. Elvijs Lazda, Intars Jomants, Kristers Ozols, Kristaps Krivmanis, Jānis Zvejnieks, Edgars Štelfs. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Otrajā spēlē minskieši jau bija daudz nopietnāk gatavojušies, ņemot vērā iepriekšējās spēles pieredzi. Arī dobelnieki nedomāja pacelt balto karogu, kas izpaudās jau ar spēles pirmajām minūtēm. Viss pirmais puslaiks pagāja abām komandām cīnoties, bet ar minskiešu 3- 4 vārtu pārsvaru, ko mājinieki nekādi nespēja pārvarēt. Puslaiks- 16:11 minskiešu labā. Otrā puslaika 45. minūtē baltkrievi atkal panāca 26:17 savā labā. Tad atkal dobelnieki uzsāka pakaļdzīšanos, līdz spēles beigām samazinot rezultātu, bet minskiešu uzvaru apdraudēt nespēja 31:27(16:11), un SKA Minsk komanda izcīnīja sev tiesības spēlēt Baltijas līgas FINAL 4, lai atkal spēlētu par Baltijas līgas čempionu kausu. Vārti: Toms Lielais- 7, Nils Kreicbergs- 5, Andis Ērmanis, Egils Politers- 4, Kaspars Straume, Ēriks Blūms- 2, Ansis Bilkštis, Renāts Hovratovičs- 1. Elvijs Lazda, Nils Miķelsons, Intars Jomants, Kristers Ozols, Kristaps Krivmanis, Edgars Štelfs. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons. Atskatoties uz Baltijas līgas spēlēm, tenaxiešu plānu iekļūt Baltijas līgas FINAL 4 izjauca daudzās spēlētāju traumas, kas arī Latvijas čempionātā cīņā par čempiona titulu liks daudz vairāk piepūlēties pārējiem spēlētājiem.

Tagad Latvijas čempionātā sākās izslēgšanas spēles. Tenax, kā regulārā čempionāta līderi, šo kārtu izlaiž un gaida savus pretiniekus. HK Ogre/Miandum un ASK/LSPA Rīga dueļa uzvarētājus.

Tenax komandas fārmklubs Dobele/Tērvete turpina cīņas 1. līgā. Jau šo sestdien, 19.03.2016. Dobeles Sporta hallē, plkst. 17:00, Dobele/Tērvete – Skrīveri/Aizkraukle.