05.12.2013 13:42

„TENAX” joprojām bez uzvarām Baltijas līgā

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>

Piektdien, 12. novembrī, Dobeles „TENAX” handbolisti saspringtā cīņā Baltijas Handbola līgas mačā piekāpās „LSPA” vienībai ar rezultātu 30:40 (14:23). Dobelniekiem līdz ar to šis bija jau piektais zaudējums piecās BHL spēlēs.

Spēles sākumā dobelnieki demonstrēja haotisku spēli, ko izmantoja pretinieki, gūstot trīs bezatbildes vārtus pirmajās pāris minūtēs (0:3). ­Arī pēc septiņām spēlētām minūtēm „LSPA” saglabāja trīs vārtu pārsvaru (2:5), bet „TENAX” spēlētājs Aigars Bisenieks izpelnījās divu minūšu noraidījumu.
Par spīti vairākumam, Rīgas komandai neizdevās vēl vairāk atrauties. Spēlējot jau vienādos sastāvos, spēles 13. minūtē, Artim Kurmēnam raidot bumbu tukšos vārtos, „LSPA” panāca +7 – 4:11. Dobeles komandas treneris pie šāda rezultāta pieprasīja minūtes pārtraukumu.
Atgriežoties spēlē, Dobeles komanda joprojām nespēja savākties, ļaujot „LSPA” pēc spēlētām 23 minūtēm sasniegt lielāko pārsvaru šajā spēlē – +12 (8:20). „TENAX” atkal nokļuva mazākumā – divu minūšu noraidījumu šoreiz saņēma Aigars Vilciņš.
Neskatoties uz to, komandai izdevās samazināt pretinieku pārsvaru līdz desmit punktiem – 10:20. Piecas minūtes pirms puslaika beigām noraidījumu izpelnījās „LSPA” komandas vārtsargs Helmuts Tihanovs, un viņa vietā stājās Raitis Puriņš. Šāds spēles pavērsiens gan neviesa izmaiņas rezultātā – „LSPA” joprojām saglabāja 10 punktu pārsvaru, Tihanovam atgriežoties vārtos (12:22). Dodoties pārtraukumā, „LSPA” joprojām atradās pārliecinoši vadībā – 14:23.
Atsākot spēli, „TENAX” rindās otro noraidījumu izpelnījās Bisenieks, taču komandai izdevās demonstrēt labu spēli aizsardzībā, neļaujot „LSPA” izmantot vairākumu un gūt vārtus. Arī turpinājumā dobelniekiem neizdevās lauzt spēles gaitu, un pēc 40 spēlētām minūtēm Rīgas komandai joprojām +9 – 20:29.
Pie šāda rezultāta noraidījumu saņēma Edgars Štelfs, atstājot Dobeles komandu mazākumā. Šoreiz „LSPA” vienība pārākumu izmantoja, palielinot pārsvaru līdz +12 – 20:32. Turpmākās pāris minūtes vārtus nespēja gūt nedz Dobeles, nedz „LSPA” handbolisti, un Andris Molotanovs pieprasīja minūtes pārtraukumu.
Turpinājumā Dobeles „TENAX” hanbolistiem divas reizes bija iespēja spēlēt vairākumā, taču tas viņiem nepalīdzēja samazināt pretinieku iekrāto pārsvaru. Brīdi vēlāk noraidījumu izpelnījās arī otrs „LSPA” vārtsargs Raitis Puriņš.
Pēdējās spēles piecās minūtēs laukumā valdīja īsts haoss, un tiesnešu lēmumi izpelnījās asu kritiku un izbrīnu. Spēles 27. minūtē, mājiniekiem atrodoties vadībā ar +10 (28:38) vienlaikus noraidīti bija trīs spēlētāji – Nauris Auziņš un Edgars Štelfs no „TENAX”, kā arī Andis Ērmanis no „LSPA”. Vēlāk uz soliņa nācās sēsties arī dobelniekam Didzim Cālbergam. Spēle noslēdzās ar rezultātu 30:40.
Dobeles komandai šajā mačā savainojumu dēļ palīdzēt nevarēja Mārtiņš Lībergs, Sergejs Kalniņš, Kaspars Bilkštis un Kaspars Straume, bet „LSPA” vienības sastāvā nespēlēja Kaspars Lisovskis.
„TENAX” rindās rezultatīvākie spēlētāji ar sešu vārtu guvumu bija Aigars Vilciņš un Aleksandrs Krastiņš, bet „LSPA” astoņus vārtus guva Artis Kurmēns.
„TENAX”: Vilciņš 6, Krastiņš 6, Auziņš 5, Grandbergs 3, Alps 3, Bisenieks 2, Pintāns 2, Lācis 1, Apals 1, Cālbergs 1.
„LSPA”: Kurmēns 8, Dāvidnieks 7, Vadzītis 6, Ērmanis 4, Blome 4, Rūtiņš 4, Politers 2, Černousovs 2, Arājs 2, Eglītis 1.
Nākamo spēli Baltijas līgas ietvaros Dobeles „TENAX” aizvadīs svētdien Dobelē, tiekoties ar Somijas „Riihimaen Cocks”.