06.12.2013 06:43

”Tenax” izcīna uzvaru Vaiņodē

"/>

Ceturtdien, 26. janvārī, Dobeles ”Tenax” handbolisti mēroja ceļu uz Vaiņodi, lai aizvadītu Latvijas handbola Virslīgas čempionāta spēli ar vietējo komandu. Veiksmīgi nospēlējot mača otro puslaiku, dobelnieki izcīnīja panākumu ar 36:30.

Dobeles komandai šī jau bija otrā spēle Latvijas čempionāta otrajā posmā. Pēc sestdien izcīnītās uzvaras savā laukumā pār ”Jūrmalas Sportu” (36:30), nākamā spēle sekoja izbraukumā. Pretiniekos – ”Vaiņodes” handbolisti, kas pirmo posmu noslēdza ceturtajā vietā. ”Tenax” ar kurzemniekiem jau bija aizvadījuši vienu spēli čempionāta pirmajā etapā, toreiz, spēlei notiekot Vaiņodē, visai saspringtā cīņā ar 29:24 dobelniekiem izdevās tikt pie panākuma.

Arī šoreiz spēles sākums liecināja par to, ka ”Tenax” spēlētājus, kuri bija šī mača favorīti, negaida viegla pastaiga. Mačam ritot līdzīgā cīņā, mūsējie pēc pirmajām 30 minūtēm atradās vadībā ar +1, rezultāts – 16:15. Otro puslaiku dobelnieki aizvadīja jau krietni pārliecinošāk, mājiniekiem netika ļauts pārņemt spēles vadības grožus, un, palielinot pārsvaru vēl par pieciem vārtiem, ”Vaiņodes” cerības uz panākumu tika apraktas. Dobelniekiem uzvara ar 36:30, tādējādi izcīnīts otrais panākums 2012. gadā.

Dobeles komandas rindās lielisku meistarību uzbrukumā demonstrēja Aleksandrs Krastiņš, kuram 12 gūti vārti, pieci no tiem ar septiņu metru soda metienu palīdzību. Tikmēr septiņi vārtu guvumi bijušajam ”Vaiņodes” vienības spēlētājam Arvim Juzupam.

Vārtu guvēji ”Tenax” komandā: Krastiņš 12/5, Juzups 7, Grandbergs 6, Pintāns 3, Miķelsons 3, Politers 2, Kreicbergs 1, Sproģis 1, Cālbergs 1.

Nākamo spēli ”Tenax” aizvadīs jau svētdien, 29. janvārī, kad Rīgā būs jāspēkojas ar principiālākajiem pretiniekiem, vairākkārtējiem Latvijas čempioniem, LSPA handbolistiem. Šosezon abas komandas, ieskaitot Latvijas Virslīgu, Baltijas līgu un Rīgas Atklāto čempionātu, tikušās četras reizes – trīs uzvaras rīdziniekiem, viens panākums dobelniekiem. Vai svētdien tiks izcīnīta otrā uzvara šajā duelī? Laiks rādīs. Turēsim īkšķus!