06.12.2013 06:41

”Tenax” izcīna pirmo uzvaru Baltijas līgā

Pie pirmā panākuma šajā sezonā Baltijas handbola līgā tikuši Dobeles ”Tenax” spēlētāji, kas, viesojoties Rīgā, ar rezultātu 38:28 (19:9) pārspēja Latvijas čempionus LSPA, tādējādi revanšējoties studentiem par iepriekšējiem trim zaudējumiem Baltijas līgas, Latvijas čempionāta un Rīgas Atklātā čempionāta spēlēs.

”Tenax” uz Rīgu devās pilnā (16 vīru) sastāvā, kamēr mājinieki mačam pieteica vien 12 spēlētājus. Abām komandām Baltijas līgā neklājas diez ko spoži – ”Tenax” līdz šim mačam aizvadītajās sešās spēlēs bija piedzīvojuši tikai zaudējumus, bet LSPA bija tikuši pie panākuma tikai vienā spēlē, pārspējot dobelniekus. Katra šo abu komandu tikšanās ir principiāla cīņa, tāda tā bija arī šoreiz.

Dobelnieki laukumā dominēja jau no paša spēles sākuma, pēc astoņām nospēlētām minūtēm ”Tenax” bija iekrājuši trīs vārtu pārsvaru (8:5). Arī turpinājumā Dobeles komanda spēlēja pārliecinoši un, tuvojoties puslaika izskaņai, rezultāta pārsvars palielinājās. Pēc nospēlētām 30. minūtēm ”Tenax” atradās vadībā ar +10 (19:9).

Pirmajā puslaikā iegūtais desmit vārtu pārsvars bieži vien varētu vadībā esošajai komandai likt atslābt, līdz ar to pretiniekiem rastos iespēja atspēlēties. Par laimi, dobelnieki otrajā puslaikā turpināja spēlēt nosvērti un neļāva LSPA handbolistiem pārņemt spēles grožus. Mājinieki centās samazināt rezultāta starpību, taču neko vairāk, kā sadeldēt rezultātu līdz astoņu vārtu deficītam, mājinieki nespēja. ”Tenax” pārliecinoši aizvadīja spēli līdz pat mača beigām, un pirmajā puslaikā iekrātais desmit vārtu pārsvars tika nosargāts – 38:28.

Uzvarētāju komandā deviņus vārtus guva Gints Grandbergs un bijušais LSPA spēlētājs Egils Politers, bet mājinieku rindās ar pieciem precīziem metieniem atzīmējās Edgars Vadzītis.

Vārtu guvēji ”Tenax” komandā: Grandbergs 9, Politers 9, Sproģis 7, Krastiņš 7, Vilciņš 3, Juzups 2, Bisenieks 1.

Līdz ar to, ”Tenax” spēlētājiem pirmo reizi šosezon izdevies salauzt LSPA pretestību un, pēc trim zaudētiem mačiem, studenti ir uzveikti. Taču par abu komandu duelēšanos vēl svarīgāks ir fakts, ka izcīnīts pirmais panākums Baltijas līgā, tādējādi nullīte, kas turnīra tabulas punktu ailē bija pretī ”Tenax” komandai, beidzot var aizstāt ierakstītiem diviem punktiem. Šis panākums dobelniekiem ļāvis līgas tabulā no pēdējās, septītās vietas pakāpties uz sesto pozīciju, uz leju nobīdot svaigi uzveikto LSPA. Ar pacilājošu garastāvokli ”Tenax” jau šajā nedēļas nogalē dosies uz Somiju, lai svētdien aizvadītu Baltijas līgas spēli ar ”Riihimaen Cocks”. Arī spēlei pret somiem ir gana liela motivācija, proti, revanšs, jo septembra izskaņā Dobelē saspringtā cīņā tika atzīts ”Cocks” pārākums ar 25:28.