06.12.2013 07:06

,,TENAX,, iegūst Rīgas čempiona titulu un slikti spēlē Baltijas līgā

"/>

6.OKTOBRĪ, RĪGĀ , ASK zālē , TENAX Rīgas atklātā čempionātā, finālspēlē spēlēja ar LSPA/ NB-SAN komandu. Jau spēles sākums piederēja dobelniekiem, kas izvirzījās vadībā , 16.min. 9:4.

Tad, turpinājumā, nospēlējot slikti aizsardzībā un nespējot realizēt vārtus pret labi spēlējošo rīdzenieku vārtu sargu Raiti Puriņu, atļāva puslaikā rīdzeniekiem panākt dobelniekus, un puslaiks beidzās 15:15. Otrais puslaiks atkal piederēja dobelniekiem, kas 53. min jau bija iekrājuši 7. vārtu pārsvaru- 30:23. Tad atkal , nospēlējot paviršāk atlikušo spēles daļu, atļāva rīdzeniekiem atspēlēt divus vārtus, kas gan nespēja apdraudēt TENAX uzvaru, un pirmo reizi vēsturē izcīnīt Rīgas čempiona titulu. Vārti: Oskars Arājs – 9(1), Kaspars Straume- 5, Gints Grandbergs- 5, Aleksandrs Krastiņš- 4, Arvis Juzups- 4, Egils Politers -4, Nils Kreicbergs-2.

07. oktobrī, Dobeles Sporta hallē, Baltijas līgas spēlē, TENAX tikās ar Igaunijas POLVA/ SERVITTI komandu, kura Baltijas līgā ir uzvarējusi HC KEHRA 29:20, un Somu RIIHIMAEN COCKS 24:23, bet 06.oktobrī zaudeja Lietuvas DRAGUNAS (Klaipeda) komandai 24:30. Dobelnieku kontā ir zaudējums Baltkrievijā ar MINSKAS SKA 20:37, un uzvarot pirmo puslaiku KAUNAS GRANITAS KOMANDAI 31:35. Igauņu komandā spēlē arī divi ļeģionāri no Krievijas R Aizatulovs un Pavels Turajevs, un ukrainis Jevgenijs Kravčenko. Pēdējie divi bija arī tie, kas radīja visvairāk problēmu dobelniekiem. Spēles sākumā vadībā izvirzijās dobelnieki. Tomēr pakāpeniski spēle izlīdzinājās, jo dobelnieki pieļāva daudz savu kļūdu bumbu ķeršanā un piespēlēs, ko izmantoja igauņi , aizskriedami ātrajos uzbrukumos. Puslaiks 10:11 igauņu labā. Otrajā puslaikā līdz 45. min . spēle bija ļoti līdzīga, 16:15 dobelnieku labā. Un tas arī bija viss. Dobelnieku spēki bija beigušies. Tā rezultātā netika vairs gūti vārti, jo igaunijas vārtu sargam nebija grūti atvairīt dobelnieku nesagatavotos vājos metienus. Tika pieļautas daudz tehniskās kļūdas piespēlēs un ļoti slikta spēle aizsardzībā.Dobelnieki palikā ,,sausajā,, 12. minūtes, kamēr igauņi to izmantoja panākot pārsvaru 23:17. Šī spēle nebija labākā dobelnieku līderiem, Oskaram Arājam, Aleksandram Krastiņam, Egilam Politeram. Spēli ļoti slikti organizēja un vadīja saspēles vadītājs Gints Grandbergs, neradot igauņiem nekādas problēmas aizsardzībā. Ļoti iespējams, ka spēlētāji daudz spēka bija atstājuši Rīgā, spēlējot ar LSPA, tomēr ja nespējam nospēlēt divas spēles, tad Baltijas līgā uz uzvaru nav ko cerēt. Te arī pašiem spēlētājiem ir jāpadomā, vai viņi pietiekami daudz strādā un apmeklē treniņus. Ja domā kad uzvaras nāks pašas no sevis , skaisti paskrienot pa laukumu, tad ļoti maldās. Ceru ka spēlētāji pēc šīm Baltijas līgas spēlēm sāks saprast to, un lai uzvarētu ir jācīnās par katru bumbu un katriem vārtiem, tad arī būs rezultāts. Vārti: Gints Grandbergs – 5, Nils Kreicbergs- 4, Aleksandrs Krastiņš-3, Oskars Arājs-2, Kaspars Straume-1, Arvis Juzups-1, Egils Politers -1.

Arī otra Latvijas komanda -LSPA/ NB-SAN, laikam daudz spēka bija atstājusi pret dobelniekiem Rīgā, jo Baltijas līgas spēlē Lietuvā pret Dragunas(Klaipeda) arī piedzīvoja smagu zaudējumu 43:19.

14.oktobrī, Dobeles Sporta hallē, plkst. 17,00, TENAX ar spēli pret SC OGRE, uzsāks Latvijas čempionāta spēles.

Rīgas čempionāta finālspēli iespējams noskatīties šeit .