06.12.2013 07:01

”Tenax” handbolisti – Latvijas vicečempioni

Latvijas handbola Virslīgas čempionāta finālsērijas piektajā spēlē, kurā spēkiem mērojās Dobeles ”Tenax” un Ludzas ”Latgols”, uzvaru ar 22:18 izcīnīja Latgales komanda, līdz ar to izcīnot zelta medaļas. ”Tenax” vienībai godpilna otrā vieta.

Tāda finālsērija, kāda bija izvērtusies Latvijas handbola čempionātā, ir katra fana sapnis – patiess ”saldais ēdiens”. Abas komandas demonstrēja lielisku sniegumu, ”Tenax” dramatiskās spēlēs savā laukumā prata atspēlēt divus zaudētos mačus izbraukumā, tribīnēs, gan Ludzā, gan Dobelē, valdīja fantastiska atmosfēra, uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešama piektā spēle, kas pēc handbola federācijas priekšlikumiem tika aizvadīta Ludzā.

Pašsaprotami, ka Ludzas halle bija pārpildīta. Neskaitot mājinieku atbalstītāju ”armiju”, iespaidīgu atbalstu nodrošināja arī vairāki desmiti ”Tenax” fani, kas izmantoja Dobeles domes sniegto iespēju par velti doties uz Ludzu un atbalstīt savējos. Diemžēl ”Tenax” komandai palīdzēt nespēja iepriekšējo maču varonis – vārtsargs Dainis Putra, kurš ceturtā mača izskaņā guva nopietnu kājas savainojumu. Viņa vietā – Artūrs Kuģis, bet kā otrais vārtsargs tika piesaistīts 49(!) gadus vecais Normunds Reips.

”Zelta” maču veiksmīgāk iesāka mūsējie, kuri ātri vien ieguva trīs vārtu pārsvaru – 4:1. Tiesa, prieki bija īsi, jo turpinājumā ludzānieši nodemonstrēja lielisku sniegumu, kamēr dobelnieki nespēja uzbrukumus noslēgt ar gūtiem vārtiem. Mača 20. minūtē ar 7:4 vadībā atradās jau ”Latgols”. Puslaika pēdējās desmit minūtes veiksmīgāk atkal aizvadīja ”Tenax”, kas prata savus vārtus nosargāt ”sausus” un pāris reizes pārspēt sekmīgi spēlējošo ”Latgola” vārtsargu Gati Kozlovu. Pēc pirmā puslaika ”Tenax” vadībā ar 8:7.

Sākoties spēles otrajam nogrieznim, ”Latgols” rezultātu līdzsvaroja. Abu komandu rezultativitāte nebija visai augsta. Mača 36. minūtē sarkano kartīti par rupju spēli nopelnīja Dobeles komandas spēlētājs Edgars Štelfs, un mājinieki teicami izmantoja divu minūšu vairākumu, panākot 10:8. Lai arī ”Tenax” samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, neizšķirtu panākt tā arī neizdevās – teicami mājinieku vārtos darbojās Kozlovs, bet, ja arī Ludzas vārtsargs kādā epizodē bija bezspēcīgs, tad talkā nāca vārtu konstrukcija. To visu nevainojami izmantoja ”Latgols”, iegūstot četru vārtu pārsvaru – 14:10. Lai arī kā dobelnieki centās, tuvāk par divu vārtu guvumu atstatumu piekļūt tā arī neizdevās. Vēl vairāk, pēc Gunara Dalibo precīzā metiena Dobeles vienībai -5 (13:18), un līdz spēles beigām bija atlikušas tikai deviņas minūtes. Sekoja ”Tenax” pieprasītais minūtes pārtraukums.

Pēc ”taimauta” Artūra Kuģa vietu ”Tenax” vārtos ieņēma Normunds Reips. Arī pieredzējušais vārtsargs Dobeles ”cietoksnī” vairākkārt darbojās teicami, taču ar to bija par maz. Piecu vārtu deficīts šajā mačā bija neatspēlējams. Lai arī vienu brīdi mūsējiem izdevās panākt -2, ”Latgols” mača izskaņu nospēlēja pārliecinoši, uzvarot spēlē ar 22:18, līdz ar to pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē Ludzas vienība izcīnījusi Latvijas čempiones titulu rokasbumbā.

Lai arī ”Tenax” sākotnēji bija finālsērijas favorīts, otro čempiontitulu (pirmais (pagaidām vienīgais) izcīnīts 1999. gadā) mūsējiem iegūt tā arī neizdevās. Godpilna otrā vieta!