14.12.2015 06:50

Tenax gūst svarīgu uzvaru Baltijas līgas kausā

"/>

Sestdien, 12.decembrī, Tenax Dobele vīriešu handbola komanda devās Baltijas līgas izbraukuma spēlē uz Lietuvas pilsētu Kauņu, kur pretinieki bija Kauņas Granitas Gaja/Karys komanda. Pirms šī izbraukuma, 09. decembrī , dobelnieki aizvadīja Latvijas čempionāta mājas spēli ar HK Vaiņode komandu. Tā kā tā bija darba diena, tad dobelnieki nebija savā optimālajā sastāvā un arī mikro traumu dēļ tika taupīts Egils Politers. Tas neiespaidoja komandas spēli un kārtējā uzvara Latvijas čempionātā ar rezultātu 35:22(18:10). Šajā sezonā 12. uzvara pēc kārtas un 63. nezaudētā spēle Latvijas čempionātā. Vārti: Toms Lielais- 11, Emīls Kurzemnieks- 7, Kaspars Straume- 6, Nils Kreicbergs- 4, Kristaps Krivmanis- 3, Andis Ērmanis- 2, Elvijs Lazda- 1, Renāts Hovratovičs-1.

Baltijas līgā dobelnieki un lietuvieši atradās  blakus pozīcijās ar vienādiem punktiem un tāpēc šai spēlei bija ļoti svarīga. Par to liecināja arī visa spēles gaita, jo arī lietuvieši saprata tās nozīmi. Sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki ar 5:2, bet jau 15. minūtē mājinieki panāca 10:10. Spēle izvērtās ļoti asa un fiziska, kā jau tas Lietuvā ir ierasts. Cīņa bija par katru bumbu, jo katra kļūda maksāja vārtus. 22. minūtē rezultāts bija 13:13, bet puslaika beigās dobelnieki nespēja nosegt lietuviešu ārējo insaidu Orlovski, kurš guva 4 vārtus pēc kārtas, kas ļāva mājiniekiem uzvarēt puslaiku ar 17:15. Otrā puslaika sākumā, dobelniekiem labi cīnoties aizsardzībā un uzbrukumā, ar Kaspara Straumes, Aleksandra Krastiņa un Toma Lielā gūtajiem vārtiem, 44. minūtē panāca 23:23. Līdz 53. minūtei spēle notika ļoti saspringtā gaisotnē, abām komandām cīnoties par katru bumbu, pielietojot spēka spēli, kas bieži noslēdzās ar 2 minūšu sodu, rezultātā- 27:27. Tad dobelniekiem izdevās gūt divu vārtu pārsvaru 30:28, un 56. minūtē Ivars Lācis atvairīja lietuvieša 7 metru soda metienu. Un atkal 58. minūtē, pie rezultāta 31:30 dobelnieku labā, Ivars Lācis atvairīja lietuviešu 7 metru soda metienu. Pēdējās divās minūtēs abas komandas, steidzoties gūt uzvaru, pieļāva vairākas kļūdas, kuras bija izšķirošas. Punktu spēlei pielika Nils Kreicbergs, kurš izmantojot lietuviešu kļūdu aizsardzībā, guva vārtus un šajā smagajā spēlē dobelnieki uzvarēja ar 32:30(15:17), izcīnot ļoti svarīgu uzvaru Baltijas līgā. Vārti: Aleksandrs Krastiņš- 7(1), Toms Lielais- 6, Egils Politers- 6, Nils Kreicbergs- 4, Andis Ērmanis- 4(3), Kaspars Straume- 3. Kristaps Krivmanis, Elvijs Lazda, Renāts Hovratovičs. Vārtos- Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Baltijas līgā grupā līderos ir Riihimaen Cocks (FIN) -10.p., Polva Servitti (EST) un Tenax Dobele (LAT)- 6.p., Granitas Gaja/Karys Kauna (LTU)- 4.p. Meškovo Brest- 2 (BLR)- 2.p. un HC Vitjaz Minsk (BLR)- 0.p.

Otrajā grupā līderos ir Dragunas Klaipeda(LTU) un SKA Minsk(BLR), tām seko Igaunijas klubi HC Viljandi un HC Kehra/Horizon Pulp&Paper., tad Latvijas klubi Celtnieks Rīga un HC Ogre/Miandum. Baltijas līgā pirmais uzdevums, lai tiktu tālāk, ir grupā palikt no 1. līdz 4. vietai. Tad sekos spēles ar otras grupas 1.- 4. vietas komandām.

Dobelnieku rindās trūkst Oskara Arāja, kuram novēlam veiksmi un ātrāku rehabilitāciju pēc ceļgala operācijas. To pašu arī Gintam Grandbergam- pēc pleca operācijas. Arī jaunais Emīls Kurzemnieks sestdien guva traumu Latvijas čempionāta spēlē. Ceram pēc Jaunā gada komandas sastāvā atkal ieraudzīt Ansi Bilkšti.

Šajā gadā Tenax ir vēl divas spēles. Trešdien, 16.decembrī, plkst. 19:30, Dobeles Sporta hallē Tenax Dobele- ASK/LSPA Rīga.

20. decembrī Tenax šajā gadā pēdējo spēli  aizvadīs Ludzā ar HK Latgols komandu.