25.01.2016 12:25

Tenax gūst uzvaras gan Baltijas līgas, gan Latvijas čempionāta spēlēs

"/>

20. janvārī, ar spēli pret LAT-98, Tenax Dobele vīriešu rokasbumbas komanda pēc pārtraukuma atsāka spēles Latvijas čempionātā. Šī spēle bija kā sagatavošanās spēlēm Baltijas līgā. Dobelniekiem spēle ar jaunajiem LAT-98 spēlētājiem neradīja nekādas problēmas un gūta kārtējā uzvara ar rezultātu 40:27(21:9). Vārti: Toms Lielais, Nils Kreicbergs- 7, Egils Politers- 6, Andis Ērmanis- 6(3), Kaspars Straume, Renāts Hovratovičs- 4,  Aleksandrs Krastiņš- 3,  Nils Mikelsons- 2, Elvijs Lazda- 1.

Sestdien, 23. janvārī, Dobeles Sporta hallē Baltijas līgas kausa spēlē Tenax Dobele tikās ar Baltkrievijas komandu HK Meshkov Brest -2. Šī spēle jau no paša sākuma bija cīņa par uzvaru, jo lai tiktu savas grupas četriniekā, kas ļautu turpināt cīņu par augstākām vietām, svarīga ir katra spēle un uzvara. Pirmais puslaiks aizritēja smagā cīņā un noslēdzās ar Brestas komandas pārsvaru 14:12. Jāpiebilst ka dobelnieki spēles sākumā nekādi nespēja gūt vārtus pret viesu vārtsargu Dmitriju Patocki, kurš sargā arī vārtus Čempiona līgas spēlēs Brestas 1. komandā. Dobelnieki, izdarot deviņus metienus, tikai 8. minūtē guva pirmos vārtus. Arī otrais puslaiks pagāja abām komandām līdzvērtīgi cīnoties un tikai spēles beigās dobelnieki spēja atspēlēt divu vārtu deficītu, un ar Aleksandra Krastiņa pēdējiem vārtiem, izcīnīt ļoti svarīgu uzvaru 29:28 (12:14). Vārti: Toms Lielais, Egils Politers- 6, Aleksandrs Krastiņš, Nils Kreicbergs- 5, Kaspars Straume- 3, Andis Ērmanis, Ēriks Blūms- 2.

Svētdien pretiniekos bija otra Baltkrievijas komanda HK Vityaz Minska. Arī ar šo komandu spēles sākums bija vienlīdzīgs. Dobelnieki izskatījās paguruši un lēni, kas bija pretiniekiem par labu, jo viņi spēlēja lēnā tempā, balstoties uz saviem, augumā lielajiem, uzbrucējiem. Tikai pirmā puslaika beigās dobelnieki labi nospēlēja aizsardzībā, kas ļāva veidot labus pretuzbrukumus un puslaiku uzvarēja ar 18:13. Otrā puslaika sākumā dobelnieki jau nostiprināja sev pārsvaru ar 10 vārtiem, kas arī saglabājās līdz spēles beigām un jau piektā uzvara septiņās spēlēs Baltijas līgā 36:27(18:13), ļaujot savā grupā pakāpties uz otro pozīciju no 6 komandām. Vārti: Toms Lielais- 8, Aleksandrs Krastiņš- 7(2), Nils Kreicbergs- 6, Andis Ērmanis, Ēriks Blūms, Renāts Hovratovičs- 3, Elvijs Lazda, Egils Politers- 2, Kristaps Krivmanis, Kaspars Straume- 1.Baltijas līga: A grupa. SKA Minsk( BLR)- 12, HK Viljandi (EST)- 10, HC Kehra (EST) -7. Dragunas Klaipeda (LT)- 7, Celtnieks Rīga (LAT)- 4. HK Ogre/Miandum (LAT)- 2.B grupa. Riihimaen Cocks (FIN)- 12, Tenax Dobele (LAT)- 10, Polva/Servitti (EST)- 8, Granitas/Karys Kauna (LT)- 8, HK Meshkov Brest -2 (BLR)- 2, HK Vityaz (BLR)- 0. Nākošās Baltijas līgas spēles Dobelē jau 06.- 07. februārī, kad pretiniekos būs grupas spēcīgākās komandas, savu valstu čempioni somi-  Riihimaen Cocks un igauņi-  Polva/Servitti.

Bet jau šo sestdien un svētdien Dobelē notiks Latvijas Handbola Federācijas kausa izcīņa handbolā. 30.01. plkst. 16:00 Celtnieks Rīga – Jūrmalas Sports, 18:00 Tenax Dobele – ASK/LSPA Rīga, 31.01. plkst. 15:00 – fināls (abu spēļu uzvarētāji). Gaidām savus fanus un visus līdzjutējus atbalstīt savējos.