11.11.2014 06:49

Tenax gatavojas Baltijas līgai

"/>

Pēc pārtraukuma Latvijas čempionātā, dobelnieki 08.-09. novembrī aizvadīja divas spēles pret virslīgas 6.-7. vietas komandām. Sestdien, Dobelē tika uzņemta HK Vaiņode komanda. Jau spēles sākums liecināja, kad nekāda intriga nebūs, jo dobelnieki spēles 17. minūtē bija vadībā ar rezultātu 15:3. Tikai tad, kad dobelnieki sāka vājāk spēlēt aizsardzībā un uzbrukumā, vaiņodieši līdz puslaika beigām guva septiņus vārtus. Puslaiks 22:10 . Arī otrajā puslaikā laukumā dominēja dobelnieki, kas stabili palielinot rezultātu, uzvarēja ar pārliecinošu rezultātu 45:22 (22:10)
Vārti: Ērmanis- 7, Bilkštis- 6, Krivmanis, Straume, Politers- 5, Juzups- 4, Lielais, Lazda- 3, Arājs, Blūms- 2, Kozlovskis, Krastiņš, Kreicbergs- 1. Svētdien Tenax devās izbraukumā, kur Rīgā pretim stājās ASK/LU komanda. Arī šajā spēlē rīdzinieki spēja 5. minūtē noturēt 2:2. Tad spēli pārņēma dobelnieki, kas 19. minūtē jau bija vadībā ar graujošu pārsvaru 16:4. Kad treneris Sandris Veršakovs nomainīja sastāvu, rīdzinieki samazināja vārtu starpību. Puslaiks 23:13 Tenax labā. Otrajā puslaikā ASK/LU spēja gūt vēl 8 vārtus, kamēr dobelnieki rezultātu palielināja ar katru minūti, uzvarot ar lielāko vārtu starpību pirmā apļa noslēguma spēlē 46:21(23:13) Jāpiebilst, ka šajā spēlē nespēlēja Ēriks Blūms un Renārs Kozlovskis. Savu pirmo spēli Latvijas čempionātā aizvadīja jaunais vārtsargs Uldis Jansons ( dzimis1999.g., Tērvetes treneres Lindas Karlovičas audzēknis). Pamata vārtsargs, kā vienmēr, abās spēlēs bija Ivars Lācis.
Vārti: Ērmanis- 9(1), Krastiņš, Arājs- 5, Bilkštis- 5(1), Krivmanis, Straume, Kreicbergs- 4, Lazda -3, Lielais, Kurzemnieks, Politers- 2, Juzups- 1. Baltijas līgas pirmajā izbraukuma tūrē 15.-16. novembrī Tenax dosies uz Lietuvu. Sestdien, 15.novembrī, plkst.14.00, Klaipēdā dobelniekus uzņems Lietuvas čempioni Klaipēdas “Dragunas” komanda. Jau šogad ar šo komandu dobelnieki ir spēlējuši divas reizes. Zaudējums turnīrā Klaipēdā un uzvara K.Vītola kausā Dobelē. Lietuvieši ir arī spēlējuši EHF kausā, kur zaudēja Austrijas Bregenz komandai, ar mazāku vārtu starpību kā Latvijas izlase Vācijā. Svētdien, 16.novembrī plkst.14.00, otra spēle Kauņas Sporta arēnā , pret Granita / Gaja-Karys (Kauņa) komandu. Ar šo komandu dobelnieki arī spēlēja turnīrā Klaipēdā, kur līdzīgā spēlē uzvarēja. Tomēr turnīra rezultāti nav rādītājs, jo komandas tad bija tikai sezonas sagatavošanās stadijā. Tagad notiek spēles savu valstu čempionātos, un Lietuvā tas ir spēcīgāks nekā Latvijā. Dobelniekiem dabiski ir jācīnās par katru uzvaru un punktu, jo mērķis šogad ir tikt Baltijas Izaicinājuma Kausā FINAL- 4. Baltijas Izaicinājuma Kausā spēlē: Tenax (Dobele)- LAT. , Dragunas (Klaipēda)- LT., Granita/ Gaja-Karys (Kauņa)- LT., HC Viljandi (Viljandi)- EST. , Celtnieks / LSPA(Rīga) -LAT., HC Vitjaz (Minska)- BLR. Šīs komandas mēs redzēsim arī Dobeles Sporta hallē , kad Tenax aizvadīs savas mājas spēles.