07.02.2017 11:38

Tenax gan uzvar, gan zaudē

"/>

Piektdien, 03. februārī, atsākās Latvijas čempionāta Synottip virslīgas otrā posma spēles, kur Tenax Dobele savās mājās uzņēma jaunos LHF Kausa ieguvējus HK Ogre/Miandum komandu. Ogrēniešiem sastāvā nebija viņu līdera Arta Kurmēna, kā arī Jāņa Bauzes, Andra Pozņaka. Arī dobelniekiem šobrīd vēl nespēlē Andis Ērmanis, Nikita Pančenko Elvijs Lazda.

Spēles sākumā dobelnieki 3 minūtēs nespēja vairākas reizes gūt vārtus, bet to spēja izdarīt ogrenietis Uvis Strazdiņš, atklājot rezultātu 1:0. Tad 5 minūtes viesi nespēja iemest bumbu Ivara Lāča sargātajos vārtos, kas ļāva dobelniekiem panākt rezultātu 5:1 savā labā. Turpinājumā tenaxieši atrāvās un puslaiku pabeidza ar 15:8 savā labā. Otrā puslaika 44. minūtē pārsvars jau sasniedza plus 12 (22:10). 50. minūtē Artis Laganovskis panāca 13:22, bet spēles gala rezultāts 25:17(15:8). Vārti: Kaspars Straume- 7, Oskars Arājs- 5, Egils Politers- 5, Aleksandrs Krastiņš- 4, Emīls Kurzemnieks- 2, Kristers-Rihards Ozols- 1, Jānis Zvejnieks- 1.

Svētdien, 05. februārī, tenaxiešiem bija Baltijas līgas izbraukumu spēle Somijā ar Baltijas līgas čempioniem Riihimaen Cocks komandu. Uz šo spēli dobelnieki dažādu iemeslu dēļ, (traumas, slimības, darbs) devās tikai 8 spēlētāju un 2 vārtsargu sastāvā. Savu nogurumu arī deva tas, ka bija jāizbrauc uz Tallinu trijos naktī, lai laikā tiktu uz Helsinku prāmi, kur komandu sagaidīja autobuss, kas veda uz 100 km. attālo Riihimaki. Pēc spēles atpakaļceļš un tieši pēc 24 stundām atkal Dobelē.

Jau pirmajā spēlē Dobelē, somu komanda bija pārāka ar 33:23(17:8), pierādot ka ir profesionāla komanda un čempioni. Arī Somijā dobelnieki jau pirmajā puslaikā zaudēja 17:7, bet otrajā puslaikā, spēlējot praktiski bez maiņām, un spēles beigu daļā arī nepilnā sastāvā (sarkanās kartiņas Krivmanim un Straumem), piedzīvoja smagu zaudējumu 17:37. Vārti: Oskars Arājs- 6, Renāts Hovratovičs- 3, Egils Politers- 2, Aleksandrs Krastiņš- 2, Nils Miķelsons- 2, Kaspars Straume- 2. Vēl spēlēja Jānis Zvejnieks un Kristaps Krivmanis. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons. Šī spēle nespēja iespaidot tenaxiešu palikšanu Baltijas līgas ceturtdaļfinālā. Pirms tam, 04. martā, vēl atlikusi Baltijas līgas spēle izbraukumā uz Igauniju ar Igaunijas čempioniem Polva/Serviti komandu, ar kuru Dobelē tenaxieši nospēlēja 26:26(10:10).

Sestdien, ar spēli izbraukumā pret 1. līgas līderiem Skrīveri/Aizkraukle komandu, čempionātu turpināja Dobele/Tērvete komanda. Ļoti līdzīgā spēlē, mājinieki tomēr prata izcīnīt uzvaru ar 35:31(19:17). Vārti: Jānis Zvejnieks- 11, Renārs Kozlovskis- 9, Gustavs Podnieks- 4, Kims Berezovojs- 3. Ričards Mucinieks- 3, Ingus Jonuška- 1. Vēl spēleja Kristaps Pintāns un Edgars Štelfs. Vārtos Uldis Jansons un Emīls Granauskis. Uz šo brīdi 1. līgā Dobele/Tērvete ieņem otro pozīciju.

Svētdien, 11. februārī, Dobelē, plkst. 17:00 Dobele/Tērvete- SK Latgols juniori; plkst. 19:00 Tenax Dobele- Celtnieks Rīga