02.05.2016 09:04

Tenax finālu sāk ar uzvaru.

"/>

Latvijas čempionātā sākušās izšķirošās finālspēles par čempiona titulu. Tāpat kā pagājušajā sezonā arī šogad finālā tiekas abi spēcīgākie Latvijas klubi- Tenax Dobele un Celtnieks Rīga. Sestdien, 30. aprīli, Dobeles Sporta hallē Tenax Dobele pirmajā spēlē uzņēma Celtnieks Rīga komandu. Šo spēli tiesāt bija uzaicināts Igaunijas labākais tiesnešu pāris Martins Lillepa un Mario Kull. Kā jau to varēja gaidīt, uz pirmo spēli abas komandas bija gatavojušās nopietni. Rīdzinieku rindās pietrūka Edgars Vadzītis bet mājiniekiem- Elvijs Lazda. Spēles sākumā neviena no komandām pirmajās 5 minūtēs nespēja gūt vārtus. Pirmos vārtus ar 7 metru soda metienu guva Nils Kreicbergs un to dubultoja Egils Politers. Visu pirmo puslaiku dobelnieki bija vadībā ar 3- 4 vārtu pārsvaru. 25. minūtē panāca 15:10, bet puslaiku noslēdza ar 16:11 Tenax labā. Otrā puslaika sākumā vadībā bija dobelnieki ar rezultātu 23:19. Tad paviršības sāka pieļaut mājinieki aizsardzībā, kur glābējs nebija arī Ivars Lācis, kā arī uzbrukumā nespēja pārspēt rīdzinieku vārtsargu Helmutu Tihanovu. To izmantoja viesi un 44. minūtē Lauris Eglītis jau panāca 22:23. Tad atkal dobelnieki sakārtoja savu spēli un panāca 26:23 sev ierasto handikapu. Spēles pēdējās minūtes norisinājās sīvā cīņā, ar vairākiem 2 minūšu noraidījumiem, tomēr dobelnieki spēles galotni nospēlēja labāk un ar Nila Kreicberga un Anša Bilkšta vārtu guvumiem pabeidza spēli ar stabilu uzvaru 30:25(16:11), finālā līdz 3 uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Vārti: Toms Lielais- 7, Kaspars Straume- 5, Ansis Bilkštis- 5(1), Ēriks Blūms- 4, Egils Politers- 3, Nils Kreicbergs- 3(2), Andis Ērmanis-2, Kristaps Krivmanis- 1. Nils Miķelsons, Intars Jomants, Kristers- Rihards Ozols, Jānis Zvejnieks, Renāts Hovratovičs, Edgars Štelfs. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Sestdien, 07.maijā, plkst. 15:30, Rīgā, RTDP zālē otrā spēle.

Svētdien, 08. maijā , plkst. 17:00 Dobeles Sporta hallē trešā spēle par Latvijas čempiona titulu.

Gaidām atkal savus līdzjutējus un fanus, kas dod spēlētājiem papildus stimulu cīņai par uzvaru.