06.12.2013 06:52

”Tenax” dramatiskā spēlē nodrošina vietu finālā

"/>

Latvijas handbola Virslīgas čempionāta finālā iekļuvusi Dobeles ”Tenax” komanda, kas sestdien savā laukumā nervozā spēlē ar 26:25 pārspēja ”Jūrmalas Sportu”, tādējādi sērijā līdz divā m uzvarām izcīnot otro panākumu.

Pēc abu komandu pirmās pusfināla s pēles Spuņciemā, kurā ar 26:24 uzvarēja dobelnieki, bija skaidrs, ka viegli neklāsies arī Dobelē. Uz spēli bija ieradies arī liels skaits atbalstītāju – gan dobelnieku, gan jūrmalnieku fani – kas tr ibīnē s sadalījās divās frontēs, skaļi atbalstot savus favorītus, tādējādi sava veida sacensība norisinājās arī fanu vidū.

Spēli veiksmīgāk uzsāka mūsējie. Pateicoties Aigara Bisenieka un Aleksandra Krastiņa rezultativitātei uzbrukumā, kā arī vārtsarga Artūra Kuģa teicamajam sniegumam vārtos, pēc 15 nospēlētām minūtēm ”Tenax” atradās vadībā ar +5. Puslaika vidū Kuģis savainoja kāju, nespējot turpināt maču, un vārtos stājās pieredzējušais Dainis Putra. Ja spēles sākums lielisks padevās Dobeles vienībai, tad puslaika izskaņa aizritēja viesu zīmē. Gūstot vairākus vārtus pēc kārtas, ”Jūrmalas Sports” ieguva vadību, un, dodoties pārtraukumā, ”Tenax” atradās iedzinējos ar -1, rezultāts – 14:15.

Spēles likme bija augsta – ceļs uz Latvijas čempionāta finālu – tādēļ abas komandas cīnījās par katru laukuma kvadrātmetru. Tāpat kā spēles pirmajā nogrieznī, arī otrajā puslaikā mačs aizritēja punkts punktā, tiesa, rezultātā papriekš visu laiku atradās viesi, līdzko 42. minūtē Gints Grandbergs atguva Dobeles vienībai vadību (19:18). Atmosfēra Dobeles Sporta centrā bija vienkārši fantastiska, mājinieku atnākušie skatītāji kiedza un uzmundrināja savu komandu, izdzīvoja katru spēles epizodi. Laukumā risinājās nervoza un saspringta cīņa. Abu komandu vārtos teicami darbojās vārtsargi. ”Jūrmalas Sporta” vārtu vīram pat izdevās gūt vārtus ar metienu no sava ”cietokšņa”.

Gaisotne hallē bija nokaitēta, neviena no komandām nevelējās piekāpties, taču spēles laiks tuvojās izskaņai, mača pēdējā minūte, jūrmalnieki savu iespēju gūt vārtus izmantoja, panākot neizšķirtu – 25:25. ”Tenax” rīcībā bija aptuveni 20 sekundes. Pacietīgi un prātīgi izspēlējot uzbrukumu, bumba nonāca pie Edgara Dāvidsona, pret kuru pretinieks līdz ar spēles beigu signālu rupji pārkāpa noteikumus, nopelnot sarkano kartīti un septiņu metru soda metienu uz Jūrmalas komandas vārtiem. Ja soda metiens tiks realizēts, tad ”Tenax” iekļūs finālā. Uz metiena izpildīšanas atzīmes stājās Aleksandrs Krastiņš, kurš jau pirms tam bija realizējis divus soda metienus. Trīs lietas, labas lietas. Krastiņš ”pendeli” realizēja, un Dobeles hallē sanākusī publika eksplodēja, ”Tenax” spēlētāji gavilēja un priecājās uz nebēdu, kamēr viesi, sašutuma pārņemti, paspieda roku uzvarētājiem un novēlēja veiksmi finālā.

Dobeles komandā sešus vārtus guva Niks Sproģis, bet četri precīzi metieni gan Egila Politera, gan Aleksandra Krastiņa kontā. Finālā ”Tenax” būs jāspēlē ar LSPA un ”Latgola” komandu dueļa uzvarētāju.