18.04.2017 05:30

Tenax Dobeles Latvijas čempionāta SynotTip virslīgas finālā

"/>

Sestdien, 15. aprīlī, Ogres Sporta centrā, Tenax Dobele komanda aizvadīja savu otro pusfināla spēli pret LHF Kausa īpašniekiem HK Ogre/Miandum komandu. Pusfināla spēles norisinājās līdz kādas komandas divām uzvarām. Pirmajā spēlē Dobelē, tenaxieši guva pārliecinošu uzvaru 34:23(19:9). Kā vienmēr, spēles ar Ogri viņu mājas zālē, dobelniekiem ir grūtas. Arī šajā spēlē, jau sākumā daudzas tehniskas kļūdas un nerealizēti vārti, ļāva mājiniekiem visu pirmo puslaiku aizvadīt līdzīgā cīņā, kaut gan ogrēniešu rindās nebija viņu bombardieris Artis Kurmēns. Mājinieki aizsardzībā spēlēja ļoti agresīvi un pat rupji, ko tiesneši bieži  ignorēja. Puslaiks beidzās ar 12:12. Otrā puslaika sākumā, ar Nila Kreicberga metienu, dobelnieki izvirzījās vadībā- 15:13. Tad sekoja trīs dobelnieku, Kristapa Krivmaņa, Oskara Arāja un Egila Politera noraidījumi, kas 40. minūtē deva iespēju ogrēnietim Arvim Laganovskim  panākt 16:16. Tomēr tā bija pēdējā reize, kad mājinieki spēja panākt neizšķirtu. Jau 44. minūtē pēc rezultatīviem uzbrukumiem, Ansis Bilkštis, Oskars Arājs un Aleksandrs Krastiņš, panāca 22:18 dobelnieku labā. Tad 46. minūtē kārtējo diskvalifikāciju  nopelnīja ogrēnietis Arvis Laganovskis. Spēles beigu daļu dobelnieki nospēlēja disciplinētāk un guva uzvaru 26:20 (12:12). Ar šo uzvaru tenaxieši, sērijā uzvarot 2-0, kārtējo reizi iekļuva finālā, lai spēlētu par Latvijas čempionāta SynotTip virslīgas zelta medaļām.

Vārti: Oskars Arājs- 8, Ansis Bilkštis- 7, Nils Kreicbergs- 4, Egils Politers- 3, Andis Ērmanis- 2, Aleksandrs Krastiņš, Ņikita Pančenko- 1. Vēl spēlēja Jānis Zvejnieks, Kaspars Straume, Nils Miķelsons, Renāts Hovratovičs, Kristers-Rihards Ozols, Emīls Kurzemnieks, Kristaps Krivmanis. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Otrajā pusfinālistu pārī, Ludzā, SK Latgols zaudējot pēcspēles 7 metru metienos un sērijā 2-0, finālā tika Celtnieks Rīga komanda. Tas, ka finālā spēlēs divas komandas, kuras vienīgās no Latvijas regulāri pārstāv Latviju Baltijas līgā, gūdami starptautisku spēļu pieredzi un rūdījumu un normāli trenējās, ir likumsakarīgi. Arī šogad fināls solās būt skatāms, jo likme ir augsta- Latvijas čempiona tituls.

Pateicamies visiem faniem un līdzjutējiem par lielo atbalstu Ogrē, kuri atrada laiku lielā skaitā atbraukt un atbalstīt komandu. Gaidām fanus un līdzjutējus arī finālspēlēs Dobelē un Rīgā.

Pirmā finālspēle, kurā kāda no komandām gūs pirmo uzvaru no trim nepieciešamajām, notiks Dobelē. Pirmo spēli rīko komanda, kura regulārajā čempionātā ieņēma augstāku vietu. Nākamās spēles notiks pēc kārtas abu komandu mājas zālēs. Otrā finālspēle paredzama 30. aprīlī, Rīgā.

Arī dobelnieku fārmkluba 1. līgas komanda Dobele/Tērvete, šogad izcīnīja tiesības spēlēt 1. līgas finālā, kurš notiks 29. aprīlī, Aizkrauklē, plkst. 19:00, Aizkraukle/Skrīveri – Dobele/Tērvete. Pirms tam, plkst. 17:00, spēle par 3. vietu, kur tiksies SK Latgols juniori un SK Ulbroka.

Latvijas čempionāta SynotTip virslīgas fināla 1. spēle notiks Dobeles Sporta hallē, 22. aprīli. plkst. 17:00, Tenax Dobele- Celtnieks Rīga.