13.11.2017 09:33

Tenax Dobele uzvaras Latvijas čempionātā un Baltijas līgā

"/>

Dobelnieki ir uzvarējuši deviņās spēlēs pēc kārtas Latvijas čempionātā un ir līderi turnīra tabulā. Pēdējās divās spēlēs tika pieveikta Jūrmalas Sports komanda ar 31:23(15:10) un 30:23(12:14). uzvarēta arī SC Ogre/Miandum komanda ar 32:28(16:11) un sagrautas ASK/LSPA 44:27(25:12) un HK Vaiņode 42:23(20:14). Arī Baltijas līgā līdz 11.11.2017.g. tenaxieši trijās spēlēs guvuši divas uzvaras un vienu zaudējumu. Pirmā Baltijas līgas spēle nevarēja notikt Dobelē, jo Sporta halle bija aizņemta pasākumam, bet spēli pārcelt nebija iespējams. Spēle notika dobelniekiem ļoti nepatīkamā zālē Spuņciemā, kur pretiniekos bija Lietuvas čempioni Dragunas Klaipēda komanda. Lieki teikt, ka spēlē dobelniekiem ļoti trūka savi atbalstītāji un fani. Pirmajā puslaikā spēles gaita ritāja ļoti līdzīgi un tikai pirmā puslaika beigās lietuvieši ieguva sev pārsvaru- 14:10. Otrā puslaika sākumā, dobelnieki sešas reizes neizmantoja iespēju gūt vārtus, ko nepiedeva lietuvieši, atbildot ar iemestiem vārtiem un panākot gan lielu pārsvaru, gan to, ka dobelnieki nespēja vairs sakārtot komandas spēli ne uzbrukumā, ne aizsardzībā. Tika piedzīvots smags zaudējums 19:30(10:14). Otrā dienā, spēle ar otru lietuviešu komandu WHC Sviesa Viļņa jau notika Dobeles Sporta hallē. Spēle pirmajā puslaikā bija ļoti asa un līdzīga, kas beidzās ar 14:14. Tikai otrajā puslaikā dobelnieki ieguva pārsvaru, ko arī saglabāja, izcīnot pirmo uzvaru Baltijas līgā 32:25(14:14). Vēl tikai var informēt, ka šīs spēles apkalpoja tiesnešu brigāde no Lietuvas, ieskaitot komisāru. Interesanti ka dienu iepriekš WHC Sviesa uzvarēja Igaunijā HC Viljandi komandu, bet otrā dienā HC Viljandi pieveica Klaipēdas Dragunas komandu, bet dobelnieki zaudēja klaipēdiešiem un uzvarēja Vilņas komandu. Grupā četrām komandām ir vienādi punkti, bet vietas sadalījumu nosaka gūtie vārti. Tenaxieši bija ceturtajā pozīcijā. Sestdien, 11. novembrī, Dobelē viesos bija Igaunijas HC Viljandi komanda, kuriem tāpat kā tenaxiešiem Baltijas līgā bija uzvara un zaudējums. Igaunijas komandu pavadīja arī prāvs atbalstītāju pulciņš ar bungām. Spēles sākumā vairākus bīstamus uzbrukumus dobelnieki spēja nosegt, pateicoties vārtsarga Ivara Lāča sniegumam, kas ļāva panākt vadību 2:0. Spēles 5. minūtē igauņi rezultātu izlīdzināja 2:2. Un tā bija pēdējā reize, kad rezultāts bija līdzīgs. Jau 10. minūtē tenaxieši panāca 6:2. Vēl 16. minūtē igauņi pietuvojās 8:6, bet tad dobelnieki stabili pārņēma spēles gaitu savās rokās, puslaiku uzvarot ar 18:9. Arī otrajā puslaikā igauņi nespēja rast argumentus pret mājinieku uzbrukumiem un pārvarēt Tenax aizsardzību. Un tā trešajā Baltijas līgas spēlē otro uzvaru svinēja dobelnieki, pārliecinoši uzvarot HC Viljandi 36:18(18:9). Vārti. Tuminskis Austris- 12(6), Nils Kreicbergs- 9, Egils Politers- 3, Antons Šuleiko- 3, Oskars Arājs- 2, Emīls Kurzemnieks- 2, Andis Ērmanis- 1, Nils-Aivis Miķelsons- 1, Ingus-Kristians Jonuška- 1, Nikita Pančenko- 1, Elvijs Lazda- 1. Vēl spēlēja: Intars Jomants, Aleksandrs Krastiņš, Artis Križjus. Vārtus sargāja Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Baltijas līga- A grupa: 1. Riihimaen Cocks (FIN)- 4 spēles (8 punkti), vārti +36. 2. Tenax Dobele (LAT)- 3 spēles (4 punkti) vārti +14. 3. Dragunas Klaipeda (LT)- 3 spēles (4 punkti), vārti +10. 4. WHC Sviesa Vilna (LT)- 3 spēles (4 punkti), vārti -8. 5. HC Viljandi (EST)- 3 spēles (2 punkti), vārti -18. 6. HC Kehra/Horizon Pulp& Paper (EST) 4 spēles (0 punkti), vārti -34. Kā redzam, grupā cīņas ir tik sīvas, ka ieņemamo vietu izšķir tikai daži vārti plusā. Tā kā katrā spēlē iet cīņa ne tik par uzvaru bet arī par katriem vārtiem. Nākošās spēles dobelnieki aizvadīs izbraukumā, 09.12.2017.  Somijā ar Somijas čempioni un grupas līderi Riihimaen Cocks komandu un 10.12.2017., Igaunijā ar  HC Kehra/Horizon Pulp& Paper komandu. Uzreiz pēc svētkiem, 19. novembrī, Dobeles Sporta hallē, plkst. 15:00, Tenax Dobele- Celtnieks Rīga. Otrajā spēlē šajā sezonā ar esošajiem Latvijas čempioniem tiksimies Dobelē. Šo spēli tiešraidē arī rādīs Sportacentrs.com TV. Komentēs no Dobeles Sporta halles Anatolijs Kreipāns. Gaidām komandas atbalstītājus un līdzjutējus, lai redz ka dobelnieki ir par savējiem un sportu.