12.10.2019 14:30

Tenax Dobele savā laukumā uzvar HB Dudelange un nodrošina sev vietu EHF izaicinājuma kausa turpinājumā

"/>

Sestdien, 12. oktobrī Dobele sporta centrā EHF izaicinājuma kausa ietvaros otrajā spēlē tikās ZRHK Tenax Dobele un HB Dudelange, kur šajā duelī pārāki izrādījās Tenax Dobele handbolisti, ar rezultātu 28:24 (14:9), tādējādi divu spēļu summā nodrošinot sev vietu EHF izaicinājuma kausa nākamajā kārtā.

Kā jau iepriekš informējām, 5. oktobrī, pēc 12 gadu pārtraukuma, ZRHK Tenax Dobele aizvadīja izbraukuma spēli Luksemburgā EHF izaicinājuma kausa ietvaros, tiekoties ar mājinieku komandu – HB Dudelange. Šajā spēlē pārāki izrādījās Tenax Dobele handbolisti, kuri ar 24:27 uzvarēja sērijas pirmajā spēlē. Atskats uz notikumiem spēles laikā pieejams šeit.

Spēli atklāja Luksemburgas kluba spēlētājs Mario Anic spēles pirmajā minūtē pēc neveiksmīga Tenax Dobele metiena. Tomēr drīz vien dobelnieki atguva vārtus un jau tajā pašā minūtē guva vēl vienus, kas izvirzīja Tenax vadībā.

Pēc vairākām veiksmīgām epizodēm dobelnieki, jau 5. minūtē izvirzījās vadībā ar 3 vārtiem (4:1) pēc veiksmīga Anda Ērmaņa vārtu guvuma.

Lai gan vienus vārtus Luksemburgas klubam izdevās atgūt, tomēr Egīls Politers komandai izcīnīja 7 metru sodmetienu un to veiksmīgi izmantoja Ņikita Pančekno, tas atkal nostādīja dobelniekus 3 vārtu vadībā.

Spēles 8. minūtē Luksemburgas kluba treneris jau pieprasīja minūtes pārtraukumu pēc vairākiem viesu neveiksmīgiem uzbrukumiem. Pēc šī pārtraukuma turpinoties Luksemburgas uzbrukumam izdevās viesiem gūt vārtus, tomēr jau tajā pašā minūtē dobelniekiem veiksmīgi nospēlēja Oskars Arājs un atkal izdevās atgūt 3 vārtu pārsvaru.

Jāatzīmē, ka arī Tenax Dobele vārtos lieliski darbojās Mārtiņš Ozoliņš, kas puslaika vidū izglāba no vairākiem vārtu guvumiem.

Pēc ilgāka pārtraukuma, kad abas komandas nespēja gūt vārtus Tenax Dobele lieliski nospēlēja uz pretinieku kļūdām un guva divus vārtus pēc kārtas, kas izvirzīja viņus 5 vārtu vadībā (8:3).

17. minūtē Tenax Dobele treneris Sandris Veršakovs pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura atkal veiksmīgs bija dobelnieku vārtsargs Mārtiņš Ozoliņš un neļāva viesiem samazināt rezūltāta pārsvaru.

Nakamajā uzbrukumā divu minūšu noraidījumu saņēma Luksemburgas labās malas spēlētājs un tas ļāva dobelniekiem realizēt 7 metru sodmetienu, kas Tenax Dobele pārākumu ļāva palielināt līdz 6 vārtiem (9:3).

21. minūtē pēc pusātrā uzbrukuma veiksmīgi vārtus guva Aivis Jurdžs, kā arī šī paša uzbrukuma laikā Luksemburgas spēlētājs Frank Hippert nopelnīja vēl vienu divu minūšu noradījumu savai komandai.

Pēc vairākām neveiksmīgām epizodēm HB Dudelange handbolisti nedaudz atkal sadeldēja rezultāt uz 10:6, tomēr jau neveiksmīgas maiņas dēļ atkal Luksemburgas handbolisti nopelnīja divu minūšu noraidījumu un jau nākamajā uzbrukumā Aivis Jurdžs atkal guva vārtus, kas nostādīja rezultātu uz tablo 11:6.

Jau pēc vienas minūtes atkal veiksmīgs bija dobelnieku vārtsargs un tas ļāva Tenax Dobele handbolistam Emīlam Kurzemniekam realizēt ātro uzbrukumu un dobelnieki atkal izvirzījās vadībā ar 6 vārtiem (12:6).

Pēc neveiksmīgas spēles aizsardzībā spēles 25. minūtē Egīls Politers nopelnīja 2 minūšu noraidījumu, pēc kura atkal Luksemburgas spēlētājs Josip Ilic guva vārtus, kas atkal rezultātu sadeldēja uz 5 vārtu starpību (12:7).

Pēc vairākām vārtu apmaiņām tomēr arī situācija puslaika galotnē nemainījās un Tenax Dobele uzvarēja pirmo puslaiku ar 14:9.

Otrais puslaiks iesākās ar Luksemburgas kluba vārtu guvumu, tomēr Tenax Dobele pēc veiksmīga Anda Ērmaņa metiena, ātri spēja atgūt vārtus tādējādi neizmainot rezultāta starpību. Pēc veiksmīgas aizsardzības Tenax Dobele vēlreiz izdevās ātri gūt vārtus un jau spēles 35. minūtē izdevās atkal palielināt vārtu starpību līdz 6 vārtiem (16:10).

Pēc vairākām vārtu apmaiņām rezultāta starpība nevienai komandai pa labu nemainījās un jau 42. minūtē pie rezultāta 21:15 Luksemburgas treneris atkal pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Pēc pārtraukuma divu minūšu noraidījumu Tenax Dobele rindās nopelnīja Kristaps Krīvmanis. Šajā brīdī dobelnieki nospēlējā sliktāk par saviem pretiniekiem un tas ļāva Luksemburgas klubam sadeldēt rezultātu līdz 3 vārtu starpībai. Tomēr, nelaimes Tenax Dobele komandai nebeidzās un jau pēc 2 minūtēm atkal sekoja divu minūšu noraidījums, šoreiz Mārim Veršakovam.

Arī šis noraidījums deva panākumus Luksemburgas handbolistiem un jau spēles 46. minūtē izdevās rezultātu samazināt līdz 2 vārtu starpībai (21:18), pēc tam seko vēl divi precīzi vārtu raidījumi no HB Dudelange handbolistiem, kas sadeldēja rezultāta starpību līdz 21:20. Tas lika Tenax Dobele galvenajam trenerim Sandrim Veršakovam pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Pēc šī pārtraukuma dobelniekiem izdevās atgūties un divus vārtus pēc kārtas raidīja Oskars Arājs, kas rezultātu atkal palielināja līdz 3 vārtu pārsvaram. Tomēr luksemburgieši neatlaidās un turpināja ar spēli ar divu vārtu guvumu, kas atkal sadeldēja starpību līdz 1 vārtam (23:22).

Pēc veiksmīgas aizsardzības Oskars Arājs ar izcilu metienu atkal izvirzīja Tenax Dobele vadībā ar 2 vārtiem. Viņam pievienojās arī Andis Ērmanis un tas, jau rezultāta tablo nostādīja par labu dobelniekiem ar 3 vārtiem – 25:22.

Lai gan veiksme bija atgriezusies mājinieku pusē, tomēr 52. minūtē Oskars Arājs nopelnīja divu minūšu noraidījumu un 7 metru soda metienu, kuru veiksmīgi izdevās realizēt luksemburgiešiem.

Tomēr jau tajā pašā minūtē arī HB Dudelange hanbolists Frank Hippert nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kas viņam šajā spēlē deva arī sarkano kartiņu.

Turpinājumā, jau vairākas veiksmīgas epizodes izdevās mājiniekiem, kas atkal deva pārsvaru un izdevās atgūt 3 starpību – 26:23.

57. minūtē HB Dudelange treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu, lai mainītu spēles gaitu, tomēr tas viesiem neizdevās un spēles galotne veiksmīgāka bija Tenax Dobele handbolistiem, kas viņiem deva uzvaru ar 28:24.

Pēc šīs uzvaras ZRHK Tenax Dobele iegūst vietu EHF izaicinājuma kausa turpinājumā un līdz novembra beigām noskaidros savus nākamos pretiniekus.