11.09.2017 07:28

Tenax Dobele- Rīgas kausa ieguvēji

"/>

09.09.2017., Tenax Dobele vīriešu rokasbumbas komanda, pēc gada pārtraukuma atkal atgrieza sev Rīgas Kausu un čempiona titulu. Pēdējos sešos gados dobelnieki bija 4 reizes pēc kārtas titula īpašnieki, bet pagājušajā gadā to izcīnīja Celtnieks Rīga komanda, atņemot to uz gadu dobelniekiem.

Šogad līdz fināla spēlei tenaxieši diezgan pārliecinoši apspēlēja jaunos MSĢ/LAT 2000 -39:24(19:14) un ASK/LSPA- 32:19(13:12). Tik viegli negāja titula īpašniekiem Celtnieks Rīga komandai. Pārliecinoši uzvarot Jūrmalas Sports komandu, tikai pēdējās sekundēs izrāva neizšķirtu rezultātu pret HK Ogre/Miandum komandu, kas deva iespēju spēlēt finālā.

Uz Rīgu tenaxieši devās bez vairākiem spēlētājiem, Kaspara Straumes, Egila Politera, Renāta Hovratoviča un jaunajiem Arta Križjus, Ingusa- Kristiana Jonuškas, Intara Jomanta un Emīla  Granauska. Taupīti tika arī Andis Ērmanis un Jānis Zvejnieks. Arī rīdzeniekiem nebija viņu pirmā vārtsarga Raita Puriņa.

Spēles sākumā dobelnieki nekādi nespēja gūt vārtus un pieļāva kļūdas piespēlēs, kas deva iespēju rīdziniekiem izvirzīties vadībā, puslaika vidū- 10:6. Tad spēle sāka izlīdzināties un dobelnieki līdz puslaika beigām spēja izlīdzināt rezultātu 16:16. Otrā puslaika sākumā cīņa bija līdzīga, 35. minūtē 19:19. Tad dobelnieki ieguva 1- 2 vārtu handikapu ko vairāk neatdeva. 56. minūtē Aleksandrs Krastiņš panāca lielāko pārsvaru 35:29, kas jau izšķīra spēles likteni. Rīdzinieki spēja samazināt vārtu starpību, bet uzvaru apdraudēt nespēja. Spēles gala rezultāts 35:31(16:16) un pēc gada pārtraukuma Tenax Dobele komanda atgrieza sev Rīgas Kausu.

Vārti: Nils Kreicbergs- 9, Aleksandrs Krastiņš- 7, Ņikita Pančenko- 5, Emīls Kurzemnieks- 5, Oskars Arājs- 3, Ansis Bilkštis, Antons Šuleiko, Kristaps Krivmanis- 2. Vēl spēlēja Elvijs Lazda, Jānis Zvejnieks, Andis Ērmanis, Toms-Rolands Ābelīte, Nils-Aivis Miķelsons. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons. Komandas treneris Sandris Vešakovs, ārsts Kristīne Ērmane.