12.12.2016 12:47

Tenax Dobele pret Riihimaen Cocks Baltijas līgas kausa spēlē

"/>

Svētdien, 11. decembrī, Dobelē Baltijas līgas kausa spēlē, Tenax Dobele komanda uzņēma Baltijas līgas čempionus Somijas Riihimaen Cocks komandu. Somi arī šogad spēlē bez zaudējumiem un ir grupas līderi. Sestdien somi uzvarēja arī Igaunijas čempionus Polva/Serviti komandu ar rezultātu 31:26(14:15), kaut gan pirmo puslaiku igauņi bija vadībā. Dobelnieki savās mājās ar igauņiem pirmajā spēlē cīnījās neizšķirti- 26:26(10:10).

Spēles sākums dobelniekiem pilnīgi bija neizdevies. Somi spēlēja ļoti ātri un visos uzbrukumos guva vārtus. Mājinieki izskatījās apjukuši un nespēja pārspēt viesu vārtsargu no visizdevīgākajām pozīcijām. Nevedās arī spēle aizsardzībā, ļaujot viesiem brīvi gūt vārtus. 12. minūtē rezultāts jau bija graujošs- 9:0. Tikai 13. minūtē, pēc trenera Sandra Veršakova paņemtā minūtes pārtraukuma, komanda sāka spēlēt, kur pirmos vārtus guva Oskars Arājs. Puslaika otrā puse jau pagāja līdzīgā spēlē, bet samazināt zaudēto vārtu starpību mājinieki nespēja, puslaiks- 8:17 par labu viesiem. Otrais puslaiks norisinājās daudz maz līdzīgi, bet somu spēles taktika bija uzvaru nesošāka. Un tā arī šajā spēlē līderi parādīja, ka šogad viņiem Baltijas līgā ir viens mērķis- čempionu tituls. Gala rezultāts- 33:23(17:8) somu labā. Vārti: Oskars Arājs- 8(4), Egils Politers- 5, Ansis Bilkštis- 3, Nikita Pančenko- 2, Renāts Hovratovičs, Andis Ērmanis, Kristaps Krivmanis- 1. Vēl spēlēja Elvijs Lazda, Jānis Zvejnieks, Kaspars Straume, Nils Miķelsons, Rihards-Kristers Ozols, Emīls Kurzemnieks. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Lai gan dobelnieki šajā spēlē zaudēja, bet tie skatītāji, kuri apmeklēja spēli klātienē, varēja redzēt skaistu, dinamisku un tehniski profesionālas handbola komandas spēli, kura var spēlēt Eiropas līmenī. Šādas spēles Latvijas čempionātā nevar redzēt. Uz šo spēli viesi bija savā optimālajā sastāvā, nebija tikai kreisās malas spēlētājs Teemu Tamminen un galvenais treneris- lietuvietis  Gintaras Savukynas.

Uz šo brīdi grupā pēc 4 spēlēm: Riihimaen Cocks (FIN)- 8 punkti, Polva/Servitti (EST)- 5 punkti, Tenax Dobele (LAT)- 3 punkti, Granitas Gaja/Karys Kauna (LT)- 2 punkti, VHC Sviesa Vilna (LT) -2 punkti.

Otrā grupā: ZTR Zaporozhye (UKR)- 9 punkti, HC Kehra (EST)- 8 punkti, Viljandi HC( EST)- 6 punkti, SKA Minsk (BLR)- 4 punkti, Celtnieks Rīga (LAT)- 2 punkti, Dragunas Klaipeda (LT) -1 punkts.

Lai turpinātu cīņas Baltijas līgas kausā, ir jātiek grupas četriniekā pēc diviem apļiem.

Dobelniekiem nākošās spēles Baltijas līgā 21.- 22. janvārī 2017.gadā, Dobelē, kur uzņemsim Lietuvas komandas VHC Sviesa (LT) un Granitas Gaja/Karys (LT).

Latvijas Čempionāta pēdējā spēle šajā gadā Dobelē, trešdien 14. decembrī, plkst. 19:30, Tenax Dobele- ASK/LSPA Rīga.