28.08.2017 05:02

Tenax Dobele piedalījās Starptautiskā turnīrā Klaipēdā.

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>

No 18. līdz 20. augustam Tenax Dobele vīriešu handbola komanda spēlēja Starptautiskā turnīrā Lietuvā.11. un 12. augustā dobelnieki atklājot sezonu un pārbaudot spēlētājus aizvadīja divas treniņspēles Dobelē ar Lietuvas čempioniem Dragunas Klaipēda, spēlējot neizšķirti un zaudējot.  Klaipēdā pulkveža R.Baltušius piemiņas turnīrā, kurā jau vairākus gadus piedalās dobelnieki, šogad bija Igaunijas čempioni Polva/Serviti, Lietuvas čempioni Dragunas Klaipeda un Kauņas Granitas/Gaja-Karys, Tenax Dobele. Uz Lietuvu dobelnieku rindās dažādu iemeslu dēļ nebija Andis Ērmanis, Egils Politers, Ansis Bilkštis, Kaspars Straume, Artis Križjus, Ingus- Kristians Jonuška, Intars Jomants.

Pirmajā spēlē ar Igaunijas Polva/Serviti komandu dobelnieki iesāka ļoti pārliecinoši, 7. minūtē esot vadībā ar 4:0. Tad spēle izlīdzinājās un puslaiks noslēdzās 13:12 dobelnieku labā. Otrā puslaika sākumā vadībā izvirzījās igauņi 17:16. Tad vārtsargs Ivars Lācis atvairīja igauņu trīs 7 metru soda metienus, kas ļāva atkal vadību iegūt dobelniekiem 18:17 un 50. minūtē 23:20. Tomēr igaunijas komanda atkal atspēlējās un 58. minūtē bija vadībā ar 26:24. Spēles pēdējās minūtēs dobelnieki parādīja raksturu un Antons Šuleiko guva vārtus un nopelnīja arī dobelnieku labā 7 metru soda metienu, kuru augstasinīgi realizēja Oskars Arājs, panākot spēles gala rezultātu 26:26(13:12). Uz šo spēli, bez jau pieminētajiem spēlētājiem, darba dēļ nebija Nils Kreicbergs, Kristaps Krivmanis un Jānis Zvejnieks. Ļoti labi šo spēli aizvadīja vārtsargs Ivars Lācis un šajā spēlē arī labi sevi parādīja jaunie spēlētāji.

Vārti: Emīls Kurzemnieks-10, Antons Šuleiko- 5, Elvijs Lazda- 4, Ņikita Pančenko- 2, Nils Mikelsons- 1, Aleksandrs Krastiņš- 1 Renāts Hovratovičs- 1 , Oskars Arājs-2(2).

Otrajā spēlē pretiniekos bija Lietuvas trešā komanda Kauņas Granitas, kura iepriekšējā spēlē, spēlējot arī bez vairākiem vadošajiem spēlētājiem, piekāpās Dragunas Klaipēda komandai 25:36. Pirmais puslaiks pagāja līdzīgā cīņā, kur ar 1-2 vārtu pārsvaru vadībā turējās lietuvieši. Tomēr puslaika pēdējās minūtēs dobelnieki atspēlējās un puslaiku pabeidza savā labā 15:14. Otrajā puslaikā vadībā turējās dobelnieki, 52. minūtē 28:24. Tomēr spēles pēdējās minūtes dobelnieki pieļāva pārāk daudz kļūdu un neguva vārtus, ļaujot lietuviešiem atspēlēties un spēli atkal noslēdzot neizšķirti 31:31(15:14).

Vārti: Oskars Arājs- 10(6), Emīls Kurzemnieks- 6, Nikita Pančenko- 6, Nils Kreicbergs- 5, Nils Miķelsons-2, Renāts Hovratovičs- 1, Antons Šuleiko- 1.

Trešajā spēlē pretiniekos bija Dragunas Klaipeda komanda, kura iepriekšējā spēlē arī nenoturēja pārsvaru un spēlēja neizšķirti ar Igaunijas komandu. Šajā spēlē izšķīrās liktenis par vietām. Ja Dobelnieki uzvar- ir pirmie, ja zaudē, tad trešie. Tomēr treneris Sandris Veršakovs jau bija sastādījis spēles plānu lai spēlētu visi spēlētāji. Spēles sākums bija līdzīgs. Tomēr 25. minūtē uz noguruma pamata dobelnieki sāka pieļaut pārāk daudz tehnisko brāķi un nespējot pārspēt lietuviešu vārtsargu, kas atļāva lietuviešiem 25. minūtē no rezultāta11:11, puslaiku pabeigt ar 18:13 savā labā. Otrajā puslaikā līdz 40. minūtei dobelnieki pievilka 18:21. Tad sāka izpausties dobelnieku līderu nogurums, ko izmantoja lietuvieši mainot spēlētājus un palielinot spēles ātrumu, kas nebija pa spēkam dobelniekiem ar ierobežotām maiņas iespējām. Jau spēles sākumā vārtos Ivara Lāča vietā stājās Uldis Jansons. Nespēlēja Aleksandrs Krastiņs. Spēles otrajā puslaikā lietuvieši bija daudz ātrāki un pelnīti uzvarēja, izcīnot pirmo vietu. Spēles gala rezultāts 38:29(18:13) Dragunas Klaipeda labā.

Vārti: Oskars Arājs- 9(1), Renāts Hovratovičs- 5, Kristaps Krivmanis- 4, Ņikita Pančenko- 3, Nils Kreicbergs- 2, Emīls Kurzemnieks- 2, Antons Šuleiko- 2, Elvijs Lazda- 1, Toms Ābelīte- 1.

Turnīra gala rezultāts: 1.- Dragunas Klaipeda (LT), 2.- Polva/Serviti (EST),  3.- Tenax Dobele (LAT),  4.- Granitas Gaja-Karys Kauna (LT).

Tenax Dobele : Vārtsargi Ivars Lācis, Uldis Jansons. Spēlētāji: Elvijs Lazda, Toms Ābelīte, Ņikita Pančenko, Nils-Aivis Miķelsons, Aleksandrs Krastiņš, Oskars Arājs, Kristaps Krivmanis, Nils Kreicbergs, Jānis Zvejnieks, Renāts Hovratovičs, Emils Kurzemnieks, Antons Šuleiko.

Treneris: Sandris Veršakovs.