21.09.2023 06:22

“TENAX Dobele” pārspēj “HK Ogre” un izvirzās līderpozīcijā

Latvijas čempionāta vīriešu virslīgā otro uzvaru izcīnīja čempionvienība ZRHK “Tenax Dobele”, kura izbraukuma spēlē ar 36:25 pārspēja bronzas medaļnieci “HK Ogre/Hydrox”.

Spēles rezultātu atklāja Dobeles komandas spēlētājs Ričards Juzups. Nepilnu minūti vēlāk sekoja atbildes vārti Toma Lielā izpildījumā. Tā bija arī vienīgā reize, kad “HK Ogre/Hydrox” šajā spēlē panāca neizšķirtu (1:1).

Ar 5:1 izrāvienu spēles ievadā, dobelnieki izvirzījās vadībā par četriem vārtiem (5:1). Pēcāk Reinim Sļusarevam un Oleksandram Kasai izdevās samazināt Ogres komandas iekrāto deficītu līdz trīs vārtiem un to noturēt nepilnas divas minūtes (2:5, 3:6, 4:7), taču ar nākamajiem metieniem, “Tenax Dobele” handbolisti vadības grožus tikai pastiprināja.

Pēc pirmā puslaika mājinieki atradās iedzinējos ar -6 (13:19), bet Rihards Leja otrā puslaika sākumā ar diviem precīziem metieniem panāca četru vārtu starpību (15:19). Tomēr spēles turpinājumā ogrēnieši atslāba un “Tenax Dobele” aizvien pārliecinošāk pietuvojās savai šīs dienas uzvarai, kas izcīnīta ar rezultātu 36:25.

• HK Ogre/Hydrox – ZRHK Tenax Dobele 25:36 (13:19)

HK Ogre/Hydrox  Oleksandr Kasai 8/14, Rihards Leja 5/11, Reinis Sļusarevs 4/5, Reinis Zellis 3/4, Toms Lielais 2/5, Andrians Averjanovs 2/3, Kaspars Plinte 1/2

ZRHK Tenax Dobele – Kārlis Krūmiņš 6/6, Linards Usāns 5/6, Ričards Juzups 5/7, Māris Veršakovs 4/4, Ņikita Pančenko 3/4, Guntis Piļpuks 3/5, Kevins Plaunovs 3/3

Ogres komanda sezonu iesākusi ar divām neveiksmēm – 9. septembrī ar 29:33 (16:14) zaudēt arī “ASK Zemessardze/LSPA” komandai. Nākamā spēle ogrēniešiem 30. septembrī savā laukumā pret “SK Latgols”.

Turpretī ZRHK “Tenax Dobele” iepriekšējā nedēļa izcīnīja savu pirmo sezonas uzvaru, ar 44:32 (22:18) pieveicot “Salaspils” handbolistus. Pēc nedēļas, 27. septembrī, dobelnieki spēkiem mērosies ar iepriekšējās sezonas fināla spēles pretinieku “MSĢ”.

Šobrīd visas astoņas vīriešu virslīgas komandas ir aizvadījušas pa divām spēlēm. Pēc šīs dienas spēles līderos izvirzījusies ZRHK “Tenax Dobele”, tādējādi uz otro vietu pabīdot “MSĢ” komandu. Savukārt trešajā pozīcijā šobrīd ierindojušies Salaspils handbolisti.