26.03.2018 09:34

Tenax Dobele nodrošina vietu Latvijas čempionāta finālā

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>

23. un 24. martā, Tenax Dobele vīriešu handbola komanda aizvadīja pusfināla spēles ar SK Latgols komandu. Spēles notika divas dienas, jo abās komandās spēlē vairāki Latvijas junioru izlases spēlētāji, kuri 28.03.2018. dodas uz Starptautisku turnīru Prāgā. Piektdien, Dobeles Sporta hallē notika pirmā spēle. Lai spēlētu finālā par Latvijas čempiona titulu, vienai no komandām bija jāgūst divas uzvaras. Dobelniekiem šajā spēlē nespēlēja Artis Križjus, Ņikita Pančenko, Antons Šuleiko, Toms-Rolands Ābelite un Renāts Hovratovičs. Arī ludzāniešiem nebija viņu divu līderu- Jāņa Pavloviča un Gunta Piļpuka. Jau spēles sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki un līdz 10. minūtei  ludzānieši turējās tikai divu vārtu attālumā 6:8. Tad tenaxieši guva četrus bezatbildes vārtus, panākot jau 12:6. Puslaiks 19:13 dobelnieku labā. Otrajā puslaikā 38. minūtē viesi ar Normunda Seņkāna metienu panāca 18:21. Tad spēle pilnībā pārgāja dobelnieku rokās. Mājinieki deva atpūtu pamata spēlētājiem, kas spēles gaitu arī vairs neizmainīja. Pirmajā spēlē tenaxieši uzvarēja 35:26(19:13). Vārti: Nils Kreicbergs- 8, Austris Tuminskis- 8(4), Andis Ērmanis, Egils Politers- 5, Oskars Arājs, Emīls Kurzemnieks- 2, Kristaps Krivmanis, Elvijs Lazda, Ingus-Kristiāns Jonuška, Nils Miķelsons, Aleksandrs Krastiņš- 1. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons. Otrā atbildes spēle sestdien, 24. martā, notika Ludzā. Dobelnieku sastāvā izmaiņas  nebija, bet mājiniekus pastiprināja Jānis Pavlovičs, Guntis Piļpuks un Edgars Rancāns. Spēles sākumā tenaxieši pieļāva daudz tehnisku kļūdu, kas deva ludzāniešiem iespēju pārņemt spēli savās rokās un 5. minūtē rezultāts bija 5:1 mājinieku labā. Dobelnieki sāka sakārtot savu spēli un tikai 18. minūtē pēc Austra Tuminska metiena rezultātu izlīdzināja 9:9. Tad ar Anda Ērmaņa, Nila Kreicberga un Austra Tuminska uzbrukumiem un sakārtotu aizsardzību spēle pārgāja dobelnieku rokās. Puslaiks 15:11 dobelnieku labā. Otrā puslaikā 35. minūtē dobelnieki panāca 20:12 savā labā. 48. minūtē Egils Politers panāca 30:17. Atlikušo spēles daļu dobelnieki nospēlēja bez liekiem cīņas asumiem, lai negūtu traumas pirms finālcīņām un guva otro uzvaru 34:25(15:11). Vārti: Austris Tuminskis- 13(4), Nils Kreicbergs- 6, Andis Ērmanis- 5, Egils Politers- 3, Ingus-Kristiāns Jonuška, Ivars Lācis – 2, Elvijs Lazda, Oskars Arājs, Emīls Kurzemnieks- 1. Tenax Dobele komanda jau 7. gadu pēc kārtas ir sev nodrošinājusi vietu finālā. Pagājušajā sezonā (2016/2017.g) dobelnieki zaudēja Rīgas čempionātu, Latvijas Kausu un Latvijas čempiona titulus. Šajā sezonā jau ir atgūti pirmie divi tituli .Tomēr, kā jau katru gadu, cīņa par Latvijas čempiona titulu būs ļoti saspringta. Tenaxieši gaida savus pretiniekus finālā. Tas noskaidrosies HK Celtnieks Rīga un SC Ogre/Miandum savstarpējās spēlēs, sērijā līdz divām uzvarām. Rīdzinieki svētdien sīvā cīņā uzvarēja ogrēniešus un ir vadībā ar 1:0. Otrā spēle būs ceturtdien, 29. martā, Ogrē. Finālspēļu kalendārs būs skaidrs pēc otrā finālista noskaidrošanas.