02.01.2017 09:58

Tenax Dobele Limburgsas handbola turnīrā

"/>

Gada pēdējo nedēļu, Tenax Dobele handbola komanda pavadīja Holandē, piedaloties Limburgsas handbola 29. turnīrā, kas norisinājās Sittardas pilsētā. Šajā turnīrā, kurš regulāri notiek no 1988. gada, organizētāji uzaicina valstu izlases un klubus, kuri ir perspektīvākie savās valstīs. Tenax komanda ir pirmais klubs no Latvijas, kuriem bija tas gods piedalīties šajā  turnīru. Turnīrs bija ļoti labi organizēts. Lai arī bija darba dienas, Fitland XL spēļu arēnas zālē vienmēr bija vairāki simti skatītāju uz visām spēlēm, bet uz fināliem vairāki tūkstoši. Uz turnīru bija uzaicināti Dienvidkorejas izlase, Irānas izlase, Halden Topphandball (Norvēģijas 5. Elites līgas komanda), Targos Bevo HC (Holandes 2. komanda), Artistica de Avanca (Portugāle), OCI-Lions (Holandes 1. komanda), Polva Servitti (EST), Tenax Dobele (LAT). Igaunijas komanda tika uzaicināta Angolas izlases vietā, kura nevarēja ierasties.

Pirmajā spēlē dobelnieki tikās ar norvēģu Halden Topphandball komandu. Pirmo puslaiku dobelnieki nocīnījās diezgan līdzīgi zaudējot ar 15:20. Otrajā puslaikā izpaudās norvēģu pārākums, pret ko dobelnieki nemācēja atrast spēkus un gribu. Rezultāts 24:43(15:20) un norvēģu uzvara. Var tikai piebilst, ka norvēģi arī kļuva par turnīra uzvarētājiem, finālā pieveicot Holandes čempionus OCI-Lions. Tās pašas dienas vakarā (21:00), dobelniekiem bija otra spēle ar Holandes 2. komandu Targos Bevo HC. Šī spēle jau pagāja līdzīgākā cīņā, tomēr ar holandiešu pārākumu- 33:26(17:13) holandiešu kluba labā. Otrajā dienā tenaxiešiem pretim stājās Dienvidkorejas izlase. Šajā spēlē spēku samēri bija daudz maz vienādi, jo tikai spēles beigās dienvidkorejieši spēja uzvarēt ar 24:20(11:9). Trešajā dienā dobelniekiem atkal pretim stājās izlase, šoreiz Irāna. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 13:13. Otrā puslaika 50. minūtē dobelnieki vēl bija vadībā ar 4 vārtiem, tomēr spēles galotni aizvadīja ar pārāk daudz tehniskām kļūdām un negūtiem vārtiem, kas ļāva Irānas izlasei gūt uzvaru pēdējās sekundēs ar 7 metru soda metienu 27:25(13:13).

Analizējot šo turnīru, var tikai teikt, ka ir liela atšķirība handbola līmenim Latvijā un citās valstīs, kas nerunā par labu mums. Klubi, kuri spēlēja turnīrā, visi ir profesionāli, kuros spēlē leģionāri, pieredzējuši spēlētāji no savu valstu izlasēm, un handbols ir šo spēlētāju darbs. Pat mūsu kaimiņos Igaunijas Polva/Serviti komandā spēlē 3 krievu spēlētāji un igauņiem spēlētāji saņem arī atalgojumu. Tenaxiešu komandā ir tikai latviešu spēlētāji. Un tikai Irānas un Dienvidkorejas izlasēs, bija savas valsts pārstāvji. Var tikai teikt to, ka dobelnieki šajā turnīrā spēlēja ar katru dienu labāk, kas norāda, ka ļoti pietrūkst šādas spēles, no kurām var gūt pieredzi. Domāju ka vairākiem komandas spēlētājiem, ja būs gribēšana un paša prāts, šis turnīrs būs laba skola no kā gūt pieredzi. Labi sevi parādīja jaunie MSĢ audzēkņi Emīls Kurzemnieks, Nikita Pančenko un Kristers Ozols, kas ar katru spēli vairāk sāka atraisīties un sāka vairāk “lasīt” spēli.

12.01.2017., tenaxieši atsāk Latvijas čempionāta spēles ar izbraukuma spēli Vaiņodē.

14.01.2017., plkst. 17:00, Dobeles Sporta hallē, Tenax Dobele- SK Latgols.