09.05.2016 09:38

Tenax Dobele -Latvijas čempioni

"/>

Svētdien 08. maijā, Dobeles Sporta hallē, savu līdzjutēju un fanu klātbūtnē, Dobeles Tenax sērijā līdz trīs uzvarām, izcīnīja Latvijas Čempiona titulu trešo gadu pēc kārtas. Pirmā spēle 30. aprīlī notika Dobelē, kur dobelnieki uzvarēja Celtnieks Rīga 30:25(16:11) un sērijā izvirzījās vadībā ar 1-0. Otrā finālspēle 07. maijā notika Rīgā. Tenaxieši zināja, ka uz šo spēli rīdzinieki būs īpaši gatavojušies, jo viņiem tā bija mājas spēle un atkāpšanās ceļa vairs nebija. Par to jau liecināja spēles sākums, kad 5. minūtē mājinieki bija vadībā ar 3:1. Bet jau 8. minūtē Egils Politers rezultātu līdzsavaroja- 3:3. 17. minūtē Nils Kreicbergs panāca 9:6 dobelnieku labā. Tomēr pie ļoti asas spēles, rīdzinieki ar Edgara Vadzīša gūtiem vārtiem rezultātu atkal izlīdzina 11:11. Puslaika pēdējās sekundēs nospēlējot slikti aizsardzībā, tenaxieši atļāva rīdzinieku līderim Artūram Lazdiņam gūt vārtus un puslaiku pabeigt ar 12:11 par labu mājiniekiem. Otrā puslaika sākumā mājinieki jau panāca 15:12. Tad ar Anša Bilkšta gūtajiem vārtiem tenaxieši panāca 15:15. Spēle tālāk risinājās līdzīgi ar minimālu 1- 2 vārtu pārsvaru rīdzinieku labā. 45.minūtē Toms Lielais atkal rezultātu izlīdzināja 19:19, bet mājinieki atrauties neļāva. 53. minūtē rezultāts atkal līdzīgs- 23:23. Tad dobelnieki sāk ofensīvu ar Egilu Politeru vadībā, kas pats gūst vārtus un nopelna sodus pretiniekiem. Mājinieki spiesti aizsargāties, pārkāpjot noteikumus, par ko trešo noraidījumu un ,”sarkano kartīti,” 55. minūtē saņem Lauris Eglītis, kā arī 56. minūtē ,”sarkano kartīti” par nesportisku rīcību saņem otrs mājinieku spēlētājs Normunds Blome, atstājot rīdzinieku komandu četru vīru sastāvā. Tad Toms Lielais ar 7 metru soda metienu pārspēj vārtos lieliski spēlējošo Helmutu Tihanovu (bija atvairījis jau 2 soda metienus) un Ansis Bilkštis ar Ēriku Blūmu panāk 26:23. Pēdējās minūtēs vēl vārtus gūst rīdzinieks Aleksejs Sasuļins, bet spēles pēdējās sekundēs punktu pieliek Kristaps Krivmanis 27:24 (11:12) dobelnieku labā. Ļoti grūtā un saspringtā spēlē izbraukumā tenaxieši parādīja raksturu, izcīnot svarīgu un smagu uzvaru . Sērijā 2:0 Tenax Dobele labā. Vārti: Toms Lielais- 9(4), Egils Politers- 5, Ēriks Blūms- 4, Ansis Bilkštis, Nils Kreicbergs- 3, Andis Ērmanis, Kristaps Krivmanis, Kaspars Straume- 1. Elvijs Lazda, Nils Miķelsons, Intars Jomants, Jānis Zvejnieks, Renāts Hovratovičs, Edgars Štelfs. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Trešā spēle 08. maijā notika Dobelē. Tenaxiešus atbalstīt uz šo spēli bija ieradušies liels skaits atbalstītāju, kā arī Auces fani ar orķestri. Arī viesu atbalstam bija ieradušies viņu līdzjutēji. Šī spēle bija rīdzinieku pēdējā iespēja finālsērijā gūt uzvaru, bet mājiniekiem izcīnīt Latvijas čempiona titulu savu skatītāju klātbūtnē un savā mājas zālē.

Spēle sākās ar ar ļoti ātriem pirmajiem vārtiem viesiem- Normunds Blome 0:1, bet nākošos vārtus rīdzinieki guva tikai pēc 11 minūtēm, kad rezultāts bija 6:1 mājinieku labā. Jau spēles sākums piederēja dobelniekiem un viesiem nebija nekādu variantu kaut ko izmainīt. Lai arī traumu pret diezgan rupju aizsardzību guva viens no dobelnieku balstiem Nils Kreicbergs un pirmajā puslaikā vairs nespēlēja, tas dobelnieku uzbrukumu un aizsardzību nespēja iespaidot. Puslaiks 12:6 dobelnieku labā.

Spēles pārtraukumā LHF prezidents Mārtiņš Bičevskis un Dobeles novada Domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns pasniedza Kausu un medaļas 1. līgas komandai Dobele/Tērvete, par izcīnīto 3. vietu Latvijas čempionātā. Komandā spēlēja: Kims Berezovojs, Antons Šuleiko, Gustavs Podnieks, Kristers Ozols, Artis Križjus, Ingus Jonuška, Jānis Zvejnieks, Ričards Mucinieks, Intars Jomants, Kristaps Plonis, Nils Miķelsons, Renāts Hovratovičs, Mārcis Mežulis, Toms Meinerts. Vārtsargi Uldis Jansons un Emīls Granauskis. Komandas treneris Renārs Kozlovskis, asistents Aigars Zubins.

Arī otrais puslaiks turpinājās ar stabilu mājinieku pārākumu un 46. minūtē jau +10 ar metienu pāri visam laukumam, izmantojot viesu kļūdu, no saviem vārtiem panāca Ivars Lācis. Dobelnieku treneris šajā spēlē jau otrajā puslaikā iesaistīja jaunos spēlētājus, kas iepriekšējās spēlēs maz tika uz laukuma- Renātu Hovratovičs, Nilu Miķelsonu, Jāni Zvejnieku, Intaru Jomantu un veterānu Edgaru Štelfu. 54. minūtē Jānis Zvejnieks jau panāk dobelniekiem lielāko pārsvaru 24:12. Viesi spēles beigu daļā spēja atspēlēt pāris vārtus. Un tā trešajā fināspēlē tenaxieši uzvarēja pārliecinoši 25:16(12:6), pabeidzot sēriju ar 3-0. Vārti. Toms Lielais, Ansis Bilkštis- 5, Nils Kreicbergs- 4, Andis Ērmanis, Egils Politers- 3, Jānis Zvejnieks- 2, Kaspars Straume, Renāts Hovratovičs- 1, Ivars Lacis-1. Elvijs Lazda, Nils Miķelsons, Intars Jomants, Ēriks Blūms, Edgars Štelfs un Uldis Jansons. Vēl komandā šajā sezonā spēlēja un čempiona titulus nopelnīja Oskars Arājs, Emīls Kurzemnieks, Aleksandrs Krastiņš, Gints Grandbergs un Kristers -Rihards Ozols. Komandas treneris Sandris Veršakovs, komandas fizioterapeits Kristīne Mača, komandas tehniskais direktors Eduards Veršakovs, komandas autobusa vadātājs Aigars Zubins.

Tenax Dobele komanda trešo gadu pēc kārtas ir Latvijas čempione. Šogad ir arī LHF Kausa ieguvēja. Un tikai komandas spēlētāju traumas liedza spēlēt Baltijas līgā FINAL4 un cīnīties par Baltijas līgas Kausu.

Jau 21. maijā, plkst. 17:00, Dobeles Sporta hallē notiks Latvijas Olimpiādes kvalifikācijas spēle- Dobeles novads- Rīga.