05.10.2019 18:28

Tenax Dobele izcīna UZVARU pirmajā EHF izaicinājuma kausa spēlē

"/>

Šodien, 5. oktobrī, pēc 12 gadu pārtraukuma, ZRHK Tenax Dobele aizvadīja izbraukuma spēli Luksemburgā EHF izaicinājuma kausa ietvaros, tiekoties ar mājinieku komandu – HB Dudelange. Šajā spēlē pārāki izrādījās Tenax Dobele handbolisti, kuri ar 24:27 uzvarēja sērijas pirmajā spēlē.

Spēles otrajā minūtē rezultātu atklāja Tenax Dobele handbolists Egīls Politers. Pēc šī vārtu guvumu vairākas minūtes neviena no komandām vārtus neguva, taču metienus vairāk izdarīja dobelnieki. Puslaika piektajā minūtē vārtus guva Luksemburgas komanda un šie vārti izlīdzināja rezultātu 1:1, un drīz pēc tam jau sekoja bijušā Tenax Dobele spēlētāja Toma Lielā vārtu guvums, kas izvirzīja luksemburgiešus vadībā. Tomēr Tenax ātri spējā atgūties un jau drīz pēc tam guva divus vārtus, kuri pagrieza rezultātu atkal pa labu Dobelei.

Puslaika 13. minūtē HB Dudelange handbolists Mario Anic ieguva divu minūšu noraidīju un tas ļāva Tenax Dobele handbolistiem izvirzīties vadībā ar divu vārtu pārsvaru 3:5. Tam sekoja Luksemburgas kluba trenera minūtes pārtraukuma pieprasījums. Atgriežoties no pārtraukuma Abas komandas guva vairākus vārtus, bet jau atkal 17. minūtē Luksemburgas komandas spēlētājs Josip Ilic atkal atstāja mājiniekus mazākumā.

Lai gan tulīt pēc noraidījuma Oskaram Arājam izdevās gūt vārtus, tomēr jau pēc pāris minūtēm dzeltenā kartīte tika piešķirta Tenax spēlētājam Andim Ērmanim, kam pēc tam arī sekoja dobelnieku trenera Sandra Veršakova minūtes pārtraukuma pieprasījums.

Atgriežoties laukumā  spēles 19. minūtē Ņikitam Pančenko izdevās lielisks vārtu guvums, kas piedevām nāc kopā ar Luksemburgas spēlētāja divu minūšu noraidījumu. Šo noraidījumu Tenax Dobele izmantoja veiksmīgi un pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā ar 4 vārtu pārsvaru – 5:9.

Puslaika noslēgums nedaudz neveiksmīgāks izrādījās Tenax handbolistiem un pēc Luksemburgas komandas vārtu guvuma Oskars Arājs spēles 28 minūtē nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kas ļāva mājiniekiem gūt vēl vienus vārtus un pietuvoties līdz 1 vārtu starpībai – 10:11 un līdz ar to pirmo puslaiku ar rezultātu 10:11 uzvarēja Tenax Dobele.

Otrā puslaika rezultātu atklāja mājinieki, taču jau tajā pašā minūtē atbildi parādā nepalika Tenax Dobele spēlētājs Egīls Politers. Jau pēc īsa brīža Luksemburgas handbola kluba spēlētājs Josip Ilic saņēma divu minūšu noraidījumu, kas dobelniekiem ļāva rezultātu atkal palielināt līdz 3 vārtu starpībai – 11:14.

Spēles 39. minūtē dobelniekiem pēc Oskara Arāja vārtu guvuma izdevās izvirzīties vadībā jau ar 5 vārtu guvumu. Pēc tam komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, tomēr nedaudz veiksmīgāk izdevās nospēlēt mājiniekiem un pēc diviem neprecīziem Aiva Jurdža metieniem Tenax Dobele treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Tūlīt pēc atgriešanās laukumā precīzs jau bija Aleksandrs Krastiņš un tas uz spēles rezultāta tablo Tenax komandu nostādīja 4 vārtu vadībā – 15:19.

Spēles 43. minūtē pēc neveiksmīga metiena un pēc tam kļūdas aizsardzībā Egīls Politers nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kas mājiniekiem atļāva rezultāta starpību samazināt līdz 2 vārtiem.

Lai gan Tenax spēlētājiem izdevās atgūt rezultātu atpakaļ uz 3 punktu pārsvaru, tomēr jau spēles 47. minūtē dobelnieki atkal palika mazākumā pēc Antona Šuleiko divu minūšu noraidījuma.

Tomēr, šo noraidījumu Tenax komandai izdevās lieliski izturēt un saglabāt pārsvaru ar 4 vārtiem – 19:23. Līdz ar to HB Dudelange treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Tūlīt pēc pārtraukuma, 51. minūtē mājiniekiem izdevās gūt vārtus, taču atbildi parādā nepalika Nils Miķelsons un jau tajā pašā minūtē raidīja bumbu HB Dudelange vārtos – 20:24.

Lai gan abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, tomēr puslaika izskaņā mājiniekiem izdevās rezultāta starpību samazināt līdz 3 vārtiem un vēl līdz ar to 58. minūtē mājinieku treneris pieprasīja minūtes pārtraukums.

Pēc tam arī sekoja stratēģisks minūtes pārstraukums no Tenax Dobele trenera Sandra Veršakova puses, kas to pieprasīja 59. minūtē.

59. minūtē Andis Ērmanis nopelnīja arī sarkano kartiņu un līdz ar to viņam spēles laukums bija jāatstāj.

Jau pēc spēles laika beigām mājiniekiem bija jāizpilda 7 metru sodmetiens, bet Tenax Dobele vārtsargs Mārtiņš Ozoliņš šo metienu veiksmīgi atraidīja.

Abi šie minūtes pātraukumi, noraidījums un 7 metru sodmetiens spēles iznākumu vairs nemainīja un spēle noslēdzās ar rezultātu 24:27 Tenax Dobele labā.

Rezultatīvākie spēlētāji Tenax Dobele rindās, kur visi guva 5 vārtus, bija Egīls Politers, Nils Miķelsons, Oskars Arājs, Ņikita Pančenko. Vēl pa 2 vārtiem guva Aivis Jurdžs un Andis Ērmanis, kā arī pa 1 vārtiem guva Elvijs Lazda, Emīls Kurzemnieks un Aleksandrs Krastiņš.

Jau pēc nedēļas, 12. oktobrī pulksten 17:00 Tenax Dobele savā laukumā – Dobeles sporta centrā, uzņems HB Dudelange, lai cīnītos šīs sērijas otrajā spēlē un noskaidrotu šis sērijas uzvarētāju.

Sērijas uzvarētāju komanda tiek noskaidrota divu spēļu summā. Ja šādā veidā izveidojas neizšķirts, tad uzvar tā komanda, kas iemetusi vairāk vārtus izbraukuma spēlē. Tomēr, ja arī šādi nav iespējams noskaidrot uzvarētāju, tad sērijas iznākums tiek noskaidrots soda metienos.