18.12.2017 10:39

Tenax Dobele iegūst LHF Prezidenta kausu

"/>

LHF Prezidenta Kausa izcīņā piedalījās Latvijas virslīgas pirmās četras komandas, kuras bija ieguvušas vietu pēc pirmajiem diviem apļiem Latvijas čempionātā. Tenaxieši šo etapu vienīgie paveica bez zaudējumiem, 14. spēlēs visas uzvaras. Otrie palika SK Latgols, trešie Celtnieks Rīga  un ceturtie HK Ogre/Miandum. Pusfinālos tikās 1.-3. un 2.-4. komandas, kur Tenax Dobele- Celtnieks Rīga- 39:31(17:16) un SK Latgols- HK Ogre/Miandum- 20:27(11:11). Finālā tikās Tenax Dobele un HK Ogre/Miandum.

16.decembrī, Rīgā, RTDP zālē notika LHF Prezidenta Kausa fināls. Dobelniekus ar autobusu  atbalstīt bija ieradušies fani un līdzjutēji. Arī Tenax firmas vadītājs Nikolajs Kurma un Tenapors priekšnieks Marats Ņeverovskis. Spēles sākumā dobelnieki pieļāva daudz tehnisko kļūdu un sliktu realizāciju uzbrukumā, kas ļāva ogrēniešiem izvirzīties vadībā 6:3. 20.minūtē Nils Kreicbergs rezultātu izlīdzināja- 9:9. Puslaika beigas bija dobelnieku rokās un puslaiku pabeidza savā labā ar 15:11. Otrā puslaika sākumā tenaxieši 10 minūtēs jau bija vadībā 24:17. Vēl ogrēnieši spēja starpību samazināt, bet spēles beigu daļā stabilu uzvaru izcīnīja tenaxieši 35:27(15:11) un ieguva LHF Prezidenta Kausu 2017. Par Tenax Dobele vērtīgāko spēlētāju tika kronēts Nils-Aivis Miķelsons. Vārti: Austris  Tuminskis- 6(1), Nils-Aivis Miķelsons- 5, Nils Kreicbergs, Egils Politers, Ingus-Kristians Jonuška- 4, Aleksandrs Krastiņš, Oskars Arājs, Emīls Kurzemnieks- 3, Ņikita Pančenko- 2,Elvijs Lazda- 1. Vēl spēlēja Intars Jomants, Antons Šuleiko, Andis Ērmanis, Artis Križjus. Vārtos Ivars Lācis un Uldis  Jansons. Ar šo turnīru tenaxieši pabeidza spēles šajā gadā un šogad ir atguvuši Rīgas Kausa  titulu, LHF Prezidenta Kausu, kā arī nav zaudējuši nevienu spēli Latvijas Synottip virslīgā. Arī  Baltijas līgā savā grupā esam 3. vietā, ar vienādiem punktiem, bet zaudējot tikai vārtu attiecībās, ar  Lietuvas čempioniem Dragunas Klaipēda komandu, kuri ir 2. vietā. Pirmie ir Somijas čempioni  Riihimaen Cocks  komanda. Šogad tenaxieši kā komanda nokomplektēta labāk kā citas sezonas, kas rada jau konkurenci spēlētāju vidū. Komandu ir pastiprinājuši pagājušā gada MSĢ absolventi  Emīls Kurzemnieks un Artis Križjus. Komandas sastāvā labi iekļāvušies tagadējie jaunie  murjānieši Antons Šuleiko un Ingus- Kristians Jonuška. Komandu pastiprināja ludzānietis Austris Tuminskis. Jaunajā gadā komandā atgriezīsies Renāts Hovratovičs un Kristaps Krivmanis, kuri ir jau atsākuši treniņus pēc traumām. Arī Ansis Bilkštis un Kaspars Straume solās būt ierindā. Tagad komanda vēl līdz Ziemassvētkiem turpinās treniņus un tad līdz 1. janvārim būs pārtraukums. Latvijas izlases spēlētāji piedalīsies Rīgas Domes Kausa izcīņā un 2019.g. Pasaules Čempionāta kvalifikācijas spēlēs, kas 12.-14. janvārī norisināsies Klaipēdā.

Tenax Dobele spēles atsāks 2018. gadā ar Baltijas līgas spēlēm Lietuvā, kur 20.un 21. janvārī, tiksies ar grupas sīvākajiem konkurentiem VHC Šviesa Viļņa un Dragunas Klaipeda komandām.