01.02.2016 08:45

Tenax Dobele iegūst LHF kausu

"/>

Sestdien un svētdien, Dobeles sports hallē, notika Latvijas handbola federācijas kausa izcīņa. Pagājušajā sezonā to izcīnīja Celtnieks Rīga komanda, kas saspringtā spēlē ar 26:25 uzvarēja Tenax Dobele komandu. Par LHF Kausu cīnījās četras komandas, kuras ieņēma 1.-4. vietu Latvijas čempionātā pēc pirmā apļa spēlēm.

Pirmajā spēlē tikās Celtnieks Rīga un Jūrmalas Sports. Pirmajā puslaikā pārliecinoši vadību saglabāja jūrmalnieki uzvarot ar 16:11. Tomēr otrajā puslaikā daudz saturīgāku spēli demonstrēja rīdzinieki un izcīnīja uzvaru smagā cīņā ar rezultātu 22:21.

Otrajā spēlē tikās Tenax Dobele un ASK/LSPA Rīga. Te spēle kaut cik vienlīdzīgi gāja 10 minūtes, kad rezultāts bija 8:5 dobelnieku labā. Nākošos vārtus rīdzinieki guva tikai 26. minūtē. Puslaiks 21:7 tenaxiešu labā. Otrajā puslaikā dobelnieki ļāva spēlēt visiem jaunajiem spēlētājiem, kas rezultātu daudz neiespaidoja un pārliecinoša uzvara ar 43:19(21:7). Vārti: Toms Lielais- 8. Andis Ērmanis, Kaspars Straume, Egils Politers- 6, Kristers Ozols, Aleksandrs Krastiņš, Renāts Hovratovičs- 4, Jānis Zvejnieks, Nils Kreicbergs- 2, Kristaps Krivmanis- 1.

Finālā par LHF Kausu tikās Tenax Dobele un Celtnieks Rīga komandas. Šajā spēlē dobelnieki alka revanšu, bet rīdzinieki paturēt sev šo godu. Spēles sākumā dobelnieki vairākos labos momentos nespēja pārspēt labi spēlējošo rīdzinieku vārtsargu Raiti Puriņu, kas ļāva viesiem pārņemt spēles vadību. Tikai 20. minūtē Egils Politers panāca 8:8, bet Andis Ērmanis 9:8. Tomēr atkal pieļaujot vairākas paviršības, ļāva rīdziniekiem puslaiku pabeigt ar 13:13. Otrajā puslaikā jau stabili priekšā turējās dobelnieki un 43. minūtē jau panāca 23:16 savā labā. Rīdzinieki joprojām turpināja cīnīties, un izmantojot spēles gaitā dobelnieku kļūdas, 56. minūtē ar Alekseja Sasuļina gūtajiem vārtiem, pietuvojās 24:26. Tomēr dobelnieki uzvaru neizlaida 28:26(13:13) un LHF Kauss palika Dobelē. Vārti: Toms Lielais, Andis Ērmanis, Nils Kreicbergs- 6, Egils Politers- 4, Aleksandrs Krastiņš, Kaspars Straume, Renāts Hovratovičs- 2. Vēl spēlēja Elvijs Lazda, Kristers Ozols, Nils Miķelsons, Kristaps Krivmanis, Jānis Zvejnieks. Vārtsargi- Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Šajā spēlēs slimības dēļ nespēlēja Ēriks Blūms. Komandai šajā sezonā nepalīdzēs pēc traumām izoperētie Oskars Arājs, Emīls Kurzemnieks un Gints Grandbergs.

Pēc šīm spēlēm Tenax komanda ir cietusi smagu zaudējumu komandas sastāvā,- vispusīgāko spēlētāju Aleksandru Krastiņu, kurš pēdējā spēlē guva smagu ceļgala traumu.

Priekšā dobelniekiem ir smagas un svarīgas spēles Baltijas līgā un Latvijas čempionāta noslēguma cīņas, tomēr domāju, ka komandas garu šīs neveiksmes nemazinās un spēlētāji turpinās iesākto un cīnīsies tikai par uzvaru.

06.- 07. februārī Dobelē notiks Baltijas līgas spēles. Dobelnieki uzņems savas grupas līderus.

06.02.2016. plkst. 17:00 Tenax Dobele (LAT)- Riihimaen Cocks (FIN)

07.02.2016. plkst. 14:00 Tenax Dobele (LAT)- Polva/Serviti (EST)