09.12.2014 10:24

Tenax divas uzvaras Baltijas līgas kausā

/var/www/html/wp-content/themes/zrhk2021/single.php on line 21
"/>
06. un 07.- decembrī, Dobeles Sporta hallē, Tenax vīriešu handbola komanda, uzņēma Baltijas līgas komandas- HC Viljandi (Igaunija) un HC Vityaz (Baltkrievija). Uz šo brīdi igauņu komandai jau bija divas uzvaras, abas pret Baltkrievijas komandu. Dobelniekiem bija viens zaudējums un viena uzvara, pret Lietuvas klubiem. Pirmajā spēlē, pret igauņiem, komandai nevarēja palīdzēt Ansis Bilkštis un Emīls Kurzemnieks. Igaunijas klubs arī labi spēlē savā čempionātā, kur pēdējā spēlē guva uzvaru pār Igaunijas čempioniem HC Kehra. Spēles sākumā vadībā izvirzījās igauņi, un tikai 20. minūtē dobelnieki spēja rezultātu izlīdzināt (10:10), pateicoties ļoti labam Ivara Lāča sniegumam vārtos. Tomēr puslaika galotne atkal piederēja viesiem, kas bija priekšā ar rezultātu 15:14. Arī otrais puslaiks noritēja sīvā cīņā, un tikai no 45. minūtes līdz 55.minūtei, mājiniekiem izdevās iegūt trīs vārtu pārsvaru un to noturēt līdz spēles beigām, izcīnot grūtu un svarīgu uzvaru 31:29 (14:15). Vārti: Blūms- 7, Krastiņš, Arājs, Politers- 4, Kreicbergs- 3, Ērmanis, Straume- 2, Lielais, Juzups- 1. Otrajā spēlē pret Baltkrievijas junioru izlasi, dobelnieki atkal nonāca iedzinējos, un tikai 10. minūtē izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru. Turpmāk, pieļaujot daudz kļūdas spēles gaitā, mājinieki nekādi nespēja rezultātu uzlabot. Puslaiku uzvarot tikai ar 15:14. Otrajā puslaikā viesi turējās vadībā ar vienu, divu vārtu pārsvaru. Mājinieki nekādi nevarēja sakārtot spēli aizsardzībā un nespēja realizēt vārtus uzbrukumā. Tikai 50. minūtē, gūstot vārtus ar Blūma un Arāja uzbrukumiem, dobelnieki panāca viesus. Spēles beigās tika izcīnīta vēl vienu svarīga uzvara 31:29(14:15).Vārti: Arājs, Politers- 7, Kreicbergs- 5, Blūms- 4, Bilkštis, Ērmanis, Krastiņš- 2, Krivmanis- 1Atskatoties uz šīm spēlēm, jāizdara secinājums, ka komanda spēles aizvadīja ļoti zemā līmenī, vairs nav komandas spēles un ļoti daudz tehnisko kļūdu. Var būt, ka tam par iemeslu bijušas pārāk vieglās uzvaras Latvijas čempionātā un treniņu trūkums, varbūt ka komandas spēlētājiem liekas, ka uzvaras nāks pašas par sevi. Uz šo brīdi komanda ir zaudējusi spēles ātrumu, saspēli un daudz ir tehniskā brāķa. Domāju ka treneris Sandris Veršakovs jau ir izdarījis secinājumus un zinās kā komandu atkal pacelt. Spēlētājiem to vajadzētu saprast un ar savu nostāju un pareizo attieksmi pret treniņiem, spēlēm un komandas disciplīnu, atkal spēs komandu atgriezt vajadzīgā līmeni. Šīs spēles dobelniekiem bija ļoti svarīgas, lai turpinātu cīnīties par Final- 4 Baltijas kausā, jo neuzvarot mājas spēles to paveikt ir ļoti grūti. Pēc šīm spēlēm, Tenax Baltijas līgas kausā ieņem 2. vietu aiz Dragunas (LT) komandas, kurai izbraukuma spēlē Lietuvā zaudēja. Tālāk seko HC Viljandi (EST), Granitas/Gaja-Karys (LT), Celtnieks/LSPA (LAT) UN HC Vityaz ( BLR) . Arī nākošās spēles Baltijas līgas kausā Tenax aizvadīs Dobelē 2015. gada 17. un 18.janvārī, ar Lietuvas klubu komandām. Jau šo svētdien, 14. decembrī, Rīgā, dobelniekiem svarīga spēle Latvijas čempionātā ar Celtnieks/LSPA komandu, kura uz šo brīdi ir otrajā vietā. Vēl šajā gadā 20. un 21.decembrī, Tenax mājas spēlēs uzņems Jūrmalas sports un HK Latgols komandas. Tad būs pārtraukums līdz 14.01.2015.g., kad atsāksies Latvijas čempionāta spēles.