19.01.2015 08:19

Tenax Baltijas līgas kausā

"/>

17. un 18. janvārī, Tenax vīriešu rokasbumbas komanda, Baltijas līgas kausa spēlēs uzņēma Lietuvas klubu komandas. Sestdien pirmajā spēlē tikās ar Granitas/Gaja-Karys (Kauņa) komandu. Pirmajā spēlē, kas notika Kauņā, dobelnieki uzvarēja ar rezultātu 31:29(14:14). Šajā spēlē pārliecinošu uzvaru izcīnīja lietuvieši ar 31:22(16:10). Dobelnieki jau spēles sākumā nokļuva zaudētājos (6:2). Vēl 20. minūtē pietuvojās rezultātam 8:10, bet lietuvieši puslaiku noslēdza savā labā ar 16:10. Arī otrais puslaiks iesākās ar viesu ofensīvu. Dobelnieki pieļāva ļoti daudz tehnisko kļūdu un pat no visizdevīgākajām pozīcijām nespēja gūt vārtus. 40. minūtē viesi panāca jau graujošu pārsvaru (23:12), un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 31:22(16:10). Šajā spēlē dobelniekiem nevarēja palīdzēt Egils Politers un Emīls Kurzemnieks. Tomēr šī laikam bija viena no sliktākajām spēlēm dobelnieku izpildījumā, kas pierāda, ka Baltijas līgas spēlēs, ja gribi uzvarēt ir jāatdod visi spēki, jo komandas ir līdzvērtīgas. Pēc spēles par labākajiem spēlētājiem atzina vārtsargus Sveikauskas (Kauņa) un Daini Putru (Dobele).

Vārti: Ērmanis, Arājs- 4, Lībergs, Straume- 3, Bilkštis, Blūms, Kreicbergs- 2, Lielais, Krivmanis- 1.

Svētdien pretinieki bija Lietuvas čempioni un Kausa līderi Dragunas (Klaipēda). Spēlē, kura notika Klaipēdā, dobelnieki līdzīgā cīņā zaudēja ar 28:31(16:15). Pēc lielām pārrunām pēc zaudētās spēlas ar Granitas/Gaja-Karys komandu, dobelnieki atkal izskatījās kā komanda, kas spēja parādīt labu spēli. Līdz 15. minūtei rezultāts bija līdzīgs 11:10. Tad dobelnieki gūstot septiņus vārtus pēc kārtas panāca rezultātu 17:11 un puslaiku uzvarēja ar 19:14. Otrais puslaiks iesākās ar lietuviešu ofensīvu, 40. minūtē izlīdzinot rezultātu 22:22. Spēles turpinājumā dobelnieki parādīja savu raksturu un izcīnīja smagu un vajadzīgu uzvaru 35:30 (19:14).

Vārti: Bilkštis- 10(2), Ērmanis, Arājs- 7, Krastiņš, Straume- 3, Krivmanis- 2, Bisenieks, Blūms, Kreicbergs- 1.

Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti Jonas Truchanovicius (Klaipēda) un Ivars Lācis (Dobele). Labākie spēlētāji saņēma piemiņas balvas no Dobeles novada domes. Šajās spēlēs komandu un skatītājus atbalstīja arī Ksenijas Leperes meiteņu dejotāju grupa. Baltijas līgas Kausā Tenax ieņem otro pozīciju, saglabājot labas iespējas spēlēt FINAL-4, kas ļoti iespējams notiks marta beigās Dobelē. Pirmajā vietā Dragunas (LTU)- 12 punkti, Tenax (LAT)- 8 punkti, Granitas/Gaja-Karys (LTU)- 6 punkti, Viljandi (EST)- 5 punkti, Celtnieks /LSPA (LAT)- 5 punkti, Vityaz (BLR)- bez punktiem.

Latvijas čempionāta kārtējā spēle jau piektdien, 23. janvārī, plkst. 19:00 Dobelē ar LAT-98 komandu, bet sestdien dobelnieki izbraukuma spēlē  Ludzā tiksies ar SK Latgols (Ludza) komandu.

Paldies visiem handbola faniem un līdzjutējiem un gaidām uz nākošajām spēlēm, lai atbalstītu mūsu komandu.