16.11.2015 09:55

Tenax Baltijas līgas kausa izcīņas spēlēs.

"/>

14.- 15. novembrī, Dobeles Tenax vīriešu rokasbumbas komandai bija divas smagas izbraukuma spēles Baltijas līgā Igaunijā. Sestdien Kehras sporta hallē pretinieks bija Somijas čempioni  Riihimaen Cocks komanda. Šī ir profesionāla komanda, kurā spēlē leģionāri no Maķedonijas, Bosnijas un Hercogovinas, Krievijas un Baltkrievijas. Dobelnieki ir cietuši pamatīgu zaudējumu savās rindās, jo traumas dēļ šajā sezonā laikam vairs neredzēsim komandas līderi Oskaru Arāju. Arī šajā spēlē veselības dēļ nespēlēja Nils Kreicbergs. Spēles sākumā vadībā izvirzījās somi ar 4:1. Labi cīnoties, 12. minūtē dobelnieki rezultātu izlīdzināja 4:4. Vēl 20. minūtē dobelnieki turējās līdzīgi 6:6. Tad sekoja vairāki negūti vārti, kad dobelnieki nespēja pārspēt labi spēlējošo Somijas vārtsargu no Krievijas Vitalii Shitsko, un mājinieki guva trīs vārtu pārsvaru 9:6. Arī pirmais puslaiks noslēdzās par labu somiem 14:10. Otrā puslaika sākumā somi bija ieguvuši vislielāko pārsvaru spēlē 21:13. Tomēr dobelnieki nepadevās un līdz spēles beigām divus vārtus atspēlēja. Tomēr varēja redzēt, ka somu komanda šoreiz ir labāka un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 28:23(14:10). Vārti: Aleksandrs Krastiņš- 7, Andis Ērmanis- 4, Toms Lielais, Kaspars Straume- 3, Kristaps Krivmanis, Egils Politers, Emīls Kurzemnieks- 2. Somiem pa 6 vārtiem guva maķedonietis Vitalie Nenita un Teemu Tamminen.

Svētdien pēc gara pārbrauciena no Tallinas uz Polvu, pretiniekos bija Igaunijas čempioni Polva Serviti komanda. Pirmais puslaiks noslēdzās ar igauņu pārsvaru 18:13. Otrajā puslaikā sāka izpausties igauņu pārsvars, kad tiesneši pieņēma vairākus nesaprotamus lēmumus, igauņi ieguva jau  7 vārtu pārsvaru 22:15. Dobelnieku treneris Sandris Veršakovs šajā spēlē deva iespēju spēlēt visiem spēlētājiem, lai sevi pierādītu šādās spēlēs. Spēles otrajā puslaikā, kad dobelnieki sāka pieļaut pārāk daudz kļūdas, igauņi sodīja ar ātrajiem uzbrukumiem un gūtiem vārtiem. Spēles pēdējās desmit minūtēs igauņi guva 10 vārtus uz ko dobelnieki spēja atbildēt vien ar 3 vārtiem. Tas arī izpaudās gala rezultātā 41:27(18:13), smags zaudējums tenaxiešiem. Vārti: Toms Lielais- 6, Andis Ērmanis, Aleksandrs Krastiņš, Kaspars Straume, Nils Kreicbergs, Egils Politers- 3, Emīls Kurzemnieks-2.

Baltijas līgā grupā līderi ir Riihimaen Cocks– 8.punkti, Polva Serviti, Granitas Kauņa, Tenax Dobele- 4.punkti, Meshkov Brest- 2.punkti, Vitjaz Minsk- 0. Otrajā grupā līderi ir SKA Minsk- 6. punkti, Dragunas Klaipēda- 5.punkti, HC Kehra, HC Viljandi, HK Ogre/Miandum- 2.punkti, Celtnieks Rīga- 1.p. Baltijas līgā dobelniekiem nākošā būs ļoti svarīga izbraukuma spēle 12. decembrī Lietuvā, kur pretinieks būs Kauņas Granitas/Karys komanda. Lai turpinātu cīņas par vietu finālā Baltijas līgā grupā, ir jātiek četriniekā. Tā ka visas cīņas vēl priekšā. Jau janvārī Dobelē atkal redzēsim Baltkrievijas un Lietuvas komandas.