09.02.2015 10:01

Tenax Baltijas handbola līgas kausā

"/>

Sestdien, 07. februārī, Dobeles Tenax rokasbumbas komanda, Baltijas līgas kausa spēlē devās izbraukumā uz Igauniju. Pretinieks bija HC Viljandi komanda. HC Viljandi komanda ir Igaunijas Kausa ieguvēja un arī Baltijas līgā piedzīvojusi zaudējumu tikai pret dobelniekiem, ar 24:28(14:15). Uz Igauniju dobelniekus pavadīja Auces fanu bundzinieku grupa, kuriem šoreiz bija arī pretinieki no igauņu puses ar bungām un taurēm. Spēles sākums piederēja dobelniekiem, kas neraugoties uz vairākām neizskaidrojamām tiesnešu svilpēm, turējās priekšā ar +2 vārtiem. Puslaiks tomēr beidzās 15:15. Otrā puslaika sākumā igauņi ieguva divu vārtu pārsvaru. 50. minūtē jau 25:21, jo dobelnieki neiemeta 2 soda metienus un vairākas reizes ātrajos uzbrukumos neguva vārtus. Tenax komanda nedomāja padoties un 58. minūtē jau pievilka līdz 26:27. Tomēr pateicoties mājas sienām un arī sportiskai veiksmei, igauņi šo spēli uzvarēja ar rezultātu 29:27(15:15). Šajā spēlē dobelnieku rindās nebija Ansis Bilkštis un Elvijs Lazda. Spēle bija saspringta un skatāma līdz pēdējai minūtei, lai noskaidrotu uzvarētāju. Pirmo reizi izbraukumos Baltijas līgas spēlēs bija tik liels skatītāju un fanu atbalsts mājiniekiem.
Vārti: Arājs- 10, Politers- 6, Krastiņš- 4, Ērmanis- 3, Kreicbergs- 2, Straume, Blūms- 1.
Svētdien, 08. februārī, spēle notika Dobelē, kur pretinieki bija Baltkrievijas junioru izlase HC Vityaz (Minska). Baltkrievi savas mājas spēles aizvada izbraukumos, un šī bija viņu mājas spēle. Iepriekšējā dienā ļoti līdzīgā spēlē Rīgā viņi piekāpās Celtnieks/LSPA ar 28:30(13:15). Baltkrievijas komandas juniori izskatās ļoti iespaidīgi, jo augumos viņi visi ir raženi. Tomēr kaut viņi ir fiziski labi, vēl pietrūkst spēļu pieredzes. Pagaidām baltkrievi nebija guvuši nevienu uzvaru, kaut gan vairākas spēles zaudēja tikai pēdējās minūtēs. Arī iepriekšējā spēlē Dobelē, dobelnieki tikai spēles izskaņā spēja salauzt šo komandu un uzvarēt (puslaiku zaudējot) 31:29(14:15). Šajā spēlē slimības dēļ nebija Ansis Bilkštis un treneris Sandris Veršakovs. Spēlē tika pietaupīts arī Arvis Juzups, kuram ir kājas mikrotrauma. Spēles sākumā baltkrievi turējās priekšā ar vienu vārtu pārsvaru un dobelnieki visu laiku bija iedzinējos, izlīdzinot rezultātu. Tas varbūt pēc tālā brauciena uz Igauniju, nevarēja nekādi atrast savu spēli, ļaujot baltkrieviem izmantot savu ātrumu un auguma priekšrocības. 21. minūtē rezultāts bija 14:14, 23. minūtē 16:14 baltkrievu labā. Un tad beidzot dobelnieki atvērās un līdz puslaika beigām guva 8 vārtus, ļaujot pretiniekam iemest tikai vienus, uzvarot puslaikā ar 22:17. Otrais puslaiks sākās ar dobelnieku ofensīvu, kuri bija atraduši savu spēli un labi cīnījās aizsardzībā un uzbrukumā. 41. minūtē rezultāts jau bija 33:21. Arī spēles turpinājumā dobelnieki tikai palielināja vārtu starpību, uzvarot spēli ar rekordlielu vārtu guvumu 51:30(22:17). Uzvaras garšu mazināja tas, ka pie smagas traumas tika Egils Politers, kurš pēc spēles tika aizvests uz Rīgu.
Vārti: Ērmanis- 10, Politers- 8, Kreicbergs- 7, Lielais- 5, Straume- 5, Blūms- 5, Krastiņš- 4, Kurzemnieks- 4, Arājs- 1, Krivmanis- 1. Vārtos savā vietā – Ivars Lācis.

Tenax komandai Baltijas līgā ir palikušas divas spēles ar Celtnieks/LSPA komandu. Pirmā jau piektdien, 13. februārī plkst. 20:30 – Rīgā, RTDP zālē.
Baltijas līgas kausā līderos ir Dragunas (LTU)- 12 punkti, HC Viljandi (EST)- 11 punkti, Tenax (LAT)- 10 punkti, Celtnieks/LSPA (LAT)- 7 punkti, Granitas (LTU)- 6 punkti, HC Vitjaz (BLR)- 0 punkti.
Lai nodrošinātu iekļūšanu “FINAL- 4”, viss izšķirsies 07.- 08. martā, kad HC Viljandi un HC Vityaz spēlēs Lietuvā. Jau tagad ir zināms, ka Baltijas līgas vadība ir apstiprinājusi to, ka “FINAL-4” BCL notiks Dobelē, 2015.gada 28.- 29. martā.
Latvijas čempionāta spēle Tenax – Celtnieks/LSPA notiks Dobelē, sestdien, 14. februārī, plkst. 17:00.