06.12.2013 06:43

”Tenax” atspēlējas un uzvar jūrmalniekus

"/>

Sestdien, 21. janvārī, Dobeles ”Tenax” aizvadīja pirmo spēli šajā gadā. Savā laukumā tiekoties ar ”Jūrmalas Sportu”, dobelnieki atsāka 2011./2012. gada Latvijas čempionāta sezonu. Lai arī spēle ritēja saspringtā cīņā, ”Tenax” spēlētāji izrādījās meistarīgāki un izcīnīja uzvaru ar 23:20, tādējādi Virslīgas otro posmu sākot uz pozitīvas nots.

Šī bija abu komandu otrā tikšanās reize šajā sezonā. Lai arī pirmajā spēlē, kas 12. novembrī norisinājās Spuņņciemā, dobelnieki Jūrmalas komandu uzvarēja ar 30:20, šoreiz bija gaidāma pavisam cita cīņa. Zināms, ka abu komandu dueļos nereti notiek negaidīti pavērsieni, un uzvarētājs tiek noskaidrots vien pēdējās minūtēs. Šī spēle tam bija lielisks piemērs.

Spēles sākumā Grandbergs un Krastiņš divreiz vadībā izvirzīja Dobeles komandu, taču jūrmalnieki ātri vien rezultātu līdzsvaroja un mirkli vēlāk jau izvirzījās vadībā. Turpmākajās minūtēs laukumā bija vērojama agresīva, brīžiem rupja, spēle, dobelnieki bieži vien nespēja noslēgt uzbrukumu ar gūtiem vārtiem, ko izmantoja pretinieki, vienu brīdi panākot četru vārtu pārsvaru. Tiesa, mūsējie sāncenšus centās noturēt grožos, kas arī izdevās. Rezultāta starpība pamazām tika deldēta un, puslaika izskaņā Arvim Juzupam realizējot septiņu metru soda metienu, ”Tenax” atradās iedzinējos vairs tikai ari -1, rezultāts – 12:13.

Sākoties otrajām 30 minūtēm, ”Tenax” turpināja pirmajā puslaikā iesākto. Vispirms rezultāts tika izlīdzināts, bet pēcāk jau iegūta vadība. Mača 39. minūtē, pateicoties trešajam noraidījumam, kas pārvērtās sarkanajā kartītē, noraidīts tika pretinieku spēlētājs Rolands Ivanovs, kurš patstāvīgi terorizēja dobelnieku aizsardzību, sagādājot pamatīgas galvassāpes. Iespējams, šis pavērsiens kalpoja kā spēles lūzuma punkts, dobelnieki ieguva vairāku vārtu pārsvaru, vārtos lieliski darbojās Artūrs Kuģis, tādējādi aprokot viesu cerības uz panākumu šajā mačā. Atskanot spēles beigu signālam, tablo vēstīja rezultātu 23:20 par labu ”Tenax” handbolistiem.

Rezultatīvākais spēlētājs Dobeles komandas rindās bija Aleksandrs Krastiņš, kurš pretinieku vārtos bumbu raidīja sešas reizes. Nākamo spēli mūsējie aizvadīs ceturtdien, 26. janvārī, kad izbraukumā tiks pārbaudīti spēki pret Vaiņodes komandu.

Vārtu guvēji ”Tenax” sastāvā: Krastiņš 6, Juzups 5/3, Grandbergs 4/1, Kreicbergs 3/1, Sproģis 3, Vilciņš 1. Pintāns 1.