29.02.2016 08:06

Tenax ar zaudējumu pret lietuviešiem

"/>

Sestdien, 27. februārī, Dobeles Sporta hallē Tenax Dobele komanda uzņēma lietuviešu Granitas Gaja/Karys (Kauņa) komandu. Pirmajā spēlē Lietuvā, dobelnieki spēja uzvarēt ar 32:30(14:14). Abas komandas jau bija sev nodrošinājušas vietu ceturtdaļfinālā. Šī spēle izšķīra ar kuru komandu būs jācīnās fināla četriniekā. Ceturtajai vietai pretim stāsies Baltkrievijas Minskas SKA, kuru pretiniekos negrib neviena komanda, zinot tās spēku.

Spēles pirmās 10 minūtes pagāja līdzīgā cīņā 5:5. Tad dobelnieki sāka pieļaut kļūdas un nespēja gūt vārtus, kas atļāva pārņemt vadību lietuviešiem 10:6. Līdz puslaika beigām dobelnieki vienus vārtus atspēlēja, bet puslaiku zaudēja ar 13:16. Otrā puslaika sākumā dobelnieki pietuvojās līdz minimumam 16:17. Tad soda metienu nerealizēja Andis Ērmanis un turpinājumā, pieļaujot vāju spēli, atļāva lietuviešiem pārņemt vadību 23:19. Līdz spēles beigām dobelnieki vienus vārtus atspēlēja, bet tomēr zaudēja ar rezultātu 22:25(13:16). Dobelniekiem pietrūka vieni vārti, lai nebūtu pretiniekos baltkrievi, bet Igaunijas HC Viljandi. Vārti: Ēriks Blūms- 5, Andis Ērmanis- 5(2), Nils Kreicbergs- 4, Toms Lielais- 3, Kaspars Straume- 3, Egils Politers-1, Renāts Hovratovičs- 1. Elvijs Lazda, Kristaps Krivmanis, Kristers Ozols, Nils Miķelsons, Jānis Zvejnieks, Intars Jomants. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Lai arī Baltijas līgas grupu spēles dobelniekiem beidzās ar nepatīkamu zaudējumu, tomēr Tenax Dobele ir vienīgā komanda no Latvijas, kura turpina cīņas Baltijas līgā.

Dobelniekiem ir lielas problēmas ar spēlētāju sastāvu, jo tik daudzu vadošo spēlētāju zaudēšana sezonā vēl nav bijusi. Pie optimālā sastāva šogad dobelnieki būtu spēlējuši Baltijas Līgas Final 4. Tas uzliek lielāku atbildības slogu gan uz palikušajiem pieredzējušajiem spēlētājiem, gan uz jaunajiem. Bet tas jau daudz ir atkarīgs no katra spēlētāja personīgi, un ne katrs spēj koncentrēties  un labi aizvadīt šādas spēles.

Sestdien. 05.03.2016. plkst. 17:00, Dobeles Sporta hallē Latvijas Čempionāta spēle Tenax Dobele- HK Latgols Ludza.