06.12.2013 06:47

”Tenax” ar vienu vārtu pārsvaru uzvar ”Latgolu”

"/>

Svētdien Latvijas handbola Virslīgas čempionātā vīriešiem Dobeles handbola vienība ”Tenax” aizvadīja spēli, izbraukumā tiekoties ar Ludzas vienību ”Latgols”. Saspringtā mačā uzvaru ar rezultātu 24:23 (13:12) izcīnīja dobelnieki.

Latvijas handbola Virslīgas čempionāta otrais aplis tuvojas noslēgumam, un komandas vēl cīnās par vietu sadalījumu pirms play-off spēlēm. Šī bija abu vienību trešā tikšanās reize šajā sezonā, iepriekšējos divos mačos, kuri norisinājās Dobelē, uzvaru izcīnīja dobelnieki.

Mačs iesākās līdzīgā cīņā, taču viesi pakāpeniski palielināja rezultāta pārsvaru un vienu brīdi panāca jau +6. Dobelnieku iegūtais pārsvars mājiniekiem nebūt nešķita nesadeldējams, un, lieliski izmantojot mūsu spēlētāju kļūdas, kā arī teicami realizējot savus momentus, ”Latgols” rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Dodoties pārtraukumā, vadībā ar 13:12 atradās ”Tenax”.

Tāpat kā pirmo puslaiku, arī spēles otro nogriezni veiksmīgāk uzsāka Dobeles komanda, kas attālinājās no mājiniekiem, iegūstot piecu-sešu vārtu pārsvaru. Un arī turpinājums līdzīgs kā pirmo 30 minūšu laikā, proti, ludzānieši neļāva pretiniekiem ”aizskriet vēl tālāk uz priekšu”, turklāt rezultāta starpība tika samazināta, kas vien nozīmēja, ka spēles beigas būs īpaši saspringtas. Mača izskaņā gan veiksmīgāk nospēlēja mūsējie, un, lai arī pēdējās sekundēs ”Latgols” guva vēl vienus vārtus, uzvaru ar 24:23 izcīnīja ”Tenax”.

Dobeles komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Gints Grandbergs, kurš ludzāniešu vārtos bumbu raidīja desmit reizes. Jāpiemin, ka dobelnieki, tāpat kā LSPA handbolisti, jau ir nodrošinājuši vietu starp divām labākajām turnīra komandām, kas nozīmē, ka garantēta vieta jau pusfinālā, kamēr vienības, kuras ierindojušās 3.-6. vietā, aizvadīs vēl ceturtdaļfināla spēles. Abas līderkomandas nākamo sestdien cīnīsies Dobelē, tādējādi aizvadot pēdējo spēli Virslīgas otrajā aplī.