03.12.2013 01:03

Spraigā mačā izcīnīta uzvara arī Rīgā

"/>

Svētdien, 10. oktobrī, ar 24:23 (10:12) uzvarot „LSPA”, Dobeles „TENAX” handbolisti izcīnīja jau otro uzvaru Latvijas čempionāta regulārajā turnīrā, izvirzoties vadībā turnīra tabulā.

Spēli dobelnieki iesāka ar neveiksmīgiem uzbrukumiem, kas „LSPA” vienībai ļāva izvirzīties vadībā ar 2:0 pēc trim spēlētām minūtēm. Lai arī „TENAX” turpināja uzbrukt, negūstot vārtus, pateicoties Dobeles vārtsarga Ivara Lāča veiksmīgajai spēlei, „LSPA” neizdevās atrauties. Spēles 8. minūtē rezultātu izlīdzināja Sergejs Kalniņš – 2:2.
Abas komandas demonstrēja aktīvu spēli aizsardzībā, liekot pretiniekiem kļūdīties – līdz ar to bieži tika pazaudēta bumba, kā arī veikti neprecīzi metieni pa vārtiem abu komandu spēlētāju izpildījumā. Pirmā puslaika vidū „LSPA” izdevās atgūt divu punktu pārsvaru – 4:2. Lielisks bija mājinieku vārtsargs Helmuts Tihanovs – jau trešo reizi dobelniekiem neizdevās realizēt soda metienu.
Pēc piektajiem „LSPA” gūtajiem vārtiem (5:2), Dobeles „TENAX” komandas vārtos stājās Artūrs Kuģis, taču pretinieki saglabāja pārsvaru, un rezultāts pēc 20 spēlētām minūtēm bija 7:4 „LSPA” labā. Tomēr pēc veiksmīgiem Kalniņa, Mārtiņa Līberga un Aigara Bisenieka uzbrukumiem, Dobeles komanda atpalika vairs tikai par vienu punktu – 7:8.
Divas minūtes pirms puslaika beigām, spēlējot mazākumā, Kristaps Pintāns pēc veiksmīga ātrā uzbrukuma izlīdzināja rezultātu – 10:10. Atlikušajās minūtēs „LSPA” atguva divu vārtu pārsvaru un puslaiku noslēdza, esot vadībā ar 12:10.
Arī otrajā puslaikā abas komandas demonstrēja dzelžainu aizsardzību, un tikai pēc trim nospēlētām minūtēm Kalniņam izdevās gūt vārtus un samazināt starpību – 12:11, bet minūti vēlāk to izlīdzināja Bisenieks – 12:12.
Pēc diviem veiksmīgiem uzbrukumiem un realizēta soda metiena, „LSPA” atkal izvirzījās vadībā ar trīs vārtu pārsvaru – 15:12. Turpinājumā „TENAX” vārtus lieliski sargāja Lācis, ļaujot dobelniekiem otrā puslaika 10. minūtē izlīdzināt rezultātu – 15:15. Pēc veiksmīga Kaspara Straumes uzbrukuma Dobeles handbolisti, spēlējot mazākumā, jau bija vadībā ar 15:16.
Spēles 45. minūtē pēc viena Kalniņa un diviem Krastiņa gūtajiem vārtiem „TENAX” sasniedza četru vārtu pārsvaru – 16:20. Saspringums bija manāms „LSPA” spēlētāju vidū, kas pieļāva daudzas kļūdas un izpelnījās noraidījumus – treneris Andris Molotanovs pieprasīja minūtes pārtraukumu.
Pārtraukums tomēr nepalīdzēja mājinieku komandai savākties, un Dobeles „TENAX” turpināja atrauties, sasniedzot lielāko pārsvaru šajā spēlē – 16:21. Lai arī „LSPA” izdevās pietuvoties, spēles 24. minūtē dobelnieki joprojām atradās vadībā ar +5 (19:24).
Piecas minūtes pirms spēles beigām (20:24) Dobeles komandas treneris Ivars Zariņš pieprasīja minūtes pārtraukumu. Vārtos Ivaru Lāci nomainīja Artūrs Kuģis, bet diemžēl spēle bija jāturpina mazākumā – Aleksandrs Krastiņš izpelnījās 2 minūšu noraidījumu.
Pretinieki izmantoja vairākumu un atguva divus punktus – 22:24, un pēc veiksmīga Anda Ērmaņa soda metiena, dobelnieki bija vadībā vairs tikai ar vienu punktu – 23:24. Divdesmit sekundes pirms spēles beigām, rupji spēlējot aizsardzībā, sarkano kartīti izpelnījās Krastiņš, un „LSPA” vārtsargs Tihanovs pameta vārtus, dodot mājinieku komandai divu spēlētāju vairākumu. Šis solis gan nepalīdzēja „LSPA” mainīt spēles rezultātu – Dobeles „TENAX” svinēja uzvaru.
Rezultatīvākais spēlētājs Dobeles „TENAX” rindās ar 7 vārtu guvumu bija Sergejs Kalniņš, savukārt “LSPA” komandā rezultatīvākais bija Andis Ērmanis – 6 vārti.
„TENAX”: Kalniņš 7, Krastiņš 6, Straume 4, Bisenieks 3, Lībergs M. 3, Pintāns 1.
„LSPA”: Ērmanis 6, Lisovskis 5, Blome 3, Kurmēns 3, Vadzītis 2, Politers 1, Lejnieks 1, Černousovs 1, Dāvidnieks 1.