03.12.2013 01:02

Sezona Latvijas čempionātā iesākta ar uzvaru pār Stopiņu NHK

"/>

Dalību Latvijas čempionāta regulārajā turnīrā sestdien, 9. oktobrī, uzsāka Dobeles „TENAX” handbolisti, ar rezultātu 44:29 (20:16) pārspējot Stopiņu NHK komandu.

Dobeles „TENAX” spēli iesāka pārliecinoši – pēc trim spēlētām minūtēm mājinieki izvirzījās vadībā ar 4:0 (Sergejs Kalniņš 2, Mārtiņš Lībergs, Aleksandrs Krastiņš). Stopiņu handbolistiem izdevās atspēlēties – 4:4, pēc kā Dobeles treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu.
Pēc pārtraukuma spēle ritēja punkts punktā, vadībā izvirzoties pārmaiņus te „TENAX”, te Stopiņu komandai. Mača 14. minūtē viesi sasniedza divu vārtu pārsvaru (7:9), taču pēc veiksmīgiem uzbrukumiem Mārtiņa Līberga un Kaspara Straumes izpildījumā, rezultāts pirmā puslaika vidū atkal bija neizšķirts – 9:9.
Dobeles „TENAX” vārtos stājās Artūrs Kuģis, un pēc veiksmīgiem Līberga un Naura Auziņa uzbrukumiem un precīza Kalniņa soda metiena, Dobeles handbolisti sasniedza trīs vārtu pārsvaru – 15:12. Līdz pirmā puslaika beigām pārsvaru izdevās vēl nedaudz palielināt – 20:16.
Otro puslaiku veiksmīgi iesāka Dobeles handbolisti, gūstot piecus vārtus pēc kārtas un palielinot pārsvaru līdz +9 – 25:16. Ļoti labi mājinieku vārtus sargāja Ivars Lācis, tāpēc, „TENAX” turpinot rezultatīvi uzbrukt, Stopiņu handbolistiem neizdevās pretiniekiem pietuvoties.
Esot vadībā ar +9 (31:22), Dobeles komandas vārtus atkal sargāt uzņēmās Artūrs Kuģis. Pēc veiksmīga Naura Auziņa uzbrukuma, „TENAX” pirmo reizi spēlē sasniedz 10 vārtu pārsvaru – 32:22. Spēles turpinājums nekādus pārsteigumus nenesa – mājinieki svinēja pārliecinošu uzvaru ar 44:29.
Rezultatīvākais spēlētājs Dobeles „TENAX” rindās ar 8 vārtu guvumu bija Mārtiņš Lībergs, savukārt Stopiņu NHK komandā rezultatīvākais bija Māris Orniņš – 11 vārti.
„TENAX”: Lībergs M. 8, Kalniņš 7, Apals 6, Straume 6, Krastiņš 5, Auziņš 3, Bisenieks 3, Alps 3, Dāvidsons 2, Pintāns 1.
Stopiņu NHK: Orniņš 11, Lazda 6, Koroļkovs 4, Čerņevskis 3, Čikuts 2, Pētersons 2, Ernstsons 1.